• Aktualności

      • Dyktando

      • DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI🇵🇱🇵🇱

       Portal Dyktanda.pl gorąco zaprasza do dołączania do rywalizacji szkół i zachęca do udziału w charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

       Szkoła, której uczniowie uzyskają najlepsze rezultaty w rozgrywanym 11.11.2021 r. Dyktandzie na Święto Niepodległości, będzie miała możliwość wskazania celu charytatywnego, na który przekażemy złotówkę za każdego z uczniów biorących udział w dyktandzie (uwzględniając każdą ze szkół). Będzie cel dodatkowy, na który przekażemy maksymalnie 5 tys. zł.

       Wystarczy, że nauczyciel lub dyrektor zalogowany w Module dla Szkół na Dyktanda.pl kliknie “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

       ZAPISY DLA SZKÓŁ:
       https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

       ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
       https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

       Co ważne, uczniowie nie będą musieli wypełniać osobnego dyktanda w kategorii dla szkół. Na wynik szkoły będą składały się ich indywidualne wyniki uzyskane w ramach Dyktanda na Święto Niepodległości w ich kategorii wiekowej.

      • Podziękowanie

      • W budynku pałacu, gdzie uczą się uczniowie klas VII-VIII, stanęły w klasach urządzenia marki STERILON służące oczyszczaniu powietrza z wirusów, bakterii, pleśni i grzybów. To polski produkt posiadający atest PZH. Dzięki ich działaniu będziemy oddychali wolnym od drobnoustrojów powietrzem, co w znaczącym stopniu przyczyni się do lepszego stanu zdrowia naszych uczniów i pracowników.

       Szkoła otrzymała lampy STERILON w ramach darowizny od firmy LENA LIGHTING S.A. ze Środy Wlkp.

       Serdecznie dziękujemy naszemu Darczyńcy!!!

       (Zdjęcia przedstawiają urządzenia marki STERILON służące do oczyszczania powietrza).

      • Zajęcia w GOK

      • Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu zaprasza na zajęcia!
       Zajęcia odbywają się od wtorku do niedzieli. W GOK funkcjonuje 13 sekcji, które skierowane są do dzieci, młodzieży, a także dorosłych i seniorów. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.
       Zajęcia rozpoczęły się 17 października 

       Informacje o prowadzących wraz z kontaktem:

       • Tai Chi – prowadzący Michał Stachurski tel. 606 737 935
       • Florystyka* – prowadząca Paulina Wójkiewicz tel. 603 815 962
       • Balet – Skarbnica Talentów, prowadząca Agnieszka Skarbecka tel. 504 464 515
       • Aerobic i Zdrowy kręgosłup – Active Wojciech Gorzelanny, prowadzący Wojciech Gorzelanny tel. 509 921 100
       • Klub planszówek* - Games You Wanna Get Out, prowadzący Karol Gomułkiewicz tel. 602 578 926
       • Klub seniora* – Stowarzyszenie Pomocy KRĄG, prowadząca Małgorzata Kapturska tel. 691 753 517
       • Wokalistyka* – prowadząca Klaudia Popielska - nabór zamknięty
       • Taniec w kręgach i taniec liniowy* – prowadząca Iwona Łażewska tel. 608 734 625
       • Zajęcia z robotyki* – prowadzący Marek Grobelny – nabór zamknięty
       • Lutnia* – prowadząca Klaudia Popielska
       • Zajęcia plastyczne* – prowadząca Monika Łęga tel. 727 923 951
       • Zajęcia teatralne* – prowadząca Anna Langner e-mail annakarolinalangner@gmail.com

       Gminny Ośrodek Kultury kontakt tel. 61 285 71 50, e-mail gokir@zaniemysl.pl

       * wydarzenia bezpłatne

      • WSPÓŁPRACA - ZAJĘCIA WARSZTATOWE

      • W środę 20 października uczniowie klas 5b i 6a wzięli udział w warsztatach psychologicznych. Tematem zajęć była współpraca w klasie. Uczniowie chętnie zaangażowali się w zadania i aktywnie współdziałali z trenerkami. Warsztaty prowadziły panie psycholog – Aleksandra Klupś i Agnieszka Kuca. Panie trenerki przyjechały z Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli PROGRESFERA z Poznania.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 5b i 6a biorących udział w warsztatach na temat współpracy w klasie).

