• Dzień Pluszowego Misia

28 i 29 listopada świętowaliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia. We wtorek przybyły do biblioteki dzieci z zerówki i kl. Ia, natomiast w środę uczniowie z kl. Ib i Ic. W trakcie spotkań dzieci poznały historię powstania pluszowego misia opowiedzianą przez Mądrą Sowę (pacynka), obejrzały krótką scenkę pt. „Kubuś Puchatek i pszczoły”, wykonywały „misiowe” ćwiczenia gimnastyczne, rozpoznawały na obrazkach misie będące bohaterami książek i filmów. Mali goście z zainteresowaniem oglądali książki o misiach, a niektórzy wyrazili chęć ich wypożyczenia.

• Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wcześniej, tj. 20 listopada, odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników etapu gminnego. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze - w każdej kategorii wiekowej mieliśmy laureatów:

• KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

Z okazji przypadającej w 2023 roku 550 – rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tym wielkim astronomie. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Arkusz konkursowy, który wypełniali uczniowie zawierał zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Pytania dotyczyły życiorysu oraz dorobku tego wspaniałego człowieka renesansu, który zajmował się rozmaitymi dziedzinami – astronomią, matematyką, medycyną, administracją, ekonomią, budownictwem itp.

• Projekt "Europa i ja"

Uczniowie klasy I b realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”. Nasza podróż po Europie trwa już drugi miesiąc i do tej pory udało się zrealizować kilka zadań. Kolejnym z nich było poznanie przysmaków kuchni hiszpańskiej. Próbowaliśmy zielonych oliwek z papryczką Jalapeno, żółtego sera z katalońskiej manufaktury a niektórzy z nas posmakowali cenionej w Hiszpanii przyprawy – szafranu. Najbardziej smakowały nam słodycze z nadzieniem orzechowym Turron, typowe słodkości kupowane na święta Bożego Narodzenia.

• Wyprawa do świątecznej Krainy Magii

Tam, gdzie śnieżynki delikatnie osiadają na dachach domów, a wiatr nuci świąteczne melodie, znajduje się wyjątkowe miejsce, pełne ciepła i świątecznej magii. To właśnie tu, w Wielkiej Fabryce Elfów uczniowie klas pierwszych spędzili dzisiejsze przedpołudnie. Tu, w towarzystwie przemiłych Elfów, przeszli przez kilka punktów z atrakcjami. W wyjątkowym kąciku literackim napisali list do Mikołaja, a na koniec, jak na prawdziwą świąteczną przygodę przystało, spotkali go osobiście!

• Zebranie

Szanowni Państwo,

w środę 22 listopada odbędą się zebrania z rodzicami, według następującego planu:

• kl. I - III i oddział zerówki godz. 17.00
              • kl. IV - V godz. 17.30