• Święto Misia

• Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego ich święto chętnie celebrujemy i w naszej szkole. Choć w tym roku, ze względu na konieczność pozostania w domu, dzieci nie mogły zabrać swoich ukochanych pluszowych przyjaciół do szkoły, to uczciły ich święto poprzez przesłanie nam zdjęć z ulubionymi pluszakami.

• 📣KOCHANI UCZNIOWIE📣

🎄Święta zbliżają się wielkimi krokami. W tym szczególnym czasie chcemy po raz kolejny wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Psarskim. Mieszka tam 120 mieszkańców przewlekle chorych, wymagających szczególnej troski. Niestety w tym roku obecna sytuacja nie pozwala Nam odwiedzić i podzielić się opłatkiem z mieszkańcami oraz wspólnie odśpiewać kolęd, dlatego postanowiliśmy Ich obdarować. Po konsultacji z Panią dyrektor Violettą Lempaszak prosimy o wsparcie w postaci:

• żeli pod prysznic

• balsamów do ciała

• szamponów do włosów

• gąbek

• maseczek ochronnych

Termin składania upominków 1.XII.2020 - 14.XII.2020 - godz. 7:00 - 14:30. W budynku głównym Naszej szkoły będzie stać kontener na pozostawianie darów. Podarunki proszę podpisać: imię, nazwisko oraz klasa ucznia.

Poniżej załączamy filmik z zeszłorocznej wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Psarskim.🎄

LICZYMY NA WAS !!!❤️

• Zbiórka dla szpitala

• Uwaga!

Pandemia COVID - 19 nie ułatwia pracy pracownikom służby zdrowia. Oddziały szpitalne borykają się z problemami, których dotychczas nie znały.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu rusza z pomocą wsparcia dla Szpitala Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej. Prosimy o cienkie koce oraz wodę mineralną niegazowaną.

Termin zbiórki 1.XII.2020 - 14.XII.2020 - godz. 7:00 - 14:30.

W budynku głównym Naszej szkoły stać będzie kontener na pozostawianie darów. Podarunki proszę podpisać: imię, nazwisko oraz klasa ucznia.

LICZYMY NA WAS !!!

• Prace uczniów klas siódmych

• Uczniowie klas 7 podczas lekcji plastyki wcielili się w Vincenta van Gogha. Zadaniem było odwzorowanie obrazu artysty 🎨. Super efekty! Zobaczcie!!! Brawo dla moich Artystów!!!!

• Prace uczniów

• W drodze do uzyskania karty rowerowej, najpierw należy poznać historię roweru. Doskonale to pokazali na lekcji techniki uczniowie klas 4, którzy za pomocą plakatów i Lapbooków przedstawili rozwój budowy roweru na przestrzeni lat 🚴‍🚲  Brawo dla autorów prac!

• HISTORYCZNY KONKURS NIEPODLEGŁOŚCIOWY

• W  szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział 40 uczniów: 31 uczniów z klas 4-6 oraz 9 uczniów z klas 7-8.  Młodsi uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z osobą Józefa Piłsudskiego, a starsi na pytania dotyczące sprawy polskiej podczas I wojny światowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich pracę i zaangażowanie!!!

• Dzień Życzliwości - podsumowanie

• W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. W tym dniu postarajmy się jeszcze bardziej kłótnie i żale odstawić na bok. Niech pojawi się uśmiech a z Naszych ust popłyną miłe słowa. Bycie życzliwym to przecież super sprawa. A tak obchodzą Go Nasi uczniowie...

• Pokaz naukowy

• Grupa uczniów z klasy 5a oraz 5b wzięła udział w pokazach naukowych organizowanych przez Goethe Institut. Polscy uczniowie połączyli się z naukowcem z Dortmundu, który przeprowadzał doświadczenia. Wyjaśniał on działanie podczerwieni, przewodzenie prądu, lekkość styropianu, rozwiązał zagadkę kostek do gry. Pod koniec spotkania każdy mógł zadać naukowcowi pytanie po niemiecku. Każdy uczestnik mógł poćwiczyć znajomość języka niemieckiego.

• Dzień Życzliwości - ogłoszenie

• Samorząd Uczniowski zaprasza na akcję szkolną z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Stwórz z Nami szkolny album upamiętniający ten dzień. Zdjęcia proszę przesłać do poniedziałku do godziny 15:00 na podanego maila w wiadomości na Librusie. Pozdrawiamy!

W filmie użyto utwór: Harry Styles - Treat People With Kindness

• Prace uczniów

• Uczniowie klas piątych poznali kolejną powieść, która cieszy się sławą w skali światowej i należy do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży. Jest to powieść węgierskiego pisarza Ferenca Molnára pt. Chłopcy z Placu Broni. Do lektury tej uczniowie zaprojektowali okładkę. Oto kilka z nich:

• Dary dla schroniska

• Dziś przekazaliśmy dary dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Środzie Wielkopolskiej. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali około 80 kg karmy oraz akcesoriów. Wśród nich były m.in. koce, ręczniki, pościele, smycze, drapaki, legowisko. Pracownicy opowiedzieli nam o działaniu schroniska, pracy wolontariuszy, a przede wszystkim o zwierzętach, które tu trafiają. Każda historia jest inna, każda ciekawa. Na pewno jeszcze wspomożemy naszych czworonożnych przyjaciół.

• Prace uczniów

• Uczniowie klas 5 na lekcji biologii poznali KOMÓRKĘ, czyli najmniejszą strukturę budującą organizm żywy. Po dokonaniu analiz i porównań, mieli okazję sami stworzyć model komórki roślinnej lub zwierzęcej, ze wszystkimi organellami komórkowymi. Oto efekty ich twórczości:

• Dzień Witaminki

• Nie zapominamy o Dniu Witaminki. Dziś mamy dla was kolor zielony i Panią gruszkę w roli głównej, a oto nasi fit uczniowie i ich super zdrowe przekąski!

• Obchody Święta Niepodległości w kl. 4-8

• W tym roku szkolnym pandemia spowodowała, że nie zrobiliśmy wspólnego apelu z okazji Dnia Niepodległości, jednak uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest to święto i nikt o nim nie zapomniał. Na dowód mamy relację z domowych obchodów tego uroczystego dnia stworzoną przez Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do obejrzenia!