• Spotkanie z górnikiem

• 27.08.2018 22:09
        • Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, Pani Julia Głogowska zaprosiła do naszej szkoły górnika – tatę Milenki pana Wojciecha Guzika.

•  Pan Wojciech  pokazał nam wnętrze Ziemi i mapę na której odczytaliśmy bogactwa, które są wydobywane w Polsce. Obejrzeliśmy film o wykorzystaniu ropy naftowej i produktach, jakie dzięki niej  uzyskujemy. Gość ubrany był w piękny, galowy mundur. Na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz z gęsich piór. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie uczniowie bardzo serdecznie podziękowali Panu za przybycie i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.