• 2B – klasa małych ratowników

• 27.08.2018 21:58
        • Dnia 01.02.2018 r. na zaproszenie Pani Marty Waligóry klasę 2B odwiedził Pan Sebastian Jaskólski – na co dzień ratownik medyczny szpitala w Środzie Wielkopolskiej oraz tata Oli.
        • Pan Sebastian wprowadził nas w tajniki udzielania pierwszej pomocy od prawidłowego skontaktowania się z dyspozytorem pogotowia ratunkowego poprzez pokazanie pozycji bezpiecznej aż po przeprowadzenie sztucznego oddychania na fantomie.  Udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle ważną umiejętnością, której należy uczyć się od profesjonalistów. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia czy dana osoba oddycha, a następnie ułożenia nieprzytomnej osoby w pozycji bocznej. Nie brakowało chętnych nie tylko do udzielenia pomocy, ale również do bycia osobą ,,poszkodowaną”. Niektórzy śmiałkowie odważyli się również samodzielnie wykonać sztuczne oddychanie na fantomie metodą ,,usta-usta”, a na koniec zajęć uczniowie wykonali plakaty służb ratunkowych z widocznymi numerami alarmowymi dostosowanymi także dla osób niewidomych. Panu Sebastianowi raz jeszcze dziękujemy za poświęcony nam czas i fachową lekcję, którą zapamiętamy pewnie do końca życia.