• Informacja

• (Plakat przedstawia informacje na temat zapisów do szkoły muzycznej w Środzie Wielkopolskiej. W tle grafika nawiązująca do tematyki plakatu).

• Konkurs

• Dołącz do konkursu „tiktokowo-zawodowo”, który startuje 29.05.2023 r. Konkurs organizowany jest przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Celem konkursu jest zaprezentowanie przez uczniów szkół podstawowych dowolnego zawodu w maksymalnie 30 sekundowym filmiku.

Żeby wziąć udział w konkursie należy:
              - Nagrać filmik maksymalnie 30 sekundowy, który przedstawia dowolny zawód w sposób kreatywny, z odrobiną humoru i pozytywną wizją nauki/pracy w zawodzie.
              - Polubić stronę CWRKDiZ w Poznaniu na TikToku
              - Ohasztagować zamieszczony filmik #zawodowo

Konkurs trwa do 12.06.2023 r. Pięć najbardziej kreatywnych osób otrzyma nagrody.

• FINAŁ KONKURSU O WYBICKIM

• W sobotę 27 maja w Szkole Podstawowej w Manieczkach miał miejsce finał VIII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O GEN. JÓZEFIE RUFINIE WYBICKIM I POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH.

W konkursie wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły: Maja z klasy 8d oraz Jędrzej i Konrad z klasy 5c. Wymienieni uczniowie już w kwietniu zapewnili sobie udział w finale, osiągając dobre wyniki w eliminacjach wojewódzkich.

Miło nam poinformować, iż w sobotnim konkursie w kategorii klas 4-6 laureatem został Konrad, który zajął trzecie miejsce. Konrad wykazał się dużą wiedzą nie tylko o gen. Józefie Wybickim, wybitnym twórcy słów Mazurka Dąbrowskiego, ale także o także o realiach epoki, w której żył bohater konkursu. Ponadto wymagana była też wiedza o miejscach związanych z życiem Wybickiego, dobra znajomość polskich symboli narodowych oraz ich historii.

Na koniec warto dodać, iż uczestnicy konkursu wraz z opiekunem wzięli udział w wycieczce po Manieczkach, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego.

To właśnie w Manieczkach znaczną część życia spędził ten wielki polski patriota.

• TARGI PRACY, RZEMIOSŁA I EDUKACJI.

•

W dniu 19 maja br. na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej, w ramach Średzkich Sejmików Kultury odbyły się Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji. Uczniowie klas siódmych, mieli znakomitą okazję, aby poznać zawody, pracodawców oraz ciekawie zaprezentowaną ofertę edukacyjną szkół średnich.

• Kulturalna Mobilizacja

• Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu zaprasza do udziału w Kulturalnej Mobilizacji Mieszkańców Gminy Zaniemyśl 😊 Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja br.

(Obrazy prezentują informacje na temat Kulturalnej Mobilizacji Mieszkańców Gminy Zaniemyśl; Na kololorym tle znajdują się obrazy nawiązujące do tematyki programu).

• Turniej szachowy

• W niedzielę 14.05.2023 r. o godz. 10:00 w WASE w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się Turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych z powiatu średzkiego. Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i młodsi oraz klasy IV-VIII. Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorem jest Klub Hetman Środa Wlkp.

(Plakat przedstawia informacje na temat turnieju szachowego dla dzieci z powiatu średzkiego. W tle grafika nawiązująca do tematyki turnieju).