• Aktualności

      • Godziny pracy sekretariatu

      • W okresie wakacyjnym, tj. od 04.07. do 26.08 br. sekretariat w budynku głównym czynny od godz. 8.00 do 13.00. W budynku pałacu sekretariat w okresie wakacyjnym jest nieczynny.

      • Zakończenie szkoły dla klas ósmych

      • 24 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich koniec roku szkolnego, rozpoczynający cudowny okres odpoczynku i podróży - wakacje. Dla uczniów klas 8. był jednak czymś więcej. Był to koniec ich przygody ze szkołą podstawową. 
       Życzymy wszystkiego dobrego, sukcesów w dalszej edukacji, powodzenia i pięknych, pogodnych wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z zakończeniem roku naszych 8 - klasistów.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas ósmych biorących udział w uroczystym zakończeniu szkoły podstawowej).

      • Zakończenie roku szkolnego

      • Długo wyczekiwane zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Bezpiecznych wakacji!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas I - VII biorących udział w apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022).

      • BohaterON 2021

      • Podczas zbliżających się wakacji 1 sierpnia 2022 roku obchodzić będziemy kolejną – już 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

       Warto tu wspomnieć, iż w mijającym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję BohaterON 2021. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

       W ramach akcji przeprowadzono w naszej szkole lekcje o powstaniu. Wykorzystaliśmy scenariusz zajęć dla klas ósmych. Uczniowie 8a,b,c i d mieli więc po pierwsze okazję zapoznać się z kampanią BohaterON. Potem dowiedzieli się czym jest infografika oraz metoda 5W+H. Uczniowie podzieleni zostali na grupy i otrzymali do opracowania jedno z 6 zagadnień. Obejrzeli specjalnie przygotowany film o powstaniu. Na koniec wykonali infografiki, po czym zostały one zaprezentowane i omówione na forum klasy. 

      • „Wspomnienie o pedagogu”

      • W ostatnich tygodniach grupa uczniów klasy 8c pracowała w ramach szkolnego projektu „Wspomnienie o pedagogu”. Celem projektu było przypomnienie postaci Albiny Szeligowskiej. Pani Albina pracowała w naszej szkole w latach 1951- 1959. Była bardzo cenionym i lubianym pedagogiem. Pochodziła z Sambora w Galicji (obecnie Ukraina). Poza Zaniemyślem uczyła też w Kępie Wielkiej i Polwicy. Zmarła 1 maja 1959 roku. Pochowana została na cmentarzu w Zaniemyślu.

       Uczniowie 8c (Kacper S., Olga, Julia, Brajan, Adam, Kamil, Dawid, Michał i Kalina) dokonali wstępnych poszukiwań – powstała dokumentacja fotograficzna miejsc związanych z życiem pani Albiny, znaleziono grobowiec na cmentarzu, zapisane zostały wspomnienia jednego z jej uczniów, odnaleziono zapisy ze starej kroniki szkolnej oraz  zdobyto stare widokówki Sambora…

       Projekt będzie kontynuowany jeszcze w przyszłym roku. Chcemy, aby był gotowy na Dzień Edukacji Narodowej w przyszłym roku szkolnym.

      • Wycieczka - Kaszuby i Łeba

      • W ostatni poniedziałek i wtorek uczniowie klas: 5b, 6a i 6b nie mogli narzekać na nudę. Wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę z noclegiem. Ich celem były Kaszuby. Swoją przygodę zaczęli od zdobycia największego wzniesienia na całym Niżu Europejskim – Wieżycy. Następnie udali się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Tam na własne oczy zobaczyli najdłuższą deskę na świecie wyciętą z jednego drzewa i największy na świecie  fortepian koncertujący. Jeden z uczestników wycieczki mógł nawet zagrać na tym instrumencie wybraną melodię! Jednak największe wrażenie zrobił na nich Dom do Góry Nogami, w którym mogli odczuć efekty zawirowań błędnika. Niezapomnianych przeżyć dostarczyła im także wizyta w Słowińskim Parku Narodowym – przejazd meleksami, zapierające dech w piersiach widoki, spacer brzegiem morza w promieniach słońca i szalona zabawa na ruchomych wydmach, po której podobno do dziś niektórzy znajdują piasek we włosach. Wszyscy zgodnie twierdzą, że wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Kto nie pojechał, niech żałuje!