• Aktualności

      • Program "Być jak Ignacy"

      • Uczniowie uczęszczający na kółko Berbot biorą udział w programie naukowym "Być jak Ignacy". Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Oto krótki filmik z przeprowadzonych przez dzieci eksperymentów wyjaśniających działanie zjawisk w przyrodzie. Zobaczcie, jak pasjonująca może być nauka!

      • Szkolna Liga Wolontariacka

      • Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania w Szkolnej Lidze Wolontariackiej. Będą wykonywali działania zlecone przez edukatorów Nowego ZOO w Poznaniu. Pierwsze zadanie polegało na znalezieniu gatunku zwierzęcia zbliżonego liczebnością do uczniów naszej szkoły. Wolontariuszki z klasy 6d fantastycznie wykonały zadanie. Oto ich praca:

      • Misiowe podróże - wizyta w parku

      • Jesienna pogoda zaprosiła dzisiaj dzieci z klasy IB w "Misiową Podróż" do pobliskiego parku. Uczniowie ruszyli szlakiem prowadzącym do leśniczówki, gdzie spotkali sie z panem leśniczym Zbigniewem Łyszczarzem. Zachęcił on dzieci do codziennego podziwiania piękna przyrody. Dużo frajdy sprawiło wszystkim wspólne zbieranie grzybów oraz słuchanie śpiewu ptaków.

      • Misiowych podróży ciąg dalszy

      • Misiowych podróży ciąg dalszy.. Dzisiaj odwiedziliśmy szkolną Izbę Pamięci. Uczniowie klasy Ib zapoznali się materiałami archiwalnymi naszej szkoły. Dzieci obejrzały zdjecia i eksponaty związane z życiem mieszkańców Zaniemyśla.

      • "Misiowe podróże po Polsce" - projekt

      • Cudze chwalicie, swojego nie znacie...”- tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych ...” Klasa 1b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie: „Misiowe podróże po Polsce”. Zadaniem dzieci jest poznanie ciekawych miejsc w swojej miejscowości, a zatem jest to wspaniała okazja do rozwinięcia wiedzy własnej na temat ZANIEMYŚLA i jego okolic. Dzieci z wychowawcą prowadzą pamiętnik z podróży, w którym zapisują notatki dotyczące miejsc, które odwiedziły. Do projektu zgłosiło się 270 szkół z całej Polski.

      • Egzamin na kartę rowerową

      • Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy 5 i 6, którzy z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, nie mogli tego robić na zakończenie 4 klasy. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.
       Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.

      • Informacje

      • Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu

        

       Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w terminie od 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. zawiesza się zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

       Uczniowie klas I-III uczęszczają do szkoły w trybie stacjonarnym zgodnie ze swoim planem lekcji – funkcjonuje dla nich świetlica szkolna, dowozy oraz obiady.

        

       Organizacja funkcjonowania nauczania na odległość dla uczniów klas IV-VIII:

       1. Lekcje odbywają się w ramach nauczania na odległość, które obejmuje zarówno lekcje wysyłane na Librusie jak i prowadzenie lekcji online za pośrednictwem platformy do wideokonferencji ZOOM.

       2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji.

       3. Podczas lekcji online obowiązują następujące zasady:

       a) link do spotkania znajdzie się w terminarzu oraz w wysłanej lekcji,

       b) uczniowie łącząc się na lekcje online wpisują swoje imię i/lub nazwisko (przezwiska, pseudonimy, podszywanie się pod inną osobę, itp. jest nieakceptowalne), mają włączone kamery i mikrofony,

       c) lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać - złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko z wykluczeniem z lekcji, ale i z konsekwencjami prawnymi,

       d) podczas lekcji online uczniowie zachowują się kulturalnie, nie odzywają się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewają innych, nie krytykują i nie obrażają,

       e) zabronione jest zakłócanie przebiegu lekcji (np. włączanie muzyki, odtwarzanie filmów i innych dźwięków, itp.),

       f) dla bezpieczeństwa uczestników lekcji online nie udostępniania się linku do spotkania innym osobom.

       4. Sekretariat szkoły funkcjonuje w godz. od 7.30 – 15.30 w budynku głównym oraz w godz. 7.30 – 11.30 w budynku pałacu. Zasady pobytu osób spoza szkoły na terenie szkoły pozostają bez zmian zgodnie z reżimem sanitarnym obowiązującym od początku roku szkolnego.

        

       Proszę na bieżąco śledzić informacje na Librusie oraz stronie internetowej szkoły.

        

       Anna Rewers-Baranowska

       Dyrektor Szkoły

      • Przerwa na czytanie - podsumowanie

      • W piątek 9 października 2020 społeczność naszej szkoły brała udział w biciu rekordu w liczbie osób czytających podczas przerw między lekcjami. Wielu z nas przyniosło do szkoły swoje książki, inni biegli rano do szkolnej biblioteki, która zanotowała rekordową ilość wypożyczeń.

       W kampanię włączyło się 235 osób. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Efekty akcji, w której brało udział wiele szkół z całej Polski, zostaną podane 9 grudnia 2020 przez organizatora – Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim.

      • Dzień Edukacji Narodowej 2020 r.

      • Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w innej formie niż zawsze. Tym razem, zamiast przedstawienia i apelu, Uczniowie przygotowali krótkie filmiki oraz upominki. Zapraszamy!

       W filmie wykorzystano następujące utwory:

       1. Selena Gomez - Back To You 

       2. Shawn Mendes - There's Nothing Holdin' Me Back

      • Pola Nadziei

      • W piątek 9 października wolontariusze z naszej szkoły rozpoczęli jesienną edycję Pól Nadziei. Dwudziestu wolontariuszy z klas siódmych i ósmych zasadziło 400 cebulek żonkili przy szkole w Łęknie przy pałacu. Dziewczęta i chłopcy z radością i zapałem wykonali zadanie w mgnieniu oka. Teraz będziemy czekać do wiosny aż wyrosną i będzie można je rozprowadzić, a przy tym wesprzeć budowę hospicjum w Środzie Wlkp. W tym roku niestety akcja się nie odbyła, mimo, że kwiatki zakwitły piękne i dorodne. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda się przeprowadzić wiosenną akcję.

      • Wizyta Mistrza

      • Niemalże tuż po zejściu z podium w Belgradzie do naszej szkoły zawitał nasz były uczeń Cezary Litka. Czarek jeszcze parę lat temu uczęszczał do naszej szkoły (Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu). Obecnie naukę kontynuuje w SMS w Poznaniu. Czarek trenuje wioślarstwo i bardzo krótkim czasie już wiele osiągnął. Zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w Wioślarstwie w  wyścigu solowym oraz w podwójnym. W ostatni  weekend września w Serbii wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów. Tym bardziej cieszymy się, że Czarek znalazł chwilę i przyjął nasze zaproszenie. Swoim młodszym koleżankom i kolegom opowiadał o treningach, szkole, zdrowym odżywianiu. Pokazał swoje najnowsze zdobycze - dwa złote medale i jeden srebrny. Zaprezentował również swój sprzęt treningowy - ergometr, na którym intensywnie trenuje. Każdy chętny mógł wypróbować, na czym polega wiosłowanie "na sucho" i jakie to trudne. Trzymamy za Czarka kciuki i czekamy na kolejną wizytę. 

      • Projekt Edukacyjny: Czytam z klasą

      • Uczniowie klasy 2a i 2c biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt ten został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Dzieci rozpoczęły już przygodę z chmurką Tosią, przenosząc się do Krainy Drzew. Pierwsze zadania: Czytusie, Chmurki - przyjaciółki Tosi, Lekturniki już gotowe. Magiczne drzewa wyturlane, a miejsce pod kolorowym jesiennym drzewem zaprasza do czytania i słuchania.

      • Fyrtel Ryśka

      • W sobotę 26 września uczniowie szkoły w Zaniemyślu mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej „Fyrtel Ryśka”. Zgłoszone drużyny musiały odszukać 14 ważnych dla Zaniemyśla miejsc. W każdym punkcie uczestnicy skanowali kod QR z informacją o historycznym znaczeniu miejsca i literą hasła. Wszyscy świetnie się bawili - była to niezwykle atrakcyjna sobotnia wyprawa po zaniemyskim fyrtlu. Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zaniemyślu oraz wszystkich zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie gry miejskiej "Fyrtel Ryśka ".

      • Pielgrzymka do Sanktuarium w Biechowie

      • W czwartek 24 września uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wyjechali na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Biechowie. Celem pielgrzymki było podziękowanie Matce Bożej Pocieszenia za I Komunię Świętą. W Biechowie dzieci ubrały się w swoje alby i uczestniczyły we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz naszej parafii. Po mszy jeden z braci Paulinów opowiedział historię kościoła, po której wszyscy pojedynczo, po kolanach przeszli dookoła głównego ołtarza. Następnie udali się do ogrodu na słodki poczęstunek. Po miło spędzonym czasie na grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu wróciliśmy do Zaniemyśla.

      • Aleja Pamięci

      • 19 września 2020 roku delegacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu wzięła udział w uroczystości otwarcia Alei Pamięci w Zaniemyślu. W alei uroczyście nasadzono 25 drzew, które upamiętniają bohaterów ziemi zaniemyskiej, zamordowanych w Katyniu, Kalininie oraz w niemieckich więzieniach i obozach zagłady. Nasi uczniowie znaleźli się także wśród rodzin sadzących dęby. Ponadto Asia, Ola, Ania i Franek opowiadali na lekcjach o swoich krewnych - bohaterach.