• Kolędnicy znów w akcji!

W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili reaktywować tradycję, którą przerwała pandemia. Wcielili się w kolędników. Przygotowali krótką scenę i z uśmiechami na ustach wyruszyli w drogę. 6 grudnia odwiedzili wszystkie klasy i wręczyli uczniom mikołajkowe smakołyki. 9 grudnia pojawili się na Zaniemyskim Kiermaszu Świątecznym. Natomiast 18 grudnia można było ich spotkać na ulicach Zaniemyśla. Podobno już nie mogą się doczekać przyszłego roku, aby znów nieść ludziom dobrą nowinę.

• Zbiórka - Region czysty na 6

Przypominamy, że w ramach akcji "Region czysty na 6" cały czas można przynosić baterie oraz puszki aluminiowe. Natomiast od 2 do 4.01. będzie można przynieść drobne AGD. Pojemniki na sprzęt zostaną wystawione w budynku głównym oraz w budynku pałacu.

(Na plakacie wymieniono drobny sprzęt AGD, który można przynieść w ramach zbiórki).

• Jak poczuć świąteczny klimat ?

Klasy 7 i 8 znają na to prosty sposób . Wystarczy łyk pysznej , gorącej czekolady w Manufakturze Felicitas w Hornow . A następnie udać się na Bożonarodzeniowy Jarmark w Cottbus . Diabelski młyn , liczne stoiska ze świątecznymi potrawami , wymyślne smakołyki , kolorowe ozdoby , udekorowane choinki , miła , magiczna i niepowtarzalna atmosfera to tylko kilka z atrakcji , które oferował Chociebuż . Pomimo długiej drogi - warto zobaczyć to na własne oczy !

• Wręczenie nagród

W sobotę 9 grudnia w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie „ Żywe Powstanie 2023 - 105 lat radości z wolności" .

W konkursie, w kategorii artystyczno-literackiej dla klas V-VIII wzięła udział Marta, uczennica klasy 5b, a jej praca otrzymała wyróżnienie. Marta napisała wiersz, który zmontowała z krótkim filmem dotyczącym Powstania Wielkopolskiego.

• Szkolny Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy Uczniów na Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na korytarzu szkolnym w poniedziałek i wtorek w czasie przerw śródlekcyjnych. We wtorek na stoisku znajdziecie również ciekawe książki z repertuaru dziecięcego.

(Zdjęcia przedstawiają ozdoby świąteczne, które można zakupić podczas kiermaszu).

• Kiermasz

Hej Kolęda! Na jarmarku świątecznym gwarno, wesoło i smacznie!

(Zdjęcia przedstawiają uczestników Kiermaszu Świątecznego).

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny