• Srebrna Mysz 2018

• 27.08.2018 21:40
        • Dnia 17 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Informatyczny Srebrna Mysz 2018. W tym roku rozgrywany był on w dwóch grupach wiekowych: klasy III – V oraz VI – VII.

• Każdą z grup mogło reprezentować dwoje uczniów z danej szkoły. Do pierwszej kategorii wiekowej zgłosiło się 8 drużyn, natomiast do drugiej – 13.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym drużyny rozwiązywały test, w którym uzyskać można było 40 punktów. Drugi etap polegał na wykonywaniu określonych działań w oparciu o dostępne programy – zespoły mogły tu uzyskać aż 60 punktów.

W kategorii wiekowej uczniów klas III – V naszą szkołę reprezentowały Kornelia Kujawa i Aleksandra Piasecka. Drużyna uzyskała II miejsce.

Reprezentantami szkoły w grupie wiekowej uczniów klas VI – VII byli Stanisław Kajdan oraz Jakub Szulc. Zespół ten uzyskał VI miejsce.

Gratulujemy!