• Odwiedziny w poznańskim ZOO

Klasy szóste odwiedziły dziś poznańskie Nowe ZOO. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami ZOO, którzy spacerowali z dziećmi i opowiadali o funkcjonowaniu ośrodka i zwierzętach tam mieszkajacych.

Podczas wyjazdu przyszli wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali ponad 200kg orzechów włoskich zebranych w szkole dla mieszkających w ZOO niedźwiedzi.

• Wizyta policjanta w oddziale przedszkolnym

Dzisiaj gościem oddziału przedszkolnego był Pan Hubert Kołacki, który jest policjantem. Opowiedział On dzieciom o tym, na czym polega jego praca. Pan Hubert przyniósł ze sobą różne narzędzia, które policjanci na co dzień wykorzystują pełniąc swoją służbę. Dzieci mogły przymierzyć czapki policyjne oraz kask. Wszyscy oddali odciski swoich palców, a ochotnicy pozwolili nawet założyć sobie kajdanki. Na zakończenie spotkania Pan Hubert rozdał dzieciom odblaskowe breloczki oraz opaski, które pomogą być dzieciom lepiej widocznymi na drodze. Dzieci podarowały Panu policjantowi przygotowane wcześniej laurki oraz zaśpiewały piosenkę o zasadach ruchu drogowego. To było bardzo miłe spotkanie. Bardzo dziękujemy Panu Hubertowi za przyjście do naszej grupy.

• Code Week w kl. 1c

#codeweek2023 #kodowanienadywanie #uczymydzieciprogramować #edusense

„Kolorowe kartoniki i mata z kratek utkana, skupienie uwagi, postępowanie zgodnie z instrukcją i zagadka zostanie rozwikłana…”

Dziś klasa 1c w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wykonała kolejne zadanie „CodeWeek 2023 w instrukcji słownej ukryty”. Przy wykonywaniu zadania wszyscy świetnie się bawili.

• Lekcja biologii w kl. 5

Podczas naszej ostatniej lekcji biologii w klasie 5, uczniowie wkroczyli w fascynujący świat mikroskopii. Lekcja rozpoczęła się od zapoznania się z budową mikroskopu. Uczniowie dowiedzieli się, że mikroskopy to niezastąpione narzędzia w dziedzinie biologii, które pozwalają nam zajrzeć na mikroskopijną skalę do niezwykłego świata organizmów.

• Code Week w kl. 1a

#codeweek2023 #kodowanienadywanie #uczymydzieciprogramować #edusense

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Uczniowie klasy 1a układali sudoku na macie do kodowania. W jaki sposób? Trzymaliśmy się 2 warunków. Warunek pierwszy: kolor krążka i kolor koła, na którym go położyliśmy musiał być taki sam. Warunek drugi: w linii poziomej, ani w linii pionowej nie mógł powtórzyć się ten sam obrazek.

• Obchody Code Week w kl. 1b

#codeweek2023 #kodowanienadywanie #uczymydzieciprogramować #edusense

„Gdy zamierzasz przejść ulicę na chodniku przystań bokiem. Popatrz w lewo bystrym okiem. Skieruj w prawo wzrok sokoli. Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna - więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie”- Wanda Chotomska

• Wycieczka klas szóstych do Berlina

Klasy szóste przekroczyły dziś granice naszego kraju i zwiedziły Berlin. Głównymi punktami spaceru po mieście był m.in.: fragment Muru Berlińskiego, Alexanderplatz, Ratusz miejski, Brama Brandenburska, Reichstag, Muzeum Techniki i inne ciekawe miejsca. Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas szóstych podczas wycieczki do Berlina).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny