Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. ⚽️⚽️⚽️
              Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Portal edukacyjny Dyktanda.pl daje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie!
              Całość składać się będzie z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi marzeniami lub przewidywaniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj:

• Zajęcia w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a kolejny raz doskonalili swój warsztat krawiecki. Tym razem uszyli piękne kominy. A wy? Gotowi na jesień?
              Maszyny do szycia zostały zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

(Zdjęcia przedstawiają uczniów z klasy trzeciej podczas zajęć z wykorzystaniem maszyn do szycia).

• ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter. Świętowaliśmy wspólnie z dziećmi z przedszkola Kolorowy Świat, a także zaproszonymi gośćmi - panią wójt Justyną Dąbrowską, księdzem proboszczem Jackiem Leśniewskim oraz naszymi rodzicami i innymi mieszkańcami naszej gminy.
              W czwartek 10 listopada biało - czerwonym korowodem wyruszyliśmy ze szkoły, aby spotkać się na placu przy OSP. Śpiewane przez nas podczas marszu patriotyczne pieśni miały przypomnieć mieszkańcom Zaniemyśla o 104 rocznicy odzyskania niepodległości, ale także były dowodem naszej pamięci o kolejnych pokoleniach ludzi, którzy przez ponad sto lat nie tracili nadziei na życie w wolnym państwie.
              O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy hymn Polski.
              Później wysłuchaliśmy hymnu Ukrainy - myśląc o tych, którzy, jak nasi rodacy wiele lat wcześniej, walczą dziś o swoje prawo do decydowania o sobie.

Pamiętajmy, że to dzięki zn

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny