• LEKCJE W IZBIE PAMIĘCI w Zaniemyślu

• 27.08.2018 21:57
        • 9 lutego i 1 marca b.r. uczniowie klas 6b i 5b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Izbie Pamięci w Zaniemyślu. Dzięki oprowadzającej ich po Izbie p. Henryce Noetzel, mieli okazję porozmawiać o tym, na czym polega wyjątkowość zaniemyskiej przyrody, sięgnąć do korzeni naszego regionu i naszych rodzin.

• Przedmioty, informacje i zdjęcia zgromadzone w Izbie wywołały żywe zainteresowanie (największe – pisanie atramentem za pomocą stalówki oraz odrestaurowany sejf należący do rodziny von Jouanne, właścicieli pałacu w Łęknie). Uczniowie z dumą znajdowali informacje o udziale swoich pradziadków i dziadków w walkach o niepodległość naszej ojczyzny. Niektórzy mieli tego świadomość, dla innych była to zaskakująca niespodzianka.

To niezmiernie ważne, abyśmy wiedzieli, że historia nie jest zbiorem opisów z podręcznika, ale  żywym tworem, który swoim życiem kształtowali nasi dziadkowie, a w przyszłości – my także będziemy tworzyć.