• Posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży 2022

• Uczniowie naszej szkoły Kamil i Michał z kl. 8c zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i 01.06.2022 w Warszawie w gmachu SEJMU RP będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu. Gratulujemy sukcesu i ogromu pracy włożonej w ten konkurs.
              Efekty ich pracy można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej sdim.edu.pl lub bezpośrednio klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=VTPxcmNtH6I

(Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 8c, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i będą uczestniczyć w specjalnym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży).

• Warsztaty w kl. 7c i 8c

• W klasach 7c  i 8c odbyły się warsztaty zakończone pracą plastyczną na konkurs "RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY- STOP PRZEMOCY W RODZINIE".

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 8c, którzy tworzą pracę plastyczną na konkurs dotyczący przemocy w rodzinie).

• Zajęcia na basenie

• Od września uczniowie klasy E biorą udział w cotygodniowych zajęciach na basenie. Pod czujnym okiem instruktora Pana Jacka Hańczyka doskonalą swoje umiejętności pływackie. Zajęcia finansowane są z puli subwencji oświatowej.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy E, którzy biorą udział w zajęciach na basenie).

• Zajęcia CMI w klasie IV a

• Praca z Ozobotami rozwija myślenie algorytmiczne, kreatywność oraz umiejętność współpracy, planowania i współzawodnictwa.Mogą się o tym przekonać uczniowie klasy IVa uczęszczający na kółko w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którzy już od jakiegoś czasu testują Ozoboty osobiście. Podczas ostatnich zajęć wykorzystywali oni poznane wcześniej polecenia do stworzenia tras dla robotów. Mogli dodawać różne ułatwienia pozwalające na szybkie pokonanie labiryntu lub utrudnienia spowalniające ruch. Przygotowane przez uczniów tory zostały później wykorzystane do organizacji wyścigów. Uczestnicy losowali trasę, po której miał poruszać się ich robot. Dzięki zajęciom poznali kolejne polecenia pozwalające odpowiednio zaprogramować Ozoboty.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w zajęciach w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

• Wycieczka do Wrocławia kl. 7c i 7d

• W piątek 6 maja br. klasy 7c i 7d podziwiały atrakcje Wrocławia. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzać CENTRUM WIEDZY O WODZIE HYDROPOLIS. Jak powstała woda? Jak wygląda drukarnia wodna w formie kurtyny? Jakie stworzenia mieszkają w głębinach? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedzi.

Dlaczego głowa świętego Jana znalazła się na misie? Tę okrutną biblijną historię i inne ciekawostki na temat Starego Miasta poznaliśmy dzięki pani przewodnik.

W Afrykarium na terenie ZOO obserwowaliśmy egzotyczne zwierzęta i rośliny, ale prawdziwymi celebrytami okazały się makaki.

Na koniec odwiedziliśmy unikalny kompleks Hali Stulecia - obiekt światowego dziecictwa UNESCO.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 7c i 7d podziwiających atrakcje Wrocławia).

• Konkurs

• Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „RODZINA ŹRÓDŁEM MOCY - STOP PRZEMOCY W RODZINIE" ogłoszonym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zaniemyślu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem „Wuchta Wiary” . Poniżej szczegóły i regulamin konkursu:

(Plakat przedstawia informacje na temat konkursu Rodzina źródłem mocy - stop przemocy w rodzinie. Jasne tło, w centrum plakatu obraz z rodziną).