• Aktualności

      • Plakat

      • (Plakat przedstawia informacje na temat obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dniu 27.12.2021 r., jasna kolorystyka) 

      • Życzenia

      • (Na plakacie umieszczono życzenia świąteczne od Dyrekcji i Pracowników SP w Zaniemyślu, jasne tło o tematyce świątecznej).

      • Klasowe spotkanie przy choince.

      • W czwartek 15 grudnia odbyło się spotkanie przy choince – wigilia klasy 5b. Na białym obrusie pojawiły się piękne talerzyki w kształcie gwiazdy, kubeczki i serwetki. Stół uginał się od wspaniałości przygotowanych przez mamy uczniów: muffinki, murzynek, pierniki, owoce, słodycze, napoje. Karpia nie było, ale chipsy przypominały łuski karpia.

       Spotkanie rozpoczęło się od życzeń i opłatka. Potem snuły się opowieści przy stole i zajadanie smakołyków. Po napełnieniu brzucha rozpoczęły się zabawy, żeby spalić kalorie. Na koniec spotkania każdy dostał długo oczekiwany prezent spod choinki. Nawet wychowawca dostał piękny upominek (ale czy był grzeczny?). Było dużo radości i zadowolenia. 

       Wszystkim rodzicom, którzy pomogli zorganizować to spotkanie serdecznie dziękujemy

       – klasa 5b z wychowawcą

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie grupy z klasy 5a i 5b w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Poza licznymi zadaniami był i czas na przyjemności. Mikołaj o nas nie zapomniał 🎅🎁

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 5a i 5b biorących udział w zajęciach w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • "Tajemnice Ostrowa Tumskiego"

      • Wycieczka klas 6a, 6b i 5b

       Dnia 30 listopada 2021 roku uczniowie klas 5b, 6a i 6b wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było poznanie Ostrowa Tumskiego – wyspy wśród rozlewisk Warty, gdzie około połowy X wieku powstał gród, który został otoczony potężnymi wałami. Gród zamieszkiwał książę Mieszko, jego żona Dobrawa i ich najbliższe otoczenie. Zwiedzanie zaczęliśmy od pobytu w Bramie Poznania, gdzie zapoznaliśmy się z historią tej poznańskiej wyspy katedralnej – od monarchii wczesnopiastowskiej aż po współczesność. Kolejnym celem naszej wycieczki było Muzeum Archidiecezjalne, które mieści się w dawnej Akademii Lubrańskiego – pierwszej uczelni o charakterze wyższym w Poznaniu. Muzeum posiada bogatą kolekcję sztuki sakralnej. Uczniów zainteresował tam zwłaszcza miecz świętego Piotra – pierwszy zabytek chrześcijańskiej Polski. Następnym punktem wycieczki był Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Eksponuje on pamiątki z początków państwa polskiego i Poznania. Po obejrzeniu filmu o początkach miasta, w salach wyposażonych w szklane podłogi uczniowie obejrzeli wał grodu poznańskiego z X wieku oraz fundamenty muru biskupa Jana Lubrańskiego. Po pobycie w rezerwacie zwiedziliśmy również kościół Marii Panny, który stoi w miejscu palatium i kaplicy zamkowej, wybudowanej dla Dobrawy – żony Mieszka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i Pawła. W jej podziemiach obejrzeliśmy fragmenty katedry romańskiej oraz relikty grobowców pierwszych władców Polski – księcia Mieszka oraz króla Bolesława Chrobrego. Odbyliśmy też krótki spacer po katedrze, zatrzymując się na dłużej w Złotej Kaplicy, przebudowanej w XIX wieku w większości z funduszy Edwarda Raczyńskiego.

       Wycieczka klas 5b, 6a i 6b otrzymała dofinansowanie z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.