• ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

• Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona. Jak co roku był to dla nas szczególny czas. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego apelu. Następnie rzuciliśmy się w wir zadań. Najmłodsze klasy oglądały prezentację o patronie, wykonywały plakaty i tworzyły gry planszowe o Zaniemyślu, testowały swoją wiedzę oraz wcielały się w patrona. Zadania starszych uczniów były związane z romantyzmem. Rywalizowali oni w interaktywnym quizie z wiedzy o patronie, tworzyli "żywe obrazy" i plakaty. Przedstawiciele klas 6-8 wcielali się też w literackie pary i na scenie prezentowali romantyczne teksty lub piosenki. Swoje święto obchodziła też Izba Pamięci. Minęło już 50 lat od jej założenia. W związku z tym uczniowie zajrzeli dziś do niej i mogli przyjrzeć się z bliska skarbom, które skrywa.

• Standardy ochrony małoletnich

• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Z dniem 15 lutego br. wchodzi w życie Ustawa o ochronie małoletnich, która nakłada na szkołę obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Zgodnie z art. 10 ustawy obowiązek wprowadzenia wyżej wymienionych standardów musi być zrealizowany w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 15 sierpnia 2024 r.

W naszej szkole rozpoczęliśmy już prace nad opracowaniem w/w standardów i będą one opublikowane zaraz po zakończeniu prac, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz w Librusie.

• Projekt eTwinning "My place on earth"

• Projekt eTwinning "My place on earth" („Moje miejsce na ziemi") wchodzi w drugi etap realizacji. W związku z tym, grupa projektowa z klasy 5b udała się tym razem w podróż historyczną po Zaniemyślu: szukaliśmy miejsca pierwszej osady Niezamyśl, śladów bitwy z Krzyżakami, dowiedzieliśmy się po czym można dzisiaj rozpoznać, że Zaniemyśl był miastem oraz poszliśmy na groby dawnych żydowskich osadników Zaniemyśla. Po feriach czeka nas dalsza wyprawa. Dzieląc się swoją historią z partnerami projektu z Polski, Macedonii Północnej i Rumunii jesteśmy ciekawi, jaką historię kryje ich miejsce na ziemi.

(Zdjęcia przedstawiają grupę projektową z klasy 5b podczas realizacji projektu eTwinning).

• WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY - SUKCES KONRADA

•

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Konrad z klasy 6c został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Konrad pewnie przeszedł przez kolejne etapy konkursu – szkolny i rejonowy, a w sobotę 3 lutego wystartował w ostatnim etapie konkursu (etap wojewódzki). Zdobył 92% możliwych do zdobycia punktów.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za ogromny wkład pracy i włożony wysiłek.

Życzymy dalszych sukcesów!

• Informacja

• W dniach od 12 do 16 lutego sekretariat w budynku głównym będzie czynny w godzinach od 9:00 do 12:00.

• Drzwi Otwarte

• Serdecznie zapraszamy na DRZWI OTWARTE w naszej szkole. Dołącz do drużyny Berwińskiego!😊

(Plakat przedstawia informacje na temat Drzwi Otwartych w SP w Zaniemyślu).

• Nocka w szkole

• Niektórzy kochają szkołę. Dlatego w piątkowy wieczór postanowili zostać w niej na noc. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.  Uśmiech dzieci bezcenny 😊

(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 3b podczas nocki w szkole).

• Dzień Babci i Dziadka w kl. I b

• Kochana Babciu!❤
              Kochany Dziadku!💕
              Bez Was smutny byłby świat!😍
              1 lutego 2024 r. w naszej klasie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci
              i Dziadka. 👫Dzieci z klasy I b zaprezentowały piosenki,🎶🎼 wiersze oraz taniec do piosenki Joe Dassin „Les Champs Elysees”.🕺💃 Uczniowie chcieli w ten sposób podziękować swoim dziadkom za ich bezwarunkową miłość. Występ dzieci wprawił wszystkich w radosny nastrój i został nagrodzony gromkimi brawami.👏👍 Po zakończonym występie uczniowie udali się do swoich dziadków z życzeniami i drobnym upominkiem. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem 🍥🧁🍰zorganizowanym przez rodziców. 🥰🥰🥰

(Zdjęcia przedstawiają obchody Dnia Babci i Dziadka w klasie I b).

• Zajęcia w oddziale przedszkolnym

• W szkolnej zerówce wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych wiosennych dni☀️🌈🌧 dlatego kończąc tydzień, którego tematem przewodnim jest muzyka postanowiliśmy namalować wiosnę🌷 do utworu pt. „Wiosna” A. Vivaldiego 🎵🎶

(Zdjęcia przedstawiają dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zajęć).

• Gminna Olimpiada Przedszkolaków

• Dzisiaj odbyła się I Gminna Olimpiada Przedszkolaków 💪💪💪 Nasza szkolna zeróweczka w zaciętej rywalizacji zajęła 3 miejsce🥉. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy podczas dzisiejszych zawodów 👇👇👇

(Zdjęcia przedstawiają dzieci z oddziału przedszkolnego podczas Gminnej Olimpiady Przedszkolaków).