• Wycieczka na Wyspę Edwarda

• Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni klasa 3 b powitała na Wyspie Edwarda. W przepięknym otoczeniu uczniowie wysłuchali historii Wyspy Edwarda oraz wielu ciekawostek historycznych dotyczących Zaniemyśla. Podczas pobytu dzieci podziwiały pomniki przyrody. Dzięki specjalnym tablicom poznały gatunki drzew rosnących na wyspie, oraz ciekawe fakty dotyczące historii Zaniemyśla i okolic. Rozwiązały również quiz wiedzy podsumowujący zajęcia plenerowe. To był niezwykle owocny pierwszy dzień jesieni.

• Sprzątanie Świata

•  Z okazji przypadającej we wrześniu corocznej akcji „Sprzątanie świata” uczniowie klas 4b i 5a rozmawiali na temat ochrony środowiska. Na lekcji wychowawczej zajęliśmy się segregacją śmieci. Celem zajęć było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Zajęcia były urozmaicone praktycznym działaniem. Uczniowie segregowali  przygotowane śmieci do odpowiednich kolorowych worków. Zadanie uczniowie wykonali bez problemu

• Gryfindoor - informacje

• Od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia językowe w Gryfindoor Centrum Językowe.

Podobnie jak w poprzednich latach większość godzin będziemy realizować w czasie godzin świetlicowych, spotykamy się dwa razy w tygodniu po 45 minut.

Dzieci klas 0-3 spotykają się w grupach max. 10 osobowych, uczniowie klas 4-7 w grupach max. 5 osobowych.

Dla młodzieży z klas ósmych, mamy specjalne zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie www i profilu Facebook, a także pod numerem 506-146-196.

• Zebrania

• W dniu 10.09.2020 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami według harmonogramu:

• 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

• Z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na uroczystej mszy świętej. Po mszy uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym powstańców wielkopolskich.