      • Obchody 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z obchodami 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w gminnych uroczystościach związanych z obchodami 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej).

      • Projekt "Z kulturą mi do twarzy"

      • Od września klasy trzecie biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Oto fotorelacja jednego z zadań z modułu I "Paleta barw".

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich wykonujących i prezentujących prace w ramach projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy").

      • Opisujemy świat językiem emocji - warsztaty w klasie II b

      • Nasze życie jest mozaiką emocji, ich język jest barwny, więc jeden dzień to za mało, by dobrze je poznać i oswoić. Klasę IIB odwiedziły panie Agnieszka Kuca i Aleksandra Klupś z NODN PROGRESFERA w Poznaniu. Poprowadziły one warsztaty na temat emocji oraz ich wyrażania. Była to okazja dla dzieci, aby nauczyć się rozmawiać o swoich przeżyciach i poprawnie je nazywać, zarówno jeśli są one pozytywne (radość, podekscytowanie, miłość), jak i negatywne (strach, niepewność, złość).

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2b biorących udział w warsztatach na temat emocji).

      • Wycieczka klas pierwszych do Poznania

      • Klasy 1a, 1b i 1c wyjechały na swoją pierwszą, wyczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę do Poznania. Dzieci wzięły udział w warsztatach artystyczno- edukacyjnych „Widokówka z Poznania”, na których poznały legendy o poznańskich koziołkach i hejnale, a także dowiedziały się, co kryje historia ratusza. Piękne, kolorowe widokówki tworzone były przy pomocy kolorowego piasku. Ta zabawa bardzo spodobała się dzieciom, a efekty ich prac były naprawdę imponujące. Następnie, po przerwie na zdrowe i pyszne śniadanie, uczniowie uczestniczyli w pokazie o tajemnicy i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Na koniec, w samo południe, podziwialiśmy „trykające się” koziołki z okien pięknej, renesansowej kamienicy. Zadowoleni wróciliśmy do Zaniemyśla, z postanowieniem, że pora zaplanować kolejną wycieczkę po najbliższej okolicy.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych biorących udział w wycieczce do Poznania).

      • Pokazy popularnonaukowe - zaproszenie

      • Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie pragnie zaprosić Państwa do udziału w pokazach popularnonaukowych „Fascynująca Fizyka",które będą zorganizowane w formie transmisji na żywo. Pokazy te realizowane są w ramach projektu "Fizyka kluczem do zrozumienia świata", który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

       Podczas pokazów uczestnicy będą mogli zobaczyć doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią wszystkich. Prowadzący (dr Dominika Kuźma, dr inż. Mateusz Schabikowski oraz doktoranci IFJ PAN) opowiedzą o szeregu zjawisk fizycznych: począwszy od prawa Bernoulliego, poprzez próżnię, i skończywszy na prostych efektach kwantowych. Zajęcia przewidują dużą interakcję z publicznością (dla aktywnych czekają nagrody). Podczas pokazów zostanie również przeprowadzony quiz z nagrodami.

       Terminy pokazów:

       26 października 2021 roku: godzina 10:00 – dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej
       godzina 12:00 - dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej

       27 października 2021 roku: godzina 10:00 – dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej
       godzina 12:00 – dla uczniów szkół średnich

       28 października 2021 roku: godzina 12:00 – pokaz ogólny (dla wszystkich grup wiekowych)
       godzina 18:00 - dla rodziców z dziećmi oraz osób indywidualnych

       Każdy pokaz potrwa około 60 minut.

       Linki do wydarzeń zostaną podane na www.facebook.com/FizykaKluczem

       Wymagana jest rejestracja udziału w quizie. Strona rejestracyjna dostępna jest pod adresem: https://credo.science/fascynujacafizyka/

       Serdecznie zapraszamy do udziału w Pokazach.

      • Akcja medialno - edukacyjna "Zapal znicz pamięci"

      • Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w planowanej 24 października 2021 r. akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci". Uczcij pamięć przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu, Kujawach i Górnym Śląsku. Zrób zdjęcie dokumentujące akcję i prześlij je na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl.

       Organizowana po raz trzynasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

       Poznaj historię ofiar, przeczytaj folder, obejrzyj spot i znajdź miejsce pamięci w swojej okolicy!

