• SUKCES KAMILA

•                                                              KONKURS HISTORYCZNY

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Kamil z klasy VIII c zakwalifikował się do wojewódzkiego stopnia Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim etapie konkursu. Stopień wojewódzki jest planowany na dzień 14 marca. Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty.

• MUTYZM WYBIÓRCZY

•  O LĘKU BEZ LĘKU

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasa 6a wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach obchodów miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego – październik 2021.

Od października do grudnia uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą realizowali zadania wskazane przez organizatorów – Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”. A więc po pierwsze przystąpili do realizacji części teoretycznej. Jej celem było zdobycie wiedzy o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy. Następnie przyszedł czas na część praktyczną. Podczas kolejnych lekcji wychowawczych uczniowie rozwiązywali zadania o 3 stopniach trudności. Ostatnie zadania polegały na napisaniu krótkich wypowiedzi na temat „Jak rozumiesz słowa - milczenie nie zawsze jest złotem?” oraz zaprojektowaniu i stworzeniu plakatów dotyczących mutyzmu wybiórczego. Po wysłaniu prac do weryfikacji, w styczniu nadeszła wiadomość o zaliczeniu zadań. W ten oto sposób uczniowie klasy 6a uzyskali certyfikat – dyplom uznania Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”.

Projekt promuje postawy życzliwości, otwartości i empatii. Milczące dzieci są bowiem wśród nas…

• Ogłoszenie

• W związku z trwającą pandemią COVID-19, planowane na piątek 14 stycznia br. przedstawienie z okazji 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które miało odbyć się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu, zostaje odwołane.

Chcąc jednak uczcić to wielkie wydarzenie zapraszamy Państwa do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu. Zostanie ono opublikowane na stronie internetowej i profilu społecznościowym szkoły w dniu 16 lutego br., tj. w rocznicę zakończenia zwycięskiego Powstania.