• DNI ZDROWIA W KLASACH I – III

• 27.08.2018 21:49
        • W dniach 11, 12 i 13 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Celem projektu edukacyjnego było poznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom jego wpływu na nasze zdrowie.

• Zajęcia odbywały się pod hasłami:

- Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

- Częste mycie to zdrowe życie!

- Ruch i woda zdrowia doda!

Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne, aktywnie uczestniczyły w dyskusjach, tworzyły piramidy zdrowia z gotowych produktów. W klasach pachniało nowalijkami, wzrok przyciągały zdrowe, kolorowe, wykonane przez dzieci kanapki i szaszłyki owocowe. Pyszne były koktajle bananowe i malinowe. W korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty zachęcające do ruchu na świeżym powietrzu, zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę osobistą. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą oraz panią pielęgniarką. Dowiedzieli się, w  jaki sposób  zapobiegać takim chorobom jak przeziębienie czy grypa. Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały pokaz gimnastyki porannej przy muzyce, klasy drugie przedstawiły scenki „O zdrowiu na wesoło”, zaś uczniowie klas trzecich zaśpiewali piosenki o tematyce zdrowotnej.

Na zakończenie wszyscy wspaniale bawiliśmy się przy muzyce z instruktorami klubu Kuźnia Twoje Centrum Fitness. Zaś zwycięzcy KONKURSU O ZDROWIU  - uczniowie klasy III C  otrzymali kolorowe piłki. GRATULUJEMY!