• Wycieczka klas piątych do Biskupina

Uczniowie klas 5 odbyli dziś podróż do przeszłości. I to bardzo odległej przeszłości. Najpierw cofnęli się do epoki brązu i zwiedzając osadę w Biskupinie mieli okazję poznać początki i życie pierwszych osadników. Następnie cofnęli się jeszcze wcześniej, do odległej epoki mezozoicznej. W Zaurolandii w Rogowie wzięli udział w ciekawym wykładzie na temat dinozaurów. Dowiedzieli się sporo o stworzeniach, które w tamtym okresie zamieszkiwały Ziemię, mieli okazję zobaczyć modele dinozaurów w skali 1:1, a później wyszaleć się na miniparku linowym.

• Mały Książe w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie... W minioną środę przekonali się o tym uczniowie klas: 7b, 8a i 8b. Odwiedzili Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Obejrzeli tam spektakl węgierskiego reżysera - Mały Książę. Napisać, że im się podobało - to zdecydowanie za mało! Oglądali przedstawienie z pierwszych rzędów, co tylko potęgowało wrażenia. Mogli przyjrzeć się z bliska postaciom pojawiającym się na scenie, ich mimice, kostiumom i grze aktorskiej. Było to cenne doświadczenie tym bardziej dla tych uczniów, którzy sami często wcielają się w różne role w czasie szkolnych czy gminnych przedstawień. Po spektaklu można było usłyszeć od nich wiele pozytywnych komentarzy dotyczących szczególnie dwóch postaci: Małego Księcia i Róży. To, że teatr wywarł na nich silne wrażenie, potwierdzają liczne pytania dotyczące kolejnego wyjazdu.

• Projekt edukacyjny

Klasa 1a bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne". Uczniowie wykonali prace techniką ,,mokre w mokrym”. Zapraszamy na fotorelacje.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1a podczas wykonywania pracy plastycznej w ramach projektu "Kreatywne Prace Plastyczne").

• Dzień Chłopaka

Dzisiaj świętowaliśmy w Naszej Szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Nasi Chłopcy zostali obdarowani słodką niespodzianką, która została przygotowana przez dziewczęta z klas 4-8. Smacznego!

(Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas obchodów Dnia Chłopaka).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny