• Aktualności

      • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – klasy 4-8

      •  

       16 lutego 1919 roku w Trewirze zostało zawarte porozumienie między Niemcami a krajami Ententy. Do postanowień traktatu wpisano także i te dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Wytyczono linię demarkacyjną oraz zakazano Niemcom akcji zaczepnych przeciw Polakom. W ten sposób rozejm zakończył powstanie wielkopolskie.

       Z okazji zakończenia powstania wielkopolskiego w naszej szkole odbyły się dwa konkursy o tematyce historycznej. Ponadto przez cały tydzień od 15 do 19 lutego lekcje historii zostały poświęcone tematyce powstańczej.

        WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO

       W  szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji 102 rocznicy zakończenia POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO wzięło udział 38 uczniów: 20 uczniów z klas 4-5 oraz 19 uczniów z klas 6-8.  Pytania dotyczyły udziału Zaniemyślan w powstaniu  oraz upamiętnienia tego zrywu na terenie naszej miejscowości.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich pracę i zaangażowanie!!! Dodajmy też, że wśród uczestników konkursu były praprawnuki POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH!!!

        

        

       Klasy 4-5

       Laureaci:

       1. Kamil S. 4a
       2. Tomasz W. 4a
       3. Helena G. 4b
       4. Izabela K. 4b
       5. Amelia K. 4b
       6. Amelia Z. 4b
       7. Hubert R. 4b
       8. Paweł G. 5a
       9. Franciszek R. 5a

       Wyróżnieni:

       1. Oliwia P. 4a
       2. Oskar G. 4a
       3. Miłosz O. 4a
       4. Amelia T. 4b
       5. Mateusz S. 4b
       6. Jakub C. 4b
       7. Maciej K. 5a
       8. Filip N. 5a
       9. Szymon P. 5a
       10. Maksymilian P. 5a
       11. Zuzanna L. 5b

        

       KLASY 6-8

       Laureaci:

       1. Nikola A. 6d
       2. Maria J. 8b
       3. Wiktor W. 8b

       Wyróżnieni:

       1. Julia K. 6c
       2. Joanna S. 6d
       3. Franciszek G. 6d
       4. Kinga J. 7d
       5. Anna K. 8a

       W konkursie wzięli udział :

       1. Adam W. 6a
       2. Jakub J. 6b
       3. Oliwia S. 6c
       4. Małgorzata B. 6d
       5. Aleksandra M. 6d
       6. Maja S. 6d
       7. Jakub Ł. 6d
       8. Martyna M. 7b
       9. Martyna P. 7b
       10. Gabriela R. 7b
       11. Kacper G. 7c

        

        

      • Zaproszenie na Drzwi Otwarte w LO w Śremie

      • (Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający uczniów klas ósmych na Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie, kolorystyka błękitna, w centrum plakatu zdjęcia z wydarzeń szkolnych).

      • Wieczór z Karierą

      • W Środzie Wielkopolskiej się dziś znaleźliśmy,

       Tradycyjnie już dla nas, online spotkanie odbyliśmy.

       Centrum Kształcenia z nami się połączyło

       i ofertą Hipolita nas zaskoczyło.

        

       Uczniowie klas ósmych mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. w ramach Wieczoru z Karierą.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas ósmych biorących udział w spotkaniu z przedstawicielem szkoły średniej w ramach Wieczoru z Karierą)

      • Bezpieczeństwo w Internecie

      • Klasy 6. i 7. miały okazję spotkać się z sierż. sztab. Małgorzatą Gałąską z Posterunku Policji w Nowym Mieście w celu wysłuchania informacji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.

       Dowiedzieliśmy się czym jest cyberprzemoc, jakie są konsekwencje karne związane z łamaniem prawa w sieci oraz do kogo możemy się zgłosić o pomoc, gdy jeseśmy świadkami lub ofiarami cyberprzemocy.

       (Zdjęcia przedstawiają slajdy prezentacji na temat cyberprzemocy.)

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE - II etap

      • Pani Jadwiga z rodziną.

        

                       W połowie lutego zakończyliśmy II etap działań w projekcie uczniowskim – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski.

                      Głównym celem tego etapu były prace związane z poszukiwaniem wiadomości o naszej bohaterce, którą jest pani Jadwiga Prinz .

       Zanim jednak zajęliśmy się zdobywaniem wiadomości o pani Jadwidze, musieliśmy się do tego odpowiednio przygotować. A więc jeszcze w grudniu wzięliśmy udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadziła pani Agnieszka Michałowska – polonistka z naszej szkoły. Później sprawdziliśmy, jakie pozycje książkowe o Zaniemyślu i regionie są dostępne w Bibliotece Publicznej w Zaniemyślu. W tym przypadku spotkała się z nami pani dyrektor Alina Sobkowiak.

       Podczas naszych wtorkowych spotkań online zdobyliśmy też podstawową wiedzę z dziedziny genealogii. Uczyliśmy się, jak szukać potrzebnych nam wiadomości o dalekich krewnych w archiwach kościelnych, państwowych i Urzędach Stanu Cywilnego. Poznaliśmy rodzaje dokumentów, a także uczyliśmy się je odczytywać. Ale co jeszcze ważniejsze przekonaliśmy się, że nie wychodząc z domu, można zdobyć potrzebne nam informacje. I tu niezbędne okazały się genealogiczne bazy danych. Nasze genealogiczne poszukiwania zakończyły się zresztą sporym sukcesem!

       Ponieważ nasza bohaterka była żoną leśniczego, poszukiwaliśmy też wiadomości o Nadleśnictwie Babki. Ustaliliśmy położenie nadleśnictwa, zdobyliśmy wiadomości o jego atrakcjach turystycznych, ścieżkach edukacyjnych, florze i faunie itp. W przyszłości chcemy odbyć wycieczkę po naszych lasach, nawiązać kontakt z Leśnictwem Łękno i przeprowadzić wywiad z panem leśniczym.

       W pamięci pozostanie nam też spotkanie z prawnukiem pani Jadwigi. Wywiad przeprowadził  Dawid Andrzejewski z klasy 7c.  Ale pytania mieli prawo zadawać wszyscy uczestnicy naszej grupy projektowej. Pan Tomasz Stachowiak cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem odpowiadał na pytania. Odpowiedzi notowaliśmy.  Zdobyte informacje umieścimy w przygotowywanym biogramie, który znajdzie się w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

       Jednym z naszych ostatnich działań na tym etapie projektu było stworzenie drzewa genealogicznego naszej bohaterki. W tym celu poznaliśmy aplikację do tworzenia drzew genealogicznych Ahnenblatt. Drzewo przodków pani Jadwigi jest już gotowe.

       Kolejne zadania z Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 przed nami!!!

      • Walentynki 2021 r.

      • Witajcie drodzy uczniowie. Jak wiecie zbliża się dzień zakochanych - walentynki. Niestety w tym roku nie będziemy mogli ich obchodzić razem na dyskotece szkolnej. W zamian za to, samorząd szkolny postanowił stworzyć pocztę walentynkową online. Będzie tam można pisać anonimowe wyznania miłosne. Wszystkie walentynki umieścimy na szkolnym Facebooku 15 lutego!

       Życzymy miłej zabawy - wasze koleżanki Ania i Martyna, a poniżej podany jest link:

       https://tellonym.me/Poczta_walentynkowa ❤️

      • Wieczór z Karierą

      • COVID szkoły pozamykał,
       Plany nasze szybko połykał.
       Lecz my twardo do przodu iść chcemy, 
       I szkołę wybrać, bo tu zostać nie możemy.
       Też w dniu dzisiejszym Hipolita gościliśmy,
       Lekcję doradztwa zawodowego w Wieczór z Karierą zamieniliśmy.
       Bo to tradycja szkoły piękna była,
       By w skromnych progach przyszłość naszą uskrzydliła. 
       W poście więc  zdjęcia zamieszczamy,
       Kiepskiej jakości, lecz pochwalić się czym mamy!!

       W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8. mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu on-line z przedstawicielem Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

       Spotkanie odbyło się w ramach Wieczoru z Karierą, którego corocznym celem było zapoznanie się z ofertami szkół ponadpodstawowych z ościennych miejscowości.

       Poniżej link do oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie: 

       https://zst.srem.pl/wp-content/uploads/2021/01/ZST-Rekrutacja-2021-22-skompresowany.pdf

        

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Dnia 09.02.2021 r. w wielu krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu propagowanie pozytywnych działań związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu zarówno przez dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest także w naszej szkole. Przez cały tydzień od 08.02 do 12.02.2021 r. podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4-8 realizować będą różne tematy i zadania związane z bezpieczeństwem w sieci. Efekty ich pracy zostaną opublikowane wkrótce.

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE

      •           W dniu 2 lutego grupa projektowa „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski” odbyła spotkanie z panem Tomaszem Stachowiakiem. Nasz gość jest prawnukiem  pani Jadwigi Prinz, która w grudniu została zaakceptowana na bohaterkę uczniowskiego projektu.

                   Wywiad poprowadził nasz kolega - Dawid Andrzejewski z klasy 7c, ale my wszyscy - uczestnicy projektu mieliśmy możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one życiorysu pani Jadwigi. Tematy, które nas interesowały to rodzice, dzieciństwo, nauka w kórnickiej szkole, czasy wojenne – pobyt w Generalnym Gubernatorstwie, lata spędzone w leśniczówce Łękno, wychowanie licznej gromadki dzieci, zainteresowania itp. Pan Tomasz Stachowiak, absolwent naszej szkoły, udzielił nam szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Opowiadał z pasją o swojej prababci, którą zdążył jeszcze bardzo dobrze poznać. Pani Jadwiga zmarła w 2007 roku, mając 90 lat.

                   Tym, czego dowiedzieliśmy się podczas wywiadu, podzielimy się w przyszłości, tworząc biogram do Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

      • 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      • Pierwsze przygotowania były już w październiku. Wtedy byli rejestrowani wolontariusze do sztabu głównego. 31. stycznia uczniowie stawili się punktualnie w mroźny poranek, a w południe druga zmiana kwestujących. Wolontariusze przemierzali Zaniemyśl z energią i z zapałem. Do dziewięciu puszek zebrali 4853,68zł.

       Dziękujemy wolontariuszom za energię i zaangażowanie, a ofiarodawcom za otwarcie serc.

      • Działaj z ImPETem!

      • Nasza Szkoła kolejny raz bierze udział w projekcie Działaj z Impetem. W tym roku, oprócz zadania konkursowego, są również zadania miesięczne. Zadaniem na styczeń było napisanie eko-postanowienia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wykonania tego zadania, a my zabieramy się do realizacji zadania na luty. Pozdrawiamy!

      • Kreatywne prace plastyczne - Zimowe drzewo

      • "ZIMOWE DRZEWO" - wyklejanie folią aluminiową. Jest to kolejny etap projektu "Kreatywne prace plastyczne" pod okiem Pani Ani i Pani Kasi. Dziś tematem był krajobraz baśniowy. Dzieci wykazały się kreatywnością wykorzystując folię aluminową. Efekty ich prac zamieszczamy poniżej.