• Aktualności

            • Szkolny Kiermasz Świąteczny

            • Zapraszamy Uczniów na Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na korytarzu szkolnym w poniedziałek i wtorek w czasie przerw śródlekcyjnych. We wtorek na stoisku znajdziecie również ciekawe książki z repertuaru dziecięcego. 

              (Zdjęcia przedstawiają ozdoby świąteczne, które można zakupić podczas kiermaszu).

            • Kiermasz

            • Hej Kolęda! Na jarmarku świątecznym gwarno, wesoło i smacznie!

              (Zdjęcia przedstawiają uczestników Kiermaszu Świątecznego).

            • Wyniki konkursu

            • Drodzy uczniowie! Sprawiliście nam ogromną przyjemność a jednocześnie niemałą zagwozdkę w tegorocznym Konkursie na wieniec świąteczny. Wieńce były przepiękne! Ciężko było nam wybrać zwycięzców, dlatego publikując wyniki pragniemy wszystkim serdecznie podziękować i pogratulować, jesteście bardzo zdolni i kreatywni, co roku nas zaskakujecie. Brawo!

              (Na obrazie przedstawiono wyniki konkursu na wieniec świąteczny).

            • Wieczór filmowy

            • W czwartek 7 grudnia odbył się w naszej klasie wieczór filmowy. Nasz wybór padł na dobrze znane dobranocki: „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”, „Tryumf Pana Kleksa”, „Świnka Peppa”. Była to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół. Wszyscy doskonale się bawiliśmy: było dużo rozmów, żartów oraz dobrej zabawy. Mimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Nikt też nie marudził, gdy po skończonym seansie trzeba było posprzątać salę.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1b podczas wieczoru filmowego).

            • SIÓDME I ÓSME KLASY W POZNANIU.

            • 28 listopada 2023r. odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych.
                Najpierw wybraliśmy się na wystawę Van Gogha. W specjalnie zorganizowanej przestrzeni ekspozycyjnej mogliśmy oglądać setki dzieł i zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupił się również na listach Van Gogha do jego brata Theo.
              Następnym punktem wycieczki było obejrzenie filmu w ramach Festiwalu Ale Kino!. Po wejściu do budynku Multikina 51 zakupiliśmy bilety, a także popcorn i nachosy, którymi zajadaliśmy się podczas seansu. Oglądaliśmy film pod tytułem Ufo. Główną bohaterką była nastoletnia buntowniczka o imieniu Denise. Została ona umieszczona w sierocińcu po tajemniczej śmierci swojego ojca. Według niej wcale nie umarł, tylko został uprowadzony przez ufo. Z pomocą zwariowanych pracowników Stowarzyszenia Ufo dziewczyna wyrusza na szaloną wyprawę w poszukiwaniu ojca. Po seansie każdy mógł ocenić film za pomocą otrzymanych wcześniej kart.
                Około godziny 15 pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był udany wyjazd!

            • Spotkanie z Czerwonymi Lwami

            • Dzieci z klasy pierwszej pomagały Czerwonym Lwom ubierać choinki do dekoracji pojazdu dla św. Mikołaja. Przyniosły gwiazdy, bombki i łańcuchy. Było radośnie, kreatywnie, wesoło i słodko.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów pierwszej klasy podczas spotkania z Czerwonymi Lwami).

            • Literki w akcji

            • Jak działa alfabet Braille’a? O tym dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klasy I b. Korzystając z wytłaczanek po jajkach i kasztanów, indywidualnie tworzyli pracę techniczną. Uczniowie samodzielnie szukali związku z pismem dla osób niewidomych (sześć wgłębień odpowiada tzw. sześciopunktowi w alfabecie Braille`a). Kasztany w zagłębieniach w wytłaczance po jajkach według wzoru pisma Braille’a odpowiadają danej literze.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1b podczas realizacji zadań projektowych).

            • Wojewódzki Konkurs Historyczny

            • Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Konrad z klasy 6c awansował w tym tygodniu do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Organizatorem tego konkursu jest Wojewódzki Kurator Oświaty.

                              Konrad przeszedł już przez 2 etapy konkursu – szkolny i rejonowy. Wykazał się dużą wiedzą historyczną oraz umiejętnościami analizy, porównywania, wnioskowania, uogólniania.

                              Dziękujemy za dotychczasowy wysiłek i trud oraz życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu!

            • Dzień Pluszowego Misia

            • 28 i 29 listopada świętowaliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia. We wtorek przybyły do biblioteki dzieci z zerówki i kl. Ia, natomiast w środę uczniowie z kl. Ib i Ic. W trakcie spotkań dzieci poznały historię powstania pluszowego misia opowiedzianą przez Mądrą Sowę (pacynka), obejrzały krótką scenkę pt. „Kubuś Puchatek i pszczoły”, wykonywały „misiowe” ćwiczenia gimnastyczne, rozpoznawały na obrazkach misie będące bohaterami książek i filmów. Mali goście z zainteresowaniem oglądali książki o misiach, a niektórzy wyrazili chęć ich wypożyczenia.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia).

            • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

            • 29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wcześniej, tj. 20 listopada, odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników etapu gminnego. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze - w każdej kategorii wiekowej mieliśmy laureatów:

              przedszkole: Amelia A.

              klasy I-III: Lena S., Antoni G.

              klasy IV-VI: Marta N., Wojciech M.

              klasy VII-VIII: Iga W.

              Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom, serdecznie gratulujemy!

              (Zdjęcia przedstawiają uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej).

            • KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

            • Z okazji przypadającej w 2023 roku 550 – rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tym wielkim astronomie. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Arkusz konkursowy, który wypełniali uczniowie zawierał zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Pytania dotyczyły życiorysu oraz dorobku tego wspaniałego człowieka renesansu, który zajmował się rozmaitymi dziedzinami – astronomią, matematyką, medycyną, administracją, ekonomią, budownictwem itp.

              Zwycięzcami w konkursie zostali: Paweł z klasy 8a (1 miejsce), Julian z klasy 6b (2 miejsce) oraz Maria z klasy 5c.

              Gratulujemy!!!

            • Projekt "Europa i ja"

            • Uczniowie klasy I b realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”. Nasza podróż po Europie trwa już drugi miesiąc i do tej pory udało się zrealizować kilka zadań. Kolejnym z nich było poznanie przysmaków kuchni hiszpańskiej. Próbowaliśmy zielonych oliwek z papryczką Jalapeno, żółtego sera z katalońskiej manufaktury a niektórzy z nas posmakowali cenionej w Hiszpanii przyprawy – szafranu. Najbardziej smakowały nam słodycze z nadzieniem orzechowym Turron, typowe słodkości kupowane na święta Bożego Narodzenia.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1b podczas realizacji zadań projektowych).

            • Wyprawa do świątecznej Krainy Magii

            • Tam, gdzie śnieżynki delikatnie osiadają na dachach domów, a wiatr nuci świąteczne melodie, znajduje się wyjątkowe miejsce, pełne ciepła i świątecznej magii. To właśnie tu, w Wielkiej Fabryce Elfów uczniowie klas pierwszych spędzili dzisiejsze przedpołudnie. Tu, w towarzystwie przemiłych Elfów, przeszli przez kilka punktów z atrakcjami. W wyjątkowym kąciku literackim napisali list do Mikołaja, a na koniec, jak na prawdziwą świąteczną przygodę przystało, spotkali go osobiście!

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych podczas wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów).

            • Zebranie

            • Szanowni Państwo,

              w środę 22 listopada odbędą się zebrania z rodzicami, według następującego planu:

              • kl. I - III i oddział zerówki godz. 17.00
              • kl. IV - V godz. 17.30
              • kl. VI - VIII godz. 18.00
            • Logo projektu

            • Rozstrzygnięto konkurs na logo projektu eTwinning "My place on earth", realizowanego w naszej szkole przez grupę uczniów z klasy 5b wraz ze szkołami z Macedonii Północnej, Rumunii i Polski. Z radością informujemy, że głównym logo projektu zostało to wykonane przez nasze uczennice - Joannę J. i Natalię Z. Teraz, po otwarciu TwinSpace projektu wita nas obrazek wykonany przez dziewczyny. Gratulacje!!!

              (Obrazy przedstawiają logo projektu wykonane przez uczennice SP w Zaniemyślu).

            • Zajęcia logopedyczne

            • Jesień zagościła na dobre nie tylko za naszymi oknami, ale również na zajęciach logopedycznych. W czasie kilku ostatnich zajęć uczniowie ćwiczyli prawidłową wymowę ale nie tylko… Oprócz tego było mnóstwo zabawy i uśmiechu. A to za sprawą ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, kolorowych listków, strzelającego jeża oraz gier logopedycznych. Było kolorowo i wesoło.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów SP w Zaniemyślu podczas zajęć logopedycznych).

            • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

            • 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Klasa I b rozpoczęła go zajęciami uświadamiającymi, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i wykonali pracę „Jestem tym, co jem”. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat nawyków żywieniowych i zwiększenia dbałości o spożywanie zdrowego śniadania – w domu i szkole.

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. Ib podczas obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia).

            • Projekt "My place on Earth"

            • Grupa projektowa „My place on Earth” odwiedziła kolejne przyrodniczo ciekawe miejsca naszego regionu - Aleję Grabową i "Kamienie". Aleja Grabowa to zabytek przyrodniczy naszej gminy. Ten pomnik przyrody mierzy aż 112m!Jesienią jego liście mienią się złotymi kolorami. "Kamienie" to przystanek pomiędzy dwoma jeziorami - Jeziora Łękno i Jeziory Małe. Któż z nas nie zna tego malowniczego miejsca, które rzeźbiąc teren pozostawił po sobie lądolód?

              (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 5b podczas realizacji projektu "My place on Earth").