• Aktualności

      • Informacje

      • W najbliższy piątek 18.03 o godz. 19:00 odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury koncert Solidarni z Ukrainą. Wystąpi wyjątkowy duet Aleksandra Idkowska oraz Dawid Troczewski. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.

       W niedzielę 20.03 w godzinach 15:00 - 17:00 zostanie zrealizowany Dzień Integracji Polsko - Ukraińskiej. W ramach tego wydarzenia będą animacje dla dzieci (w polskiej oraz ukraińskiej wersji językowej), kawa oraz ciasto.

       (Na plakatach zamieszczone zostały informacje na temat koncertu "Solidarni z Ukrainą" oraz Dnia Integracji Polsko - Ukraińskiej).

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • W grupie 5ab CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) kontynuowaliśmy dzisiaj przygodę z ozobotem. Taki mały, a taki mądry.... jak my 😁.

       (Zdjęcia przedstawiają uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego pracujących z Ozobotem).

      • Dzień matematyki w klasie 1a, 1c i 3a

      • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowodnili, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości👍😊. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach matematycznych, które miały pokazać inną stronę królowej nauk👑, bo dzień matematyki powstał właśnie po to, by uświadomić dzieciom, że matematyka otacza nas w życiu codziennym i wcale nie musi być trudna. 👍

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 1a, 1c i 3a biorących udział w zajęciach przygotowanych w ramach obchodów Dnia Matematyki).

      • Wystawa uczniów kl. 3b

      • 🌟”W Kosmosie” 🌠- taki tytuł miała wystawa, którą można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu w naszej szkole🏫. Uczniowie klasy 3b wraz rodzicami i nauczycielami przygotowali oryginalne eksponaty🖼🎈🚀🛰🌎🌛🌞 i z wielką radością zapraszali nauczycieli oraz koleżanki i kolegów z klas 1-3. Kto nie miał okazji zobaczyć naszych prac na żywo, może obejrzeć poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia ⬇️

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b prezentujących przygotowaną przez nich wystawę pt. "W Kosmosie").

      • Drzwi Otwarte w naszej szkole!

      • W naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków👦👧rozpoczynających od września swoją przygodę ze szkołą. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Anna Rewers-Baranowska przedstawiając informacje na temat organizacji pracy szkoły oraz projekty, które najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizują w trakcie zajęć. Dzieciom bardzo podobał się spacer po szkole, w trakcie którego mogli zobaczyć sale lekcyjne oraz uczestniczyć w zajęciach z kodowania na dywanie 🤖, z języka angielskiego, w zajęciach plastycznych 🎨oraz sportowych⚽️🏅. Podobały się również gry i zabawy ♟przygotowane przez uśmiechnięte nauczycielki naszej szkoły. Na zakończenie czekały na dzieci słodkie lizaki 🍭oraz ważny test: każdy kandydat na ucznia został poproszony o ocenę czy podobał mu się czas spędzony w szkole 🙂☹️. Cieszymy się, że na tablicy pojawiły się tylko i wyłącznie uśmiechnięte buźki🙂👍Do zobaczenia we wrześniu!👋

       (Zdjęcia przedstawiają dzieci biorące udział w zajęciach przygotowanych w ramach Drzwi Otwartych).

      • Nasza Szkoła z Odznaką Jakości

      • Zrealizowany niedawno projekt „Volles Haus” uzyskał akceptację Krajowego Biura eTwinning i otrzymał eTwinning Quality Label. 🇪🇺

       (Obrazy informują o otrzymaniu eTwinning Quality Label za projekt "Volles Haus").

      • CMI - zajęcia z Ozobotem

      • Nauka programowania ma na celu rozbudzić w uczniach potrzebę wytyczania nowych ścieżek  rozwoju, kreatywnego wykorzystywania możliwości jakie dają nowoczesne technologie, dzielenia  się swoimi pomysłami z całym światem.

       Na zajęciach uczyliśmy się wydawać polecenia Ozobotowi. Wiemy już, w jaki sposób Ozobot  postrzega swoje otoczenia i porusza się w nim.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów pracujących z Ozobotami podczas zajęć).

      • JUBILEUSZOWY DZIESIĄTY WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

      • „MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI”

       We wtorek 8 marca 2022 roku 2 dwuosobowe drużyny z naszej szkoły – Dawid i Kamil oraz Adam i Michał (wszyscy z klasy VIII c) - przystąpiły do wojewódzkiego etapu  konkursu historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”.  Konkurs polegał na rozwiązaniu przez każdą drużynę 20 – zadaniowego testu jednokrotnego wyboru. Adam i Michał, którzy tworzyli jedną z naszych drużyn, uzyskali miano Finalistów Konkursu i są uprawnieni do wzięcia udziału w planowanej na czwartek 17 marca ostatniej finałowej jego części. Zbliżająca się rozgrywka wyłoni laureatów tegorocznej jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu.

       Życzymy chłopcom powodzenia!!!