• Zapraszamy do świata odkryć!

Klasa 1A oraz mała świetlica realizując innowację pedagogiczną wyruszyły w pasjonującą podróż przez kontynenty w poszukiwaniu najbardziej niezwykłych stworzeń naszej planety. Ostatnio odwiedziliśmy Afrykę, gdzie spotkaliśmy Szyszkowca małego. Fascynujące jest to, że ta mała istota ma pancerną skórę przypominającą szyszkę, co zainspirowało nas do stworzenia własnego modelu Szyszkowca. Dowiedzieliśmy się także, że w chwili zagrożenia Szyszkowiec mały potrafi schować swój ogon do pyska, tworząc pancerną, kolczastą kulę, co umożliwia mu obronę. To przypomniało nam o niezwykłej obronie żółwia, który również potrafi się obronić w krytycznych sytuacjach. Wspaniale jest odkrywać takie niesamowite cechy naszych zwierzęcych sąsiadów!

• DRZWI OTWARTE

W naszej szkole fajnie jest!

Przekonały się o tym przedszkolaki i ich rodzice podczas sobotniego wydarzenia „DRZWI OTWARTE”, które było okazją do poznania szkoły i wzięcia udziału w ciekawych i kreatywnych zajęciach. Zadania matematyczne, roboty edukacyjne, tory przeszkód, eksperymenty, drukarki 3D, drony i zajęcia z maszynami do szycia bardzo podobały się odwiedzającym. Był też czas na chwilę relaksu przy słodkościach i pysznej kawie zorganizowanych przez Radę Rodziców. A na dzieci czekały gofry i wata cukrowa.

• ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona. Jak co roku był to dla nas szczególny czas. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego apelu. Następnie rzuciliśmy się w wir zadań. Najmłodsze klasy oglądały prezentację o patronie, wykonywały plakaty i tworzyły gry planszowe o Zaniemyślu, testowały swoją wiedzę oraz wcielały się w patrona. Zadania starszych uczniów były związane z romantyzmem. Rywalizowali oni w interaktywnym quizie z wiedzy o patronie, tworzyli "żywe obrazy" i plakaty. Przedstawiciele klas 6-8 wcielali się też w literackie pary i na scenie prezentowali romantyczne teksty lub piosenki. Swoje święto obchodziła też Izba Pamięci. Minęło już 50 lat od jej założenia. W związku z tym uczniowie zajrzeli dziś do niej i mogli przyjrzeć się z bliska skarbom, które skrywa.

• Standardy ochrony małoletnich

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Z dniem 15 lutego br. wchodzi w życie Ustawa o ochronie małoletnich, która nakłada na szkołę obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Zgodnie z art. 10 ustawy obowiązek wprowadzenia wyżej wymienionych standardów musi być zrealizowany w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 15 sierpnia 2024 r.

• Projekt eTwinning "My place on earth"

Projekt eTwinning "My place on earth" („Moje miejsce na ziemi") wchodzi w drugi etap realizacji. W związku z tym, grupa projektowa z klasy 5b udała się tym razem w podróż historyczną po Zaniemyślu: szukaliśmy miejsca pierwszej osady Niezamyśl, śladów bitwy z Krzyżakami, dowiedzieliśmy się po czym można dzisiaj rozpoznać, że Zaniemyśl był miastem oraz poszliśmy na groby dawnych żydowskich osadników Zaniemyśla. Po feriach czeka nas dalsza wyprawa. Dzieląc się swoją historią z partnerami projektu z Polski, Macedonii Północnej i Rumunii jesteśmy ciekawi, jaką historię kryje ich miejsce na ziemi.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny