• Aktualności

      • Zajęcia w klasie 2b

      • CO DZIEJE SIĘ ZE ZGUBIONYMI W CZASIE PRANIA SKARPETKAMI? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie z klasy 2 B. Na podstawie przeczytanej książki Justyny Bednarek pt.: „Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek”. Okazało się, że Skarpetki potrafią rozwiązać konflikty tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, wiedzą również, kto jest złodziejem znikających smakołyków.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2b wykonujących prace na podstawie przeczytanej książki).

      • Dzień Papieski w klasach pierwszych

      • 16 października obchodziliśmy Dzień Papieski. W związku z tym uczniowie klas pierwszych poznali historie papieża Polaka i stworzyli swoje klasowe książki o Janie Pawle II. Spójrzcie jakie piękne.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych wykonujących klasowe książki o Janie Pawle II).

      • Dyktando

      • DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI🇵🇱🇵🇱

       Portal Dyktanda.pl gorąco zaprasza do dołączania do rywalizacji szkół i zachęca do udziału w charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

       Szkoła, której uczniowie uzyskają najlepsze rezultaty w rozgrywanym 11.11.2021 r. Dyktandzie na Święto Niepodległości, będzie miała możliwość wskazania celu charytatywnego, na który przekażemy złotówkę za każdego z uczniów biorących udział w dyktandzie (uwzględniając każdą ze szkół). Będzie cel dodatkowy, na który przekażemy maksymalnie 5 tys. zł.

       Wystarczy, że nauczyciel lub dyrektor zalogowany w Module dla Szkół na Dyktanda.pl kliknie “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

       ZAPISY DLA SZKÓŁ:
       https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

       ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):
       https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

       Co ważne, uczniowie nie będą musieli wypełniać osobnego dyktanda w kategorii dla szkół. Na wynik szkoły będą składały się ich indywidualne wyniki uzyskane w ramach Dyktanda na Święto Niepodległości w ich kategorii wiekowej.

      • Podziękowanie

      • W budynku pałacu, gdzie uczą się uczniowie klas VII-VIII, stanęły w klasach urządzenia marki STERILON służące oczyszczaniu powietrza z wirusów, bakterii, pleśni i grzybów. To polski produkt posiadający atest PZH. Dzięki ich działaniu będziemy oddychali wolnym od drobnoustrojów powietrzem, co w znaczącym stopniu przyczyni się do lepszego stanu zdrowia naszych uczniów i pracowników.

       Szkoła otrzymała lampy STERILON w ramach darowizny od firmy LENA LIGHTING S.A. ze Środy Wlkp.

       Serdecznie dziękujemy naszemu Darczyńcy!!!

       (Zdjęcia przedstawiają urządzenia marki STERILON służące do oczyszczania powietrza).

      • Zajęcia w GOK

      • Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu zaprasza na zajęcia!
       Zajęcia odbywają się od wtorku do niedzieli. W GOK funkcjonuje 13 sekcji, które skierowane są do dzieci, młodzieży, a także dorosłych i seniorów. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.
       Zajęcia rozpoczęły się 17 października 

       Informacje o prowadzących wraz z kontaktem:

       • Tai Chi – prowadzący Michał Stachurski tel. 606 737 935
       • Florystyka* – prowadząca Paulina Wójkiewicz tel. 603 815 962
       • Balet – Skarbnica Talentów, prowadząca Agnieszka Skarbecka tel. 504 464 515
       • Aerobic i Zdrowy kręgosłup – Active Wojciech Gorzelanny, prowadzący Wojciech Gorzelanny tel. 509 921 100
       • Klub planszówek* - Games You Wanna Get Out, prowadzący Karol Gomułkiewicz tel. 602 578 926
       • Klub seniora* – Stowarzyszenie Pomocy KRĄG, prowadząca Małgorzata Kapturska tel. 691 753 517
       • Wokalistyka* – prowadząca Klaudia Popielska - nabór zamknięty
       • Taniec w kręgach i taniec liniowy* – prowadząca Iwona Łażewska tel. 608 734 625
       • Zajęcia z robotyki* – prowadzący Marek Grobelny – nabór zamknięty
       • Lutnia* – prowadząca Klaudia Popielska
       • Zajęcia plastyczne* – prowadząca Monika Łęga tel. 727 923 951
       • Zajęcia teatralne* – prowadząca Anna Langner e-mail annakarolinalangner@gmail.com

       Gminny Ośrodek Kultury kontakt tel. 61 285 71 50, e-mail gokir@zaniemysl.pl

       * wydarzenia bezpłatne

      • WSPÓŁPRACA - ZAJĘCIA WARSZTATOWE

      • W środę 20 października uczniowie klas 5b i 6a wzięli udział w warsztatach psychologicznych. Tematem zajęć była współpraca w klasie. Uczniowie chętnie zaangażowali się w zadania i aktywnie współdziałali z trenerkami. Warsztaty prowadziły panie psycholog – Aleksandra Klupś i Agnieszka Kuca. Panie trenerki przyjechały z Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli PROGRESFERA z Poznania.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów kl. 5b i 6a biorących udział w warsztatach na temat współpracy w klasie).

      • Obchody 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z obchodami 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w gminnych uroczystościach związanych z obchodami 82. rocznicy rozstrzelania 10 Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej).

      • Projekt "Z kulturą mi do twarzy"

      • Od września klasy trzecie biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Oto fotorelacja jednego z zadań z modułu I "Paleta barw".

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich wykonujących i prezentujących prace w ramach projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy").

      • Opisujemy świat językiem emocji - warsztaty w klasie II b

      • Nasze życie jest mozaiką emocji, ich język jest barwny, więc jeden dzień to za mało, by dobrze je poznać i oswoić. Klasę IIB odwiedziły panie Agnieszka Kuca i Aleksandra Klupś z NODN PROGRESFERA w Poznaniu. Poprowadziły one warsztaty na temat emocji oraz ich wyrażania. Była to okazja dla dzieci, aby nauczyć się rozmawiać o swoich przeżyciach i poprawnie je nazywać, zarówno jeśli są one pozytywne (radość, podekscytowanie, miłość), jak i negatywne (strach, niepewność, złość).

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2b biorących udział w warsztatach na temat emocji).

      • Wycieczka klas pierwszych do Poznania

      • Klasy 1a, 1b i 1c wyjechały na swoją pierwszą, wyczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę do Poznania. Dzieci wzięły udział w warsztatach artystyczno- edukacyjnych „Widokówka z Poznania”, na których poznały legendy o poznańskich koziołkach i hejnale, a także dowiedziały się, co kryje historia ratusza. Piękne, kolorowe widokówki tworzone były przy pomocy kolorowego piasku. Ta zabawa bardzo spodobała się dzieciom, a efekty ich prac były naprawdę imponujące. Następnie, po przerwie na zdrowe i pyszne śniadanie, uczniowie uczestniczyli w pokazie o tajemnicy i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Na koniec, w samo południe, podziwialiśmy „trykające się” koziołki z okien pięknej, renesansowej kamienicy. Zadowoleni wróciliśmy do Zaniemyśla, z postanowieniem, że pora zaplanować kolejną wycieczkę po najbliższej okolicy.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych biorących udział w wycieczce do Poznania).

      • Pokazy popularnonaukowe - zaproszenie

      • Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie pragnie zaprosić Państwa do udziału w pokazach popularnonaukowych „Fascynująca Fizyka",które będą zorganizowane w formie transmisji na żywo. Pokazy te realizowane są w ramach projektu "Fizyka kluczem do zrozumienia świata", który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

       Podczas pokazów uczestnicy będą mogli zobaczyć doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią wszystkich. Prowadzący (dr Dominika Kuźma, dr inż. Mateusz Schabikowski oraz doktoranci IFJ PAN) opowiedzą o szeregu zjawisk fizycznych: począwszy od prawa Bernoulliego, poprzez próżnię, i skończywszy na prostych efektach kwantowych. Zajęcia przewidują dużą interakcję z publicznością (dla aktywnych czekają nagrody). Podczas pokazów zostanie również przeprowadzony quiz z nagrodami.

       Terminy pokazów:

       26 października 2021 roku: godzina 10:00 – dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej
       godzina 12:00 - dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej

       27 października 2021 roku: godzina 10:00 – dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej
       godzina 12:00 – dla uczniów szkół średnich

       28 października 2021 roku: godzina 12:00 – pokaz ogólny (dla wszystkich grup wiekowych)
       godzina 18:00 - dla rodziców z dziećmi oraz osób indywidualnych

       Każdy pokaz potrwa około 60 minut.

       Linki do wydarzeń zostaną podane na www.facebook.com/FizykaKluczem

       Wymagana jest rejestracja udziału w quizie. Strona rejestracyjna dostępna jest pod adresem: https://credo.science/fascynujacafizyka/

       Serdecznie zapraszamy do udziału w Pokazach.

      • Akcja medialno - edukacyjna "Zapal znicz pamięci"

      • Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w planowanej 24 października 2021 r. akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci". Uczcij pamięć przedstawicieli polskich warstw przywódczych, którzy zostali zamordowani na terenach II RP wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy: w Wielkopolsce, regionie łódzkim, na Pomorzu, Kujawach i Górnym Śląsku. Zrób zdjęcie dokumentujące akcję i prześlij je na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl.

       Organizowana po raz trzynasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

       Poznaj historię ofiar, przeczytaj folder, obejrzyj spot i znajdź miejsce pamięci w swojej okolicy!

       Wszystkie informacje na temat akcji znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:

       https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/152228,XIII-edycja-akcji-medialno-edukacyjnej-Zapal-znicz-pamieci-24-pazdziernika-2021.html

       Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl

       W Poznaniu zachęcamy do wspólnego zapalenia znicza w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Forcie VII - pierwszym na terenie okupowanej Polski niemieckim obozie koncetracyjnym. Po krótkiej uroczystości organizowane jest zwiedzanie Fortu VII z przewodnikiem, następne o godz. 14.30. Tego dnia biletem wstępu do Muzeum będzie znicz.

      • Kampania informacyjna "Wybieraj zdrową żywność"

      • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej informuje, iż w okresie od 30 lipca do 29 października br. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) prowadzi kampanię informacyjną pt.: „Wybieraj zdrową żywność” #EUChooseSafeFood. Kampania ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki (ze szczególnym uwzględnieniem misji EFSA) w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcenie do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych. Kampania kierowana jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców w wieku 25-45 lat. Informacje na temat kampanii dostępne są na stronie:
       https://www.efsa.europa.eu/en/news/efsa-launches-eu-choose-safe-food-campaign-world-food-safety-day

       Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej, w ramach realizowanej Kampanii organizuje w dniu 26.10.2021r. o godz. 17:00 webinar, na platformie zoom, dla rodziców, nauczycieli, w trakcie którego zostaną przedstawione informacje na temat działalności EFSA, substancji dodatkowych do żywności oraz zasad higieny przy przygotowywaniu żywności.

       Link do webinarium, zostanie podany po otrzymaniu go od PPIS, w dniu 22.10.2021 r.
       ​​​​​​​

       Kampania_informacyjna_-_plakat.pdf

      • Projekt edukacyjny: Przygody Gangu Swojaków

      • Uczniowie klasy drugiej w czasie wycieczki do Wielkopolskiego Parku Narodowego poznali piękno Polskiej natury oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić.
       Na dzisiejszych zajęciach zabrali się z wielkim zapałem do wykonania pracy zbiorowej w formie mapy małej ojczyzny, na której zaprezentują zagrożone i chronione gatunki zwierząt.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy drugiej przygotowujących mapę małej ojczyzny z zagrożonymi i chronionymi gatunkami zwierząt).

      • "Mikołajek"

      • Pierwsze lektury klas czwartych przeczytane. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wcielając się w role wybranego bohatera lektury ”Mikołajek”.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas czwartych wcielających się w wybranego bohatera lektury "Mikołajek").

      • Prace uczniów klas szóstych

      • Uczniowie klas 6 zamienili się w architektów i budowniczych. Na lekcji techniki zaprojektowali i wykonali makiety nowoczesnych miast lub osiedli. Prace można podziwiać na wystawie w głównym korytarzu szkoły. Brawo!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas szóstych z zaprojektowanymi i wykonanymi przez nich makietami miast lub osiedli).

      • Podziękowanie

      • Nauczyciele i uczniowie pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie kolorowych materacy do świetlicy szkolnej. ❤️ Były one bardzo potrzebne, są wykorzystywane na co dzień do wypoczynku oraz zabawy i jak widać na załączonych zdjęciach sprawiają naszym podopiecznym wiele radości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.😍

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów przebywających w szkolnej świetlicy).