• Regulamin świetlicy

• świetlica - budynek pałacu

• REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

(PAŁAC, ul. Poznańska 12 Łękno)

1. Świetlica jest jednostką organizacyjną szkoły, która prowadzi pozalekcyjne zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne.

2. Uczeń przebywający w świetlicy zgłasza swoją obecność u nauczyciela mającego w danym dniu dyżur w świetlicy.

3. Uczniowie korzystający ze świetlicy w ramach dowozów po wyjściu z autobusu kierują się prosto do świetlicy. Przy odwozach idą razem z nauczycielem dyżurującym (nie oczekują samodzielnie na odwóz na korytarzu szkolnym czy przed wejściem do budynku, itp.)

4. W przypadku zwolnienia ze świetlicy (zwolnienie jednodniowe) i wyjścia poza teren szkoły, ale korzysta z dowozów, uczeń zgłasza ten fakt u nauczyciela. Nauczyciel odnotowuje wyjście ucznia ze świetlicy szkolnej oraz jego powrót. W przypadku braku zgłoszenia wyjścia poza teren świetlicy bez poinformowania nauczyciela szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo ucznia. Zachowanie takie będzie traktowane jako samodzielne opuszczenie terenu szkoły i będzie skutkować uwagą odnotowaną w dzienniku uwag LIBRUS.

5. Uczeń korzystający ze świetlicy, który w tym czasie chce skorzystać z zajęć dodatkowych organizowanych w szkole, ma obowiązek poinformować o tym fakcie nauczyciela dyżurującego w świetlicy.

6. W przypadku, gdy uczeń jest odebrany przez rodziców lub zwolniony ze świetlicy zobowiązany jest zgłosić ten fakt nauczycielowi dyżurującemu.

7. W przypadku, gdy uczeń jest odebrany przez rodziców lub zwolniony ze szkoły poza godzinami pracy świetlicy zobowiązany jest zgłosić ten fakt w sekretariacie szkoły.

8. Wszyscy uczniowie przebywający w świetlicy są zobowiązani do:
            bezwzględnego nakazu przestrzegania procedur

• 1. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej stałej sali,

• 2. Uczniowie nie mogą zmieniać przydziału grup,

• 3. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć,

• 4. Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły/świetlicy niepotrzebnych przedmiotów,

• 5. Do świetlicy może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujacych chorobę zakaźną.

Wszyscy uczniowie zobowiązani są do:

a) bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczyciela,

b) zachowania ciszy i należytego spokoju,

c) nieprzeszkadzania koleżankom i kolegom,

d) pozostawienia po sobie porządku,

e) aktywnego uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez nauczyciela,

f) przestrzegania zakazu wychodzenia poza teren świetlicy i szkoły