• Owocowe, zdrowe i kolorowe...

• Takie właśnie były efekty pracy uczniów klasy 2b podczas zajęć technicznych. Nawiązując do tematu zdrowego odżywiania drugoklasiści stworzyli ciekawe, owocowe kompozycje, które bardzo szybko znikały z talerzy.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W każdej sytuacji kryzysowej, radosnej, potrzebie porozmawiania korzystamy z pomocy pedagoga. Dlaczego inaczej ma być w systemie zdalnego nauczania? Również w tym czasie staramy się zadbać o dobro każdego ucznia.

W związku z tym, w przypadku zapytań, problemów, chęci rozmowy, pedagog szkolny jest dostępny dla rodziców i dzieci pod numerem telefonu 795334207 od poniedziałku do piątku w godz. 9.40 - 11.30.

Kontaktować się można również za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

Pedagog szkolny Kinga Grzembowska

• Godziny pracy biblioteki szkolnej

• Godziny pracy biblioteki szkolnej w budynku głównym (dotyczy także uczniów klas 7-8):

• poniedziałek 9.00 - 14.30
              • wtorek 11.30 - 17.30
              • środa 9.00 - 13.00
              • czwartek 11.30 - 17.30
              • piątek 9.00 - 12.00
            • Dzień postaci z bajek

• W poniedziałek klasy pierwsze przeniosły się w świat swoich ulubionych postaci z bajek. Bajkowych bohaterów uczniowie przedstawili w wykonanych przez siebie maskach.

• Obchody Święta Niepodległości w klasie pierwszej

• 11 listopada - Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Klasa 1 podczas przybliżania sobie symboli narodowych wykonała na zajęciach flagę oraz zaśpiewała wspólnie hymn. W odświętnych ubraniach trzymając w ręku flagę oddaliśmy szacunek wszystkim Polskim bohaterom dzięki którym odzyskaliśmy upragnioną wolność.

• Taneczne piątki w małej świetlicy

• Za nami niestety ostatni taneczny piątek przed nauczaniem zdalnym. Nie martwcie się jednak, jak tylko wrócimy znowu będziemy tańczyć. Tańczcie w domu z rodzicami - nasze utwory znajdziecie w internecie.

• Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020

• CYFROWA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 12 listopada miała miejsce w naszej szkole inauguracja jednego z sześciu podprojektów realizowanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W spotkaniu online uczestniczyli pani dyrektor Anna Rewers Baranowska, 12 osobowa grupa uczniów – uczestników  oraz nauczyciel – opiekun Joanna Kajdan.

Nasz projekt nazywa się Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. Jego wykonawcami w naszej szkole są uczniowie klasy 7c: Zofia Domagała, Julia Kicka, Milena Nowakowska, Olga Witczak, Dawid Andrzejewski, Kacper Gronowski, Adam Pawlak, Piotr Pietrzyk, Brajan Rydian, Kacper Samolczyk, Michał Sobierajski i Kamil Szał.

W ramach 48 godzin pozalekcyjnych uczniowie pod opieką nauczyciela przygotują projekt z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii informacyjno- komunikacyjnej. Tematem naszego projektu będzie Wielkopolanka. Kto dokładnie, zostanie to wypracowane w najbliższym czasie.

Efektem pracy uczniów będzie encyklopedia, zawierająca ponad 100 multimedialnych wpisów, które utworzą wyjątkowy zbiór materiałów związanych z Wielkopolską, który dostępny będzie w Internecie.

Projekt ma być dla uczniów przygodą naukową.

„Poznamy ciekawych ludzi, będziemy przeprowadzać wywiady, poszukamy archiwalnych źródeł, pojedziemy na wycieczkę, a na koniec napiszemy hasło do naszej wielkopolskiej, dziecięcej encyklopedii...O naszych kolejnych krokach będziemy informować. Ciąg dalszy nastąpi…”

• Kreatywne prace plastyczne - batik świecowy

• "BATIK ŚWIECOWY" - malowanie świecą. Jest to kolejny etap projektu "Kreatywne prace plastyczne" pod okiem Pani Ani i Pani Kasi. Dziś tematem była fantastyka. Dzieci wykorzystały swoją wyobraźnię i świecami oraz akwarelami stworzyły prawdziwe cuda. Efekty Ich prac zamieszczamy poniżej.

• Misiowe podróże - ciąg dalszy

• Długo wyczekiwany Miś Bartek dotarł do Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu. Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z uczniami i uczennicami klasy 1b. Zaraz po przybyciu został oprowadzony po szkole. Potem wspólnie z dziećmi wyruszył na jesienny spacer do parku.

• Akcja sadzenia drzew

• Jesienne sadzenie drzew ma swoje zalety. Ciepła jeszcze gleba w połączeniu z niższymi temperaturami i większą wilgotnością sprzyja stymulacji korzeni, pomagając roślinom odpowiednio się ukorzenić przed nadejściem mrozów. Dlatego właśnie teraz uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w akcji sadzenia drzew, jednocześnie realizując kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. Pod fachowym okiem pana leśniczego, po zapoznaniu się z tajnikami dotyczącymi sadzenia drzew, szpadle poszły w ruch i zasadziliśmy szpaler drzew liściastych przy ul. Średzkiej w Zaniemyślu. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy od pana leśniczego domek dla nietoperzy oraz magnesy z logo Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY.

• Projekt - Kreatywne Prace Plastyczne

• Pani Kasia z małą świetlicą i klasa 1a rozpoczęły udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM - KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Dzisiaj ich zadaniem było barwienie papieru kolorową bibułą.