       Wszystkie informacje na temat akcji znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:

       https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/152228,XIII-edycja-akcji-medialno-edukacyjnej-Zapal-znicz-pamieci-24-pazdziernika-2021.html

       Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl

       W Poznaniu zachęcamy do wspólnego zapalenia znicza w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Forcie VII - pierwszym na terenie okupowanej Polski niemieckim obozie koncetracyjnym. Po krótkiej uroczystości organizowane jest zwiedzanie Fortu VII z przewodnikiem, następne o godz. 14.30. Tego dnia biletem wstępu do Muzeum będzie znicz.

      • Kampania informacyjna "Wybieraj zdrową żywność"

      • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, iż w okresie od 30 lipca do 29 października br. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) prowadzi kampanię informacyjną pt.: „Wybieraj zdrową żywność” #EUChooseSafeFood. Kampania ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki (ze szczególnym uwzględnieniem misji EFSA) w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcenie do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych. Kampania kierowana jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców w wieku 25-45 lat. Informacje na temat kampanii dostępne są na stronie:
       https://www.efsa.europa.eu/en/news/efsa-launches-eu-choose-safe-food-campaign-world-food-safety-day

       Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej, w ramach realizowanej Kampanii organizuje w dniu 26.10.2021r. o godz. 17:00 webinar, na platformie zoom, dla rodziców, nauczycieli, w trakcie którego zostaną przedstawione informacje na temat działalności EFSA, substancji dodatkowych do żywności oraz zasad higieny przy przygotowywaniu żywności.

       Link do webinarium, zostanie podany po otrzymaniu go od PPIS, w dniu 22.10.2021 r.
       ​​​​​​​

       Kampania_informacyjna_-_plakat.pdf

      • Projekt edukacyjny: Przygody Gangu Swojaków

      • Uczniowie klasy drugiej w czasie wycieczki do Wielkopolskiego Parku Narodowego poznali piękno Polskiej natury oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić.
       Na dzisiejszych zajęciach zabrali się z wielkim zapałem do wykonania pracy zbiorowej w formie mapy małej ojczyzny, na której zaprezentują zagrożone i chronione gatunki zwierząt.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy drugiej przygotowujących mapę małej ojczyzny z zagrożonymi i chronionymi gatunkami zwierząt).

      • "Mikołajek"

      • Pierwsze lektury klas czwartych przeczytane. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wcielając się w role wybranego bohatera lektury ”Mikołajek”.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas czwartych wcielających się w wybranego bohatera lektury "Mikołajek").

      • Prace uczniów klas szóstych

      • Uczniowie klas 6 zamienili się w architektów i budowniczych. Na lekcji techniki zaprojektowali i wykonali makiety nowoczesnych miast lub osiedli. Prace można podziwiać na wystawie w głównym korytarzu szkoły. Brawo!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas szóstych z zaprojektowanymi i wykonanymi przez nich makietami miast lub osiedli).

      • Podziękowanie

      • Nauczyciele i uczniowie pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie kolorowych materacy do świetlicy szkolnej. ❤️ Były one bardzo potrzebne, są wykorzystywane na co dzień do wypoczynku oraz zabawy i jak widać na załączonych zdjęciach sprawiają naszym podopiecznym wiele radości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.😍

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów przebywających w szkolnej świetlicy).

      • Nietypowa lekcja w-f w klasie 7c

      • 15 października w klasie 7c odbyła się nietypowa lekcja WF. Uczniowie wraz z wychowawcą udali się do Jump Space - Park Trampolin Śrem. Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęły się zabawy w parku. Były salta, walki na równoważni, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód i mecz dodgeball'a. Było też przeciągnie liny chłopcy kontra dziewczyny, o którym chłopacy chcieliby szybko zapomnieć :) Mnóstwo zabawy i spalonych kalorii. Zobaczcie sami ⤵️

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c biorących udział w lekcji w-f w Jump Space - Park Trampolin Śrem).

      • Podziękowanie

      • Ogromne podziękowania 💐💐 dla rodziców uczniów kl. 4c, którzy wyszli z inicjatywą pomalowania i posprzątania klasy P1. Oprócz pomalowanych ścian, pojawiły się także kwiaty doniczkowe 🪴, które dodają energii. Efekt prac widoczny na zdjęciach. Przepięknie!!!! Dziękują uczniowie z wychowawczynią🌼🌼🌼

       (Zdjęcia przedstawiają salę P1).