• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA

• Uczniowie klasy III B po raz kolejny spotkali się, aby wykonać zadanie w ramach projektu. Dzisiaj nadszedł czas na hymn narodowy Francji, popularnie zwany Marsylianką. Dzieciom bardzo podobała się zarówno melodia, jak i podniosły charakter utworu. Uczniowie obejrzeli także krótki film o historii Francji. Dowiedzieli się między innymi o niewoli awiniońskiej, Rewolucji Francuskiej i budowie wieży Eiffla.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b, którzy biorą udział w zajęciach w ramach projektu Europa i ja).

• Zajęcia w małej świetlicy

• Mała świetlica kreatywnie korzysta z klocków zakupionych dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Umilają one uczniom Naszej szkoły jesienne poranki i popołudnia. Zapraszamy do fotorelacji!

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

(Zdjęcia przedstawiają uczniów podczas zajęć w świetlicy szkolnej korzystających z klocków zakupionych dzięki programowi Laboratoria Przyszłości).

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jedno z tych nietypowych wydarzeń w kalendarzu, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji dzieci udały się z wizytą do biblioteki szkolnej, gdzie w rolę osoby czytającej wcieliła się pani bibliotekarka. Wielu chętnych pierwszoklasistów również zaprezentowało swoje umiejętności czytelnicze. Brawo pierwszaki!

(Zdjęcia przedstawiają pierwszoklasistów biorących udział w zajęciach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania).

• Lekcja chemii w klasach siódmych

• Na ostatniej lekcji chemii, klasy 7 zapoznały się z pojęciem gęstości. Wykorzystując zdobytą wiedzę, uczniowie wykonali tęczę mając do dyspozycji roztwory o różnych gęstościach. Sprzęt użyty do doświadczenia zakupiony został dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas siódmych, którzy biorą udział w lekcji chemii z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości).

• Region czysty na 6

• Jak co roku, również i tym razem Nasza Szkoła przyłącza się do akcji Region czysty na 6. Można przynosić już nakrętki i baterie.

(Plakat zawiera informacje na temat rozpoczęcia akcji Region czysty na 6. W tle kolorowa grafika nawiązująca do tematyki akcji).

• Akcja Sprzątania Świata

• Towarzystwo Przyrodnicze Kumak zaprasza na akcję Sprzątania Świata w niedzielę 25 września 2022 r. Zbiórka przy Pałacu w Łęknie o godzinie 10.30. Po sprzątaniu w programie ognisko i różne zabawy oraz konkursy.🙂

Prośba o zadeklarowanie udziału w wydarzeniu na fb:

Kontakt: 790-554-468

Organizatorzy: TP Kumak, Stowarzyszenie Ziemia Zaniemyska, GOK Zaniemyśl

• Zaproszenie

• (Plakat przedstawia informacje na temat spotkania dla Rodziców uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zaniemyśl z dr Jakubem Andrzejczakiem na temat uzależnień cyfrowych dzieci i młodzieży. Informacje umieszczone są na białym tle).

• Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej

• Z okazji akcji Narodowe Czytanie uczniowie klas czwartych w tym tygodniu zostali zaproszeni przez pracowników Biblioteki Publicznej na spotkanie w ogrodzie przy bibliotece. W tym roku tematem są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wysłuchaliśmy tekstu „Powrót taty”.

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas czwartych biorących udział w spotkaniu w ogrodzie przy bibliotece w ramach akcji Narodowe Czytanie).

• Dnia 15 września 2022 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami:

• klasy I - VI : budynek główny
              • klasy VII - VIII: budynek pałacu
            • Harmonogram dowozów i odwozów 2022/2023

• Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem dowozów i odwozów w roku szkolnym 2022/2023. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce Uczniowie i rodzice - świetlica - dowozy/odwozy.