• Aktualności

      • Zasady bezpiecznego pobytu nad wodą

      • Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym poleca film pt. „Bezpieczeństwo nad wodą”, który opracowany został we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu oraz WOPR'em. W materiale filmowym zaprezentowanych zostało 10 niezwykle istotnych zasad, których przestrzeganie znacząco wpływa na bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą. Film został opracowany na potrzeby akcji „Edukujesz-Ratujesz”. Zachęcamy do obejrzenia!

       https://www.youtube.com/watch?v=I0CO9pwSQeM&feature=youtu.be

      • Spotkanie z policją

      • Wielkimi krokami zbliżają się wakacje - okres, w którym znajdujemy czas na zabawę i relaks. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dziś właśnie o zasadach bezpiecznych wakacji przypomniały nam panie policjantki - st.sierż. Alicja Marcinkowska i sierż. Romana Kaczor. Bardzo dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w spotkaniu z policją na temat bezpieczeństwa podczas wakacji).

      • Dzień Matki

      • (Film przedstawia uczniów SP w Zaniemyślu składających życzenia z okazji Dnia Matki).

      • Lekcja terenowa

      • Na lekcjach przyrody klasy 4 wybrały się w teren! Jak prawdziwi poszukiwacze skarbów, odkrywali w parku organizmy, które na co dzień mogą spotkać, ale wcześniej nie zwracali na nie większej uwagi. Teraz będą bardziej świadomie przemierzać  okoliczne parki i lasy. Zapraszamy na relację z lekcji.

       (W filmie umieszczono zdjęcia uczniów klas czwartych biorących udział w lekcji terenowej. W tle wesoła melodia).

      • Modele wzniesienia i doliny rzecznej - klasy IV

      • Jak wiadomo, lepiej zapamiętujemy rzeczy, kiedy je wykonamy. Dlatego klasy 4. w ramach lekcji przyrody, zamiast robić dłuuuuuugie opisy rzeźby terenu, wykonały własne modele wzniesienia i doliny rzecznej. Jesteśmy pewni, że dzięki temu zapamiętamy je dłużej.

       (W filmie zostały umieszczone zdjęcia uczniów klas czwartych wykonujących modele wzniesienia i doliny rzecznej w ramach lekcji przyrody. W tle wesoła melodia).

      • Zaproszenie

      • (Plakat przedstawia informacje na temat gry terenowej, która odbędzie się 11 czerwca 2022 r. W tle zdjęcie drzew).

      • Wycieczka uczniów klas pierwszych

      • Uczniowie klas pierwszych pomogli parze detektywów: Dorze Dynks i Waldemarowi Wihajstrowi w odnalezieniu poznańskich koziołków podczas przedstawienia pt. ,,Misja Poznań” w Teatrze Animacji w Poznaniu. To była bardzo poważna misja, bo z poznańskiego Ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki… Tajemniczy porywacz przemieszczał się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów! Razem odkryliśmy wyjątkowe miejsca na mapie Poznania: jechaliśmy bimbą, maltanką. Byliśmy w poznańskim ZOO, nad jeziorem Malta, w ICHOT Brama Poznania, na ulicy Półwiejskiej, w parku Wilsona, w Palmiarnii…Spotkaliśmy ciekawe osobistości: Bamberkę Superbohaterkę, Starego Marycha, Ducha Lecha oraz Gołębia Ignacego. Pomogli nam w odnalezieniu zgub z ratusza. Na szczęście misja zakończyła się powodzeniem i koziołki mogły wystąpić w samo południe i cieszyć oko przybyłych turystów. Spektakl był też pięknym popisem gwary poznańskiej w wykonaniu aktorów. Zadowoleni wróciliśmy do Zaniemyśla. Ahoj przygodo!!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych podczas wycieczki do Poznania).

      • Zagrożone gatunki - prace uczniów

      • Klasy 5. i 6. miały za zadania zapoznać się z Czerwoną Księgą Zwierząt i Roślin aby poznać, które gatunki są zagrożone. Następnie każdy z nich wybrał jeden gatunek i przedstawił go na plakacie. Wystawę prac można zobaczyć w korytarzu oraz w sali D5.

       (Zdjęcia przedstawiają prace uczniów klas piątych i szóstych na temat zagrożonych gatunków zwierząt lub roślin).

      • Dyskoteka szkolna

      • Dnia 19 maja 2022 w naszej szkole odbyła się impreza roku! Kto nie był niech żałuje. Wszyscy świetnie się bawili, a na dowód mamy filmy prawdy ;)

       (Film prezentuje zdjęcia z dyskoteki szkolnej dla klas IV - VIII, która odbyła się 19 maja 2022 r. W tle wesoła melodia).

      • Pielgrzymka uczniów klas trzecich

      • Wczoraj w godzinach popołudniowych dzieci klas trzecich wraz z rodzicami i opiekunami pojechały na pielgrzymkę dziękczynną za dar l Komunii Świętej do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Ubrane w stroje komunijne uczestniczyły we Mszy Świętej oraz w nabożeństwie majowym, które odprawił dla nas ksiądz proboszcz. Oprawę liturgiczną przygotowały dzieci.Po Mszy Świętej wszyscy udali się do ogrodu na słodki poczęstunek. W pięknym otoczeniu przyrody odbywały się gry i zabawy ruchowe. Zadowoleni po dniu pełnym duchowych przeżyć pielgrzymi wrócili do Zaniemyśla.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich podczas pielgrzymki dziękczynnej).

