• Regulamin świetlicy

• świetlica - budynek główny

• REGULAMIN  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ ul. Poznańska 28 Zaniemyśl

1. Świetlica jest jednostką organizacyjną szkoły, która prowadzi pozalekcyjne zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne.
          2. W świetlicy szkolnej przebywają uczniowie dojeżdżający klas I - V, zapisani przez rodziców klas I - III, uczniowie odbywający zajęcia pod opieką nauczyciela.
          3. Zajęcia świetlicowe organizowane przez wychowawców świetlicy odbywają się w następujących pomieszczeniach:
          •  6.30 - 7.15 dzieci klas I - V w pomieszczeniu P4
          • 7.15 - 8.45 dzieci klas I - III pomieszczenie P4
          • 7.15 - 8.45 dzieci klas IV - V pomieszczenie (stołówka)
          • 11.30 – 17.00 dzieci klas I pomieszczenie P4
          • 12.25 - 14.20 dzieci klas II pomieszczenie C1
          • 12.25 - 14.20 dzieci klas III pomieszczenie C2
          • 12.40 - 15.20 dzieci klas IV - V pomieszczenie w korytarzu D
          • 14.20 - 17.00 dzieci klas I - III pomieszczenie P4
          • 15.20 - 17.00 dzieci klas IV - V pomieszczenie P4

Zajęcia z wychowawcą świetlicy odbywają się na świeżym powietrzu.

Uczniowie dowożeni klas IV – V do pomieszczenia świetlicy w korytarzu D przychodzą  po przerwie.

4. Uczniowie przychodzący i wychodzący ze świetlicy zgłaszają ten fakt wychowawcy świetlicy.

5. Starsi uczniowie, którzy sami wychodzą ze świetlicy o wskazanej godzinie przez rodzica w karcie zapisu – informują nauczyciela świetlicy o opuszczeniu pomieszczenia.

6. Zwolnienie ucznia ze świetlicy szkolnej może nastąpić tylko na pisemny wniosek rodziców. Fakt ten nauczyciel wychowawca odnotowuje na liście obecności. Każdorazowe opuszczenie terenu szkoły bez pisemnej zgody rodziców zostaje zgłoszone telefonicznie rodzicom i zapisane w dzienniku Librus.

7. Nauczyciel świetlicy nie odpowiada za przyniesiony przez ucznia z domu sprzęt i zniszczenie go podczas zajęć opiekuńczo - wychowawczo – dydaktycznych.

8. Wszelkie pochwały oraz uwagi wpisywane są do Librusa. Wychowawca klasy ma obowiązek uwzględnić zawarte w nim zapisy do wystawionej oceny zachowania.

9. Wszyscy uczniowie przebywający w świetlicy są zobowiązani do:

bezwzględnego nakazu przestrzegania procedur:

1. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej stałej sali,
            2. Uczniowie nie mogą zmieniać przydziału grup,
            3. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć,
            4. Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły/świetlicy niepotrzebnych przedmiotów,
            5. Do świetlicy może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Wszyscy uczniowie zobowiązani są do:

a) bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczyciela,

b) zachowania ciszy i należytego spokoju,

c) nieprzeszkadzania koleżankom i kolegom,

d) pozostawienia po sobie porządku,

e) aktywnego uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez nauczyciela,

f) przestrzegania zakazu wychodzenia poza teren świetlicy i szkoły.