• Mistrzostwa klas 4 - 5 w Rummikub

15 marca 2024 r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa klas 4 - 5 w Rummikub. Uczniowie uczyli się zasad (część je już dobrze znała) i ćwiczyli grę na lekcjach matematyki poprzedzających dzień mistrzostw.

Każda klasa wyłoniła czteroosobową reprezentację (24 uczniów).

Po ekscytujących eliminacjach do ścisłego finału weszło 12 z nich.

• Lekturki spod chmurki

Uczniowie kl. 2a zrealizowali II moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ pod hasłem „Bądź dobry dla zwierząt”.Przeczytaliśmy lekturę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Uzupełniliśmy Lekturniki, zaprojektowaliśmy obrożę dla wybranego zwierzątka oraz pizzę lekturową, na której przedstawiliśmy przygody Doktora i jego przyjaciół. Wysłuchaliśmy i zaprezentowaliśmy ciekawostki dotyczące życia i zwyczajów afrykańskich zwierząt. Obejrzeliśmy ciekawy film i rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach.
              Przeczytaliśmy też dodatkową lekturę „Zaczarowana zagroda”. Podziwialiśmy inteligencję i spryt pingwina Elegancika. Poznaliśmy zwyczaje pingwinów Adeli. Wykonaliśmy pingwiny i zbudowaliśmy dla nich zagrodę z kostek cukru.
              My już wiemy, że czytanie może być fajną zabawą oraz inspiracją do dalszych poszukiwań i rozwijania swoich zainteresowań.

• Europejski Dzień Logopedy

W tym tygodniu na zajęciach logopedycznych obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Uczniowie próbowali swoich sił w czytaniu najpopularniejszych łamańców językowych wykonywali ilustracje do wybranego wiersza logopedycznego, a także tworzyli rysunki zwierząt, z którymi usprawnialiśmy aparat mowy. Były to świetne ćwiczenia i jednocześnie dobra zabawa. Zachęcamy wszystkich do zmierzenia się z kilkoma łamańcami językowymi.

• Dzień Kobiet

Dziś w pałacu w czasie przerw rozbrzmiewała muzyka. W ten sposób najstarsi uczniowie uczcili Dzień Kobiet. Chłopcy z klas 4-8 przygotowali też dla swoich koleżanek różne niespodzianki. Były tulipany, różyczki, słodycze, wymyślne długopisy czy konkursy. Każda dziewczyna miała tez możliwość wylosowania bonu uprawniającego do różnych szkolnych ulg.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny