• ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona. Jak co roku był to dla nas szczególny czas. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego apelu. Następnie rzuciliśmy się w wir zadań. Najmłodsze klasy oglądały prezentację o patronie, wykonywały plakaty i tworzyły gry planszowe o Zaniemyślu, testowały swoją wiedzę oraz wcielały się w patrona. Zadania starszych uczniów były związane z romantyzmem. Rywalizowali oni w interaktywnym quizie z wiedzy o patronie, tworzyli "żywe obrazy" i plakaty. Przedstawiciele klas 6-8 wcielali się też w literackie pary i na scenie prezentowali romantyczne teksty lub piosenki. Swoje święto obchodziła też Izba Pamięci. Minęło już 50 lat od jej założenia. W związku z tym uczniowie zajrzeli dziś do niej i mogli przyjrzeć się z bliska skarbom, które skrywa.

• Standardy ochrony małoletnich

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Z dniem 15 lutego br. wchodzi w życie Ustawa o ochronie małoletnich, która nakłada na szkołę obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Zgodnie z art. 10 ustawy obowiązek wprowadzenia wyżej wymienionych standardów musi być zrealizowany w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 15 sierpnia 2024 r.

• Projekt eTwinning "My place on earth"

Projekt eTwinning "My place on earth" („Moje miejsce na ziemi") wchodzi w drugi etap realizacji. W związku z tym, grupa projektowa z klasy 5b udała się tym razem w podróż historyczną po Zaniemyślu: szukaliśmy miejsca pierwszej osady Niezamyśl, śladów bitwy z Krzyżakami, dowiedzieliśmy się po czym można dzisiaj rozpoznać, że Zaniemyśl był miastem oraz poszliśmy na groby dawnych żydowskich osadników Zaniemyśla. Po feriach czeka nas dalsza wyprawa. Dzieląc się swoją historią z partnerami projektu z Polski, Macedonii Północnej i Rumunii jesteśmy ciekawi, jaką historię kryje ich miejsce na ziemi.

• Drzwi Otwarte

Serdecznie zapraszamy na DRZWI OTWARTE w naszej szkole. Dołącz do drużyny Berwińskiego!😊

(Plakat przedstawia informacje na temat Drzwi Otwartych w SP w Zaniemyślu).

• Nocka w szkole

Niektórzy kochają szkołę. Dlatego w piątkowy wieczór postanowili zostać w niej na noc. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Uśmiech dzieci bezcenny 😊

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b podczas nocki w szkole).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny