• 27.08.2018 22:20
        • Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Miał on na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy jej zapomnieli podczas wakacji mieli okazję nadrobić zaległości.

• Egzamin składał się z trzech części. W grupach wiekowych: klasy IV-VI, VII-IIG, IIIG uczniowie musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Osoby, które wykonały to zadanie bezbłędnie dostały się do drugiej rundy. Tu zadania były trudniejsze i pozwoliły na wyłonienie zawodników do części finałowej.

Z klas IV-VI finalistami zostali: M. Leciej, A. Kajdan, K. Kujawa, M. Sawińska, Ł. Gomułkiewicz, a z klas starszych: H. Siudzinski, B. Marciniak, M. Jakubowski, M. Kuźma, L. Graczyk, M. Jankowski, J. Przybylski, J. Gomułkiewicz, O. Ochowiak.

Część finałowa składała się z ośmiu zadań i została przeprowadzona 4 października 2017r. Wymagała od uczestników nie tylko znajomości tabliczki mnożenia, ale także logicznego myślenia w krótkim czasie.

Ekspertami tabliczki mnożenia zostali:

Klasy IV-VI

• Ł.Gomułkiewicz - I miejsce
          • K. Kujawa – I miejsce
          • A. Kajdan – III miejsce

Klasy VII i IIG, IIIG

• J. Gomułkiewicz – I miejsce
          • M. Kuźma – II miejsce
          • J. Przybylski  - II miejsce

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły p. A. Rewers-Baranowskiej, p. D. Ulatowskiej, p. E. Zawodnej za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Opiekunowie: B. Koput i W. Kajdan