• Informacja o alergenach

• INFORMACJA  O  ALERGENACH  I  PRODUKTACH POWODUJĄCYCH  NIETOLERANCJE  POKARMOWE

Zgodnie  z  rozporządzeniem Parlamentu  Europejskiego i Rady(UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października  2011r.

SZANOWNI  RODZICE !

W  KUCHNI  NASZEJ  SZKOŁY  UŻYWANE  SĄ  PRODUKTY  ZAWIERAJĄCE  ALERGENY  POKARMOWE I PRODUKTY POWODUJĄCE NIETOLERANCJE POKARMOWE, W TYM  PRODUKTY  ZAWIERAJĄCE ,,ŚLADOWE  ILOŚCI  ALERGENÓW” LUB ,,MOGĄCE  ZAWIERAĆ  ALERGENY”

NUMERY  ALERGENÓW  WYSTĘPUJĄCYCH  W  POSIŁKACH

1. ZBOŻA ZAWIERAJACE GLUTEN  - (mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki)
          2. MLEKO - (mleko, masło, jogurt, ser, twaróg-ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina)
          3. JAJA - (jaja, biszkopty, wypieki, ciasta, makaron jajeczny)
          4. RYBY - (ryby surowe-mrożone, przetworzone-konserwy rybne)
          5. SOJA - (grzanki)
          6. SELER - (seler korzeń, seler naciowy, wędlina)
          7. GORCZYCA - (musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawy Carry, mieszanki przypraw)
          8. NASIONA SEZAMU - (ziarno sezamowe i produkty pochodne)
          9. SKORUPIAKI - (BRAK)
          10. ORZECHY - (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie)
          11. DWUTLENEK  SIARKI - (suszone owoce)
          12. ŁUBINY - (BRAK)
          13. ORZESZKI  ZIEMNE - (orzeszki arachidowe, bakalie)
          14. MIĘCZAKI - (BRAK)

Do przygotowania posiłków używamy następujących przypraw:

Pieprz czarny, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie, bazylia, papryka słodka, kurkuma, oregano, pieprz ziołowy. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, gorczycy.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYSTĘPOWANIA ALERGENÓW DOSTĘPNA JEST RÓWNIEŻ NA TABLICY OGŁOSZEŃ  PRZY  STOŁÓWCE  SZKOLNEJ.