• HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA - PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 27.08.2018 21:46
        • 27 kwietnia 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbyło się przedstawienie przygotowane przez członków działającego w szkole kółka teatralnego. Przywołano w nim pamięć o wydarzeniach z 1791 roku, kiedy uchwalono w sejmie pierwszą w Europie konstytucję.

• HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA - PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W występie wykorzystano m.in. fragmenty tekstów I. Krasickiego, W. Wyspiańskiego czy K. I. Gałczyńskiego.

W przedstawieniu udział wzięli: Anna Kajdan, Kornelia Kujawa, Martyna Michalak, Aleksandra Piasecka, Łucja Gomułkiewicz, Julia Kasprzyk, Kacper Wiatr, Mikołaj Obielak, Jakub Szulc, Zuzanna Dembinska, Maciej Knapik, Nikola Andrzejewska, Stanisław Kajdan, Aurelia Krych, Julia Gorzała, Dorota Staszak oraz Kalina Wojciechowska, Olga Witczak, Marianna Haberland, Katarzyna Krzeminska, Kinga Jaskólska, Maria Nowak, Magdalena Karasiak.