      • Zakończenie projektu w kl. 2b

      • Uczniowie klasy II b zakończyli dzisiaj realizację projektu Uniwersytetu Dzieci "Nowe technologie. Jak zmieniają świat?" Projekt składał się z 2 etapów: zajęć na rozgrzewkę, które pozwoliły na integrację dzieci i oswojenie ich z emocjami, a także z zajęć tematycznych, związanych z nowymi technologiami towarzyszącymi nam w życiu codziennym. Uczniowie zbadali, jak działa komputer, Internet oraz wyszukiwarka internetowa. Na zakończenie każdy ze ”studentów Uniwersytetu” otrzymał dyplom pamiątkowy.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2b podczas zajęć kończących projekt na temat nowoczesnych technologii).

      • Klasowy dzień recyklingu

      • Uczniowie klasy 3 b obchodzili wczoraj klasowy dzień recyclingu. W ramach działań proekologicznych postanowili posprzątać w lesie od razu segregując znalezione odpady. Miejsca, które odwiedziliśmy okazały się dość czyste, ale gdzieniegdzie leżały pojedyncze papierki, czy butelki. Porozmawialiśmy też z leśniczym- panem Zbigniewem Łyszczarzem, o niebezpiecznych zachowaniach w lesie, szkodzących jego mieszkańcom i stanowiących zagrożenie dla całego ekosystemu. Wraz z panem leśniczym wzywamy wszystkich - małych i dużych: „Dbajmy o nasz las, by było pięknie wokół nas!”

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b, którzy sprzątają w lesie w ramach działań proekologicznych).

      • Posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży 2022

      • Uczniowie naszej szkoły Kamil i Michał z kl. 8c zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i 01.06.2022 w Warszawie w gmachu SEJMU RP będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu. Gratulujemy sukcesu i ogromu pracy włożonej w ten konkurs. 
       Efekty ich pracy można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej sdim.edu.pl lub bezpośrednio klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=VTPxcmNtH6I

       (Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 8c, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży).

      • Warsztaty w kl. 7c i 8c

      • W klasach 7c  i 8c odbyły się warsztaty zakończone pracą plastyczną na konkurs "RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY- STOP PRZEMOCY W RODZINIE".

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 8c, którzy tworzą pracę plastyczną na konkurs dotyczący przemocy w rodzinie).

      • Zajęcia na basenie

      • Od września uczniowie klasy E biorą udział w cotygodniowych zajęciach na basenie. Pod czujnym okiem instruktora Pana Jacka Hańczyka doskonalą swoje umiejętności pływackie. Zajęcia finansowane są z puli subwencji oświatowej.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy E, którzy biorą udział w zajęciach na basenie).

      • Zajęcia CMI w klasie IV a

      • Praca z Ozobotami rozwija myślenie algorytmiczne, kreatywność oraz umiejętność współpracy, planowania i współzawodnictwa.Mogą się o tym przekonać uczniowie klasy IVa uczęszczający na kółko w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którzy już od jakiegoś czasu testują Ozoboty osobiście. Podczas ostatnich zajęć wykorzystywali oni poznane wcześniej polecenia do stworzenia tras dla robotów. Mogli dodawać różne ułatwienia pozwalające na szybkie pokonanie labiryntu lub utrudnienia spowalniające ruch. Przygotowane przez uczniów tory zostały później wykorzystane do organizacji wyścigów. Uczestnicy losowali trasę, po której miał poruszać się ich robot. Dzięki zajęciom poznali kolejne polecenia pozwalające odpowiednio zaprogramować Ozoboty.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w zajęciach w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • Wycieczka do Wrocławia kl. 7c i 7d

      • W piątek 6 maja br. klasy 7c i 7d podziwiały atrakcje Wrocławia. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzać CENTRUM WIEDZY O WODZIE HYDROPOLIS. Jak powstała woda? Jak wygląda drukarnia wodna w formie kurtyny? Jakie stworzenia mieszkają w głębinach? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedzi.

       Dlaczego głowa świętego Jana znalazła się na misie? Tę okrutną biblijną historię i inne ciekawostki na temat Starego Miasta poznaliśmy dzięki pani przewodnik. 

       W Afrykarium na terenie ZOO obserwowaliśmy egzotyczne zwierzęta i rośliny, ale prawdziwymi celebrytami okazały się makaki.

       Na koniec odwiedziliśmy unikalny kompleks Hali Stulecia - obiekt światowego dziecictwa UNESCO.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 7d podziwiających atrakcje Wrocławia).

      • Konkurs

      • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY - STOP PRZEMOCY W RODZINIE" ogłoszonym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zaniemyślu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem „Wuchta Wiary” . Poniżej szczegóły i regulamin konkursu:

       (Plakat przedstawia informacje na temat konkursu Rodzina źródłem mocy - stop przemocy w rodzinie. Jasne tło, w centrum plakatu obraz z rodziną).