• Wyprawa do świątecznej Krainy Magii

Tam, gdzie śnieżynki delikatnie osiadają na dachach domów, a wiatr nuci świąteczne melodie, znajduje się wyjątkowe miejsce, pełne ciepła i świątecznej magii. To właśnie tu, w Wielkiej Fabryce Elfów uczniowie klas pierwszych spędzili dzisiejsze przedpołudnie. Tu, w towarzystwie przemiłych Elfów, przeszli przez kilka punktów z atrakcjami. W wyjątkowym kąciku literackim napisali list do Mikołaja, a na koniec, jak na prawdziwą świąteczną przygodę przystało, spotkali go osobiście!

• Zebranie

Szanowni Państwo,

w środę 22 listopada odbędą się zebrania z rodzicami, według następującego planu:

• kl. I - III i oddział zerówki godz. 17.00
              • kl. IV - V godz. 17.30
              • kl. VI - VIII godz. 18.00
            • Logo projektu

Rozstrzygnięto konkurs na logo projektu eTwinning "My place on earth", realizowanego w naszej szkole przez grupę uczniów z klasy 5b wraz ze szkołami z Macedonii Północnej, Rumunii i Polski. Z radością informujemy, że głównym logo projektu zostało to wykonane przez nasze uczennice - Joannę J. i Natalię Z. Teraz, po otwarciu TwinSpace projektu wita nas obrazek wykonany przez dziewczyny. Gratulacje!!!

• Zajęcia logopedyczne

Jesień zagościła na dobre nie tylko za naszymi oknami, ale również na zajęciach logopedycznych. W czasie kilku ostatnich zajęć uczniowie ćwiczyli prawidłową wymowę ale nie tylko… Oprócz tego było mnóstwo zabawy i uśmiechu. A to za sprawą ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, kolorowych listków, strzelającego jeża oraz gier logopedycznych. Było kolorowo i wesoło.

• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Klasa I b rozpoczęła go zajęciami uświadamiającymi, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i wykonali pracę „Jestem tym, co jem”. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat nawyków żywieniowych i zwiększenia dbałości o spożywanie zdrowego śniadania – w domu i szkole.

• Projekt "My place on Earth"

Grupa projektowa „My place on Earth” odwiedziła kolejne przyrodniczo ciekawe miejsca naszego regionu - Aleję Grabową i "Kamienie". Aleja Grabowa to zabytek przyrodniczy naszej gminy. Ten pomnik przyrody mierzy aż 112m!Jesienią jego liście mienią się złotymi kolorami. "Kamienie" to przystanek pomiędzy dwoma jeziorami - Jeziora Łękno i Jeziory Małe. Któż z nas nie zna tego malowniczego miejsca, które rzeźbiąc teren pozostawił po sobie lądolód?

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny