• Aktualności

      • Życzenia

      • (Na plakacie umieszczono życzenia świąteczne od Dyrekcji i Pracowników SP w Zaniemyślu, jasne tło o tematyce świątecznej).

      • Klasowe spotkanie przy choince.

      • W czwartek 15 grudnia odbyło się spotkanie przy choince – wigilia klasy 5b. Na białym obrusie pojawiły się piękne talerzyki w kształcie gwiazdy, kubeczki i serwetki. Stół uginał się od wspaniałości przygotowanych przez mamy uczniów: muffinki, murzynek, pierniki, owoce, słodycze, napoje. Karpia nie było, ale chipsy przypominały łuski karpia.

       Spotkanie rozpoczęło się od życzeń i opłatka. Potem snuły się opowieści przy stole i zajadanie smakołyków. Po napełnieniu brzucha rozpoczęły się zabawy, żeby spalić kalorie. Na koniec spotkania każdy dostał długo oczekiwany prezent spod choinki. Nawet wychowawca dostał piękny upominek (ale czy był grzeczny?). Było dużo radości i zadowolenia. 

       Wszystkim rodzicom, którzy pomogli zorganizować to spotkanie serdecznie dziękujemy

       – klasa 5b z wychowawcą

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie grupy z klasy 5a i 5b w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Poza licznymi zadaniami był i czas na przyjemności. Mikołaj o nas nie zapomniał 🎅🎁

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 5a i 5b biorących udział w zajęciach w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • "Tajemnice Ostrowa Tumskiego"

      • Wycieczka klas 6a, 6b i 5b

       Dnia 30 listopada 2021 roku uczniowie klas 5b, 6a i 6b wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było poznanie Ostrowa Tumskiego – wyspy wśród rozlewisk Warty, gdzie około połowy X wieku powstał gród, który został otoczony potężnymi wałami. Gród zamieszkiwał książę Mieszko, jego żona Dobrawa i ich najbliższe otoczenie. Zwiedzanie zaczęliśmy od pobytu w Bramie Poznania, gdzie zapoznaliśmy się z historią tej poznańskiej wyspy katedralnej – od monarchii wczesnopiastowskiej aż po współczesność. Kolejnym celem naszej wycieczki było Muzeum Archidiecezjalne, które mieści się w dawnej Akademii Lubrańskiego – pierwszej uczelni o charakterze wyższym w Poznaniu. Muzeum posiada bogatą kolekcję sztuki sakralnej. Uczniów zainteresował tam zwłaszcza miecz świętego Piotra – pierwszy zabytek chrześcijańskiej Polski. Następnym punktem wycieczki był Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Eksponuje on pamiątki z początków państwa polskiego i Poznania. Po obejrzeniu filmu o początkach miasta, w salach wyposażonych w szklane podłogi uczniowie obejrzeli wał grodu poznańskiego z X wieku oraz fundamenty muru biskupa Jana Lubrańskiego. Po pobycie w rezerwacie zwiedziliśmy również kościół Marii Panny, który stoi w miejscu palatium i kaplicy zamkowej, wybudowanej dla Dobrawy – żony Mieszka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i Pawła. W jej podziemiach obejrzeliśmy fragmenty katedry romańskiej oraz relikty grobowców pierwszych władców Polski – księcia Mieszka oraz króla Bolesława Chrobrego. Odbyliśmy też krótki spacer po katedrze, zatrzymując się na dłużej w Złotej Kaplicy, przebudowanej w XIX wieku w większości z funduszy Edwarda Raczyńskiego.

       Wycieczka klas 5b, 6a i 6b otrzymała dofinansowanie z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.

        

      • Konkurs

      • (Plakat przedstawia informacje na temat konkursu na najpiękniejszą bombkę świąteczną, jasne tło, motyw świąteczny).

      • Projekt edukacyjny "Zabawa sztuką"

      • Klasy 1a i 1c biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ZABAWA SZTUKĄ” Projekt nastawiony jest na naukę poprzez zabawę, łączy świat sztuki z kompetencjami kluczowymi. Do szkoły „zawitali” znani na całym świecie artyści - Frida Kahlo i Vincent van Gogh. Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami z życia artystów, poznali ich największe i najbardziej znane dzieła, zwiedzili również wirtualnie muzea poświęcone ich twórczości. Mimo wielu trudności i przeciwności losu, nasi bohaterowie nie poddawali się, potrafili znaleźć w sobie siłę i inspirację, żeby tworzyć sztukę. W ich obrazach można odczytać emocje, które towarzyszyły im każdego dnia.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1a i 1c biorących udział w zajęciach w ramach projektu "Zabawa sztuką").

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to data nieprzypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią, która zaczyna się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta…
       Co roku pani bibliotekarka zaprasza pierwszoklasistów na zajęcia o misiach, które kochają dzieci. Uczniowie klasy drugiej również włączyli się do świętowania. Jest to bardzo sympatyczne święto, na które czekają dzieci na całym świecie.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w zajęciach w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia prowadzonych w szkolnej bibliotece).

      • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Rogalina

      • Klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Rogalina:
       Klasa 1 a wzięła udział w warsztatach „Gdzie jest hrabia? Na tropie Edwarda Aleksandra Raczyńskiego” Część pierwsza warsztatów odbyła się w powozowni gdzie uczniowie poznali ówczesne środki transportu - pojazdy konne z przełomu XIX i XX wieku. Cześć druga odbyła się w budynku pałacowym. Dzieci odwiedziły klika sal pałacowych w których niegdyś rezydował hrabia Edward a następnie udały się do pałacowych piwnic gdzie interaktywna gra planszowa, zabrała ich w wyjątkową podróż śladami Edwarda Aleksandra Raczyńskiego. Wspólnie z hrabią zwiedziliśmy różne miejsca na świecie. Poznaliśmy XIX-wieczne realia podróży, środki transportu oraz tajemnice jedwabiu oraz złota. 
       Klasa 1b wzięła udział w warsztatach „Bal w pałacu. Przenieśliśmy się w czasy świetności pałacu i poznaliśmy ciekawą historię życia towarzyskiego jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się czym jest taniec, jakie są jego funkcje, jak kultura w której dorastamy wpływa na formę tańca i muzykę. Podsumowaniem zajęć była nauka krótkiego układu tanecznego opartego na kontredansie angielskim.
       Klasa 1c wzięła udział w warsztatach pt. „ Sekrety barw”, które odbyły się w Galerii Obrazów. Dowiedzieliśmy się, że nie tylko ludzie, ale również barwy mogą skrywać tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii zwracaliśmy uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru, odkrywaliśmy tajemnice barw i światła na otaczających nas obrazach. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było stworzenie własnej kompozycji z użyciem barwników.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych biorących udział w zajęciach w ramach wycieczki do Rogalina).

      • Informacja

      • Dzień 12.11.2021 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu sekretariat szkoły będzie nieczynny.

      • Konkurs sportowy

      • W tym roku szkolnym, podobnie jak w zeszłym, Nasza Szkoła bierze udział w projekcie sportowym Pho3nix Kids.
       Dziś rozpoczyna się rejestracja uczestników!
       W tym roku organizacja Pho3nix przewidziała liczne konkursy, quizy i filmy do wspólnych ćwiczeń. Uczniowie za wykonanie zadań będą zdobywać punkty. Punkty oczywiście potrzebne do rywalizacji i tej między szkołami i tej między uczniami. Bo oprócz ogólnej sprawności do zgarnięcia są opaski sportowe Huawei Band 4 dla 10 najaktywniejszych uczniów każdej ze szkół!

       Poniżej link do rejestracji:
       https://app.pho3nix-kids.com/login

       Nie musicie się rejestrować, jeśli braliście udział w projekcie w zeszłym roku. Wtedy po prostu logujecie się na swoje konto.

       Rywalizacja rozpoczyna się już 8 listopada! Bądźcie czujni!

       (Plakat przedstawia informacje na temat konkursu sportowego PHO3NIX KIDS. Jasne tło, z prawej strony zdjęcie ludzi wykonujących ćwiczenia).

      • Programowanie i kodowanie w klasach piątych - projekt CMI

      • No to się zaczęło! Kilkunastu uczniów z klasy 5a i 5b rozpoczęło swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. A zaczęli od… porządkowania i to dosłownego! Kto by pomyślał, że to taka frajda. A kiedy już wszystko było poukładane zaczęła się zabawa i… programowanie. Scottie musiał dotrzeć do celu. „Gdzie ma skręcić? W prawo? W lewo! A która to lewa? Ile kroków ma zrobić? 11! Nie, 9+2! A to nie to samo?”

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów wykonujących zadania w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • "Z kulturą mi do twarzy" - projekt kl. 3

      • Listopad to bez wątpienia miesiąc wspomnień i zadumy. Dlatego realizując kolejne z zadań projektu „Z kulturą mi do twarzy” wybraliśmy się na cmentarz. Zapaliliśmy znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich, a wielu uczniów korzystając z okazji podeszło też do grobów swoich bliskich, by zapalić znicz i odmówić modlitwę. Wracając do szkoły mijaliśmy też inne miejsca pamięci przy których przystanęliśmy, by wspomnieć ważnych mieszkańców Zaniemyśla. Młodsi uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem patrona szkoły i na cmentarzu ewangelickim.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich realizujących kolejne zadanie w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy").

      • Informacja

      • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

       Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:

       https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

      • Święto Dyni w klasie 1b

      • W klasie 1b obchodziliśmy Święto Dyni! Dynie małe, dynie duże, dynie w dole, dynie w górze.Dynie z lewej, dynie z prawej. Dynie kręcą się w zabawie. Dzieci wykonały prace plastyczne, brały udział w zabawch oraz dowiedziały się ciekawych informacji o dyni.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1b biorących udział w zajęciach w ramach klasowych obchodów Święta Dyni).

      • Lekcja o cyberprzemocy w klasie 4a

      • Cyberprzemoc staje się coraz bardziej powszechna, dlatego ważne jest, by od młodych lat uczyć dzieci czym jest to zjawisko oraz jakie mogą być jego skutki.

       Uczniowie klasy 4A już doskonale to wiedzą. Przygotowali nawet wspaniałe plakaty, zawierające niezbędne informacje! 

       (Zdjęcia przedstawiają prace uczniów klasy 4a na temat cyberprzemocy).

      • Wycieczka uczniów klas trzecich do Poznania

      • Uczniowie klas trzecich udali się dzisiaj na wycieczkę do Poznania, by wraz z detektywem Piotrem rozwiązać zagadkę zaginionych koziołków.... hmmm chyba gdzieś już o tym było.
       Uczniowie wcielili się w detektywów i rozwiązując różne zadania odkryli niejedną z tajemnic Poznania. Po udanych poszukiwaniach udaliśmy się do Rogalowego Muzeum, aby podczas warsztatów poznać sekret wypieku Rogali Świętomarcińskich i zdobyć Certyfikat Czeladnika. Gdyby w lokalnej cukierni brakowało przed 11 listopada rąk do pracy, to jesteśmy dobrze przeszkoleni i gotowi do lepienia rogali.
       Podczas wizyty w muzeum udało nam się zrealizować kolejne zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” - wzięliśmy udział w „warsztatach ludowych” byliśmy dzisiaj także „w galerii sztuki” zatem 2 zadania projektowe zaliczone.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich biorących udział w zajęciach w ramach wycieczki do Poznania).