• Kiermasz

Hej Kolęda! Na jarmarku świątecznym gwarno, wesoło i smacznie!

(Zdjęcia przedstawiają uczestników Kiermaszu Świątecznego).

• Wyniki konkursu

Drodzy uczniowie! Sprawiliście nam ogromną przyjemność a jednocześnie niemałą zagwozdkę w tegorocznym Konkursie na wieniec świąteczny. Wieńce były przepiękne! Ciężko było nam wybrać zwycięzców, dlatego publikując wyniki pragniemy wszystkim serdecznie podziękować i pogratulować, jesteście bardzo zdolni i kreatywni, co roku nas zaskakujecie. Brawo!

• Wieczór filmowy

W czwartek 7 grudnia odbył się w naszej klasie wieczór filmowy. Nasz wybór padł na dobrze znane dobranocki: „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”, „Tryumf Pana Kleksa”, „Świnka Peppa”. Była to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół. Wszyscy doskonale się bawiliśmy: było dużo rozmów, żartów oraz dobrej zabawy. Mimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Nikt też nie marudził, gdy po skończonym seansie trzeba było posprzątać salę.

• SIÓDME I ÓSME KLASY W POZNANIU.

28 listopada 2023r. odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych.
              Najpierw wybraliśmy się na wystawę Van Gogha. W specjalnie zorganizowanej przestrzeni ekspozycyjnej mogliśmy oglądać setki dzieł i zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane były jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupił się również na listach Van Gogha do jego brata Theo.
              Następnym punktem wycieczki było obejrzenie filmu w ramach Festiwalu Ale Kino!. Po wejściu do budynku Multikina 51 zakupiliśmy bilety, a także popcorn i nachosy, którymi zajadaliśmy się podczas seansu. Oglądaliśmy film pod tytułem Ufo. Główną bohaterką była nastoletnia buntowniczka o imieniu Denise. Została ona umieszczona w sierocińcu po tajemniczej śmierci swojeg

• Spotkanie z Czerwonymi Lwami

Dzieci z klasy pierwszej pomagały Czerwonym Lwom ubierać choinki do dekoracji pojazdu dla św. Mikołaja. Przyniosły gwiazdy, bombki i łańcuchy. Było radośnie, kreatywnie, wesoło i słodko.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów pierwszej klasy podczas spotkania z Czerwonymi Lwami).

• Literki w akcji

Jak działa alfabet Braille’a? O tym dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klasy I b. Korzystając z wytłaczanek po jajkach i kasztanów, indywidualnie tworzyli pracę techniczną. Uczniowie samodzielnie szukali związku z pismem dla osób niewidomych (sześć wgłębień odpowiada tzw. sześciopunktowi w alfabecie Braille`a). Kasztany w zagłębieniach w wytłaczance po jajkach według wzoru pisma Braille’a odpowiadają danej literze.

• Wojewódzki Konkurs Historyczny

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Konrad z klasy 6c awansował w tym tygodniu do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Organizatorem tego konkursu jest Wojewódzki Kurator Oświaty.

Konrad przeszedł już przez 2 etapy konkursu – szkolny i rejonowy. Wykazał się dużą wiedzą historyczną oraz umiejętnościami analizy, porównywania, wnioskowania, uogólniania.

• SP im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu

• Dziennik elektroniczny