• Aktualności

      • Zaproszenie do udziału w dyktandzie

      • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

       Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela serwis Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

       Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:

       • dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
       • dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

       Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz tempo rozwiązywania (im szybciej, tym lepiej).

       Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      • Konkurs - Portal Dyktanda.pl

      • Portal Dyktanda.pl serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Angielski Mistrz Wypracowań.

       Tym razem zmagania uczestników będą opierały się na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Ale uwaga! Serwis Dyktanda.pl oczekuje, że wypracowania przygotowywane będą po polsku, tak aby mogły stanowić faktyczną pomoc dla osób, które dopiero uczą się języka angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów należy pisać po angielsku. Wśród tematów wypracowań znajdują się łatwe i skomplikowane wyrazy, potoczne zwroty oraz czasy i inne zagadnienia z gramatyki.

       Warto wspomnieć, że uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opisać (z dostępnej, długiej listy), ale również nagrody, które otrzymają w zamian za wysoką lokatę w rankingu (do określonej wartości). Organizator nagrodzi aż pięćdziesięciu najlepszych uczestników! Ponadto przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zebranie określonej liczby punktów.

       Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 5 grudnia 2021 r.

       Udział może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom o różnym poziomie znajomości angielskiego. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

       Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie:

       https://dyktanda.pl/konkursy-wy…/angielski-mistrz-wypracowan

       Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

      • Dzień Chłopca w 6a

      • Dziewczyny z klasy 6 A stanęły na wysokości zadania i zorganizowały klasowe uroczystości z okazji Dnia Chłopca. Upiekły babeczki i kupiły prezenty. Ugościły chłopców przy „świątecznym” stole. Potem była zabawa, rozmowy i sporo śmiechu.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 6a biorących udział w uroczystości z okazji Dnia Chłopaka zorganizowanej przez uczennice klasy 6a).

      • 6A statystycznie

      • W dniu 28 września uczniowie klasy 6 A wzięli udział w lekcji „6 A statystycznie”. O spisie i nie tylko…” Lekcja odbyła się na zakończenie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który trwał od 1 kwietnia do 30 września tego roku. Celem zajęć było przybliżenie uczniom idei spisu powszechnego oraz wprowadzenie elementów statystyki opisowej. Ciekawym elementem lekcji było przeprowadzenie spisu klasowego na wybrane tematy: Czy masz w domu zwierzę?, Jak często uprawiasz sport poza szkołą?, Jaki jest twój ulubiony kolor?... Efektem finalnym było przedstawienie wyników spisu za pomocą wykresów kolumnowych i kołowych, utworzonych w programie Excel.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 6a biorących udział w lekcji związanej z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021).

      • Rajd rowerowy

      • 2 października, w piękne słoneczne przedpołudnie klasa 5b z wychowawcą i grupą rodziców wyjechała na wycieczkę rowerową. Pierwsza część trasy wiodła z Zaniemyśla przez Czarnotki do Młodzikowa. Tam zrobiliśmy dłuższą przerwę na posiłek, na zabawę i oczywiście na spotkanie "oko w oko" z końmi i innymi zwierzętami. Pogoda i humory dopisywały. W drogę powrotną do Zaniemyśla wyruszyliśmy przez Potachy, Kępę Wielką i Majdany. Trasa naszego rajdu rowerowego liczyła 24 km. Do domów wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego czasu.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 5b biorących udział w wycieczce rowerowej z wychowawcą i grupą rodziców).

      • Wyjazd do kina.

      • W dniu 30 września uczniowie klas 6a, 5b i 5a wyjechali na wycieczkę do kina na film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Film opowiada o przygodach pewnego chłopca – młodego geniusza i jego przyjaciela - psa o imieniu Henry. Oglądając tę familijną komedię uczniowie miło spędzili czas w kinie. A po projekcji filmu mieli okazję by zastanowić się „to o czym szczeka mój pupil?”.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 6a, 5b, 5a biorących udział w seansie filmowym).

      • Wycieczka uczniów klas drugich do Torunia

      • We wtorek 28.09 uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Torunia. Podróż rozpoczęła się od zwiedzenia Staromiejskiego Rynku, Krzywej Wieży, Domu Kopernika. Następnie dzieci udały się do Młynu Wiedzy - Centrum Nowoczesności, w którym na kilku piętrach czekały różnorodne ciekawostki technologiczne i eksperymenty. Nie mogło też zabraknąć wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie pod okiem mistrzów dzieci brały udział w kolejnych etapach powstawania przepysznych łakoci. Był też czas na zakup pamiątek oraz tradycyjnych toruńskich pierników. Wyjazd bardzo podobał się uczniom!

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas drugich biorących udział w wycieczce do Torunia).

      • Program edukacyjny - klasa II b

      • Klasa II b bierze udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program zawiera narzędzia motywujące dzieci do odkrywania natury i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2b biorących udział w zajęciach z programu edukacyjnego "Szkolne przygody Gangu Swojaków").

      • Głosowanie na Bibliotekę

      • Biblioteka Publiczna w Zaniemyślu przypomina o konkursie „Przerwa na Wspólne Czytanie”. Link do głosowania: https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/#/vote-for-library/vote-for-library-form-section

       Poniżej zamieszczamy instrukcję jak głosować:

       "Aby oddać głos na Bibliotekę należy wejść na stronę https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/#/

       Następnie kliknąć w zakładkę w menu górnym o nazwie „Głosuj na Bibliotekę”, wyszukać na liście Bibliotekę, na którą chce się oddać głos. W tym celu można użyć wyszukiwarki znajdującej się nad listą bibliotek. Wystarczy wpisać kod pocztowy lub nazwę biblioteki i sprawdzić czy pojawia się ona na liście.

       Jeśli dana Biblioteka znajduje się w bazie po jej wyborze wyświetli się ona jako pierwsza w liście bibliotek poniżej. Za pośrednictwem przycisku "Oddaj głos" przy danej bibliotece zostaną Państwo przeniesieni do okna logowania i rejestracji. Jeśli nie posiadają Państwo konta należy dokonać rejestracji - wypełnić dane: adres e-mail oraz hasło oraz zatwierdzić wymagane zgody, następnie potwierdzić rejestrację. Na wskazanego maila otrzyma Państwo link aktywacyjny. Po kliknięciu w link aktywacyjny zostaną Państwo przekierowani do okna aktywacji konta na stronie akcji. Po aktywowaniu konta prosimy o ponowne odszukanie wybranej Biblioteki w zakładce Głosuj na biblioteki w sekcji Głosuj na biblioteki oraz zalogowanie się na podane w rejestracji dane i finalne oddanie głosu. Można oddać jeden głos dziennie.

       W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji zarówno mailowo, jak i pod numerem telefonu 800 800 488 (w okresie trwania akcji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00).

       Pozdrawiamy,

       Zespół Akcji Przerwa na wspólne czytanie"

      • Głosowanie

      • Biblioteka Publiczna Gminy Zaniemyśl prosi swoich czytelników o głosy:

       https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/#/vote-for-library/vote-for-library-form-section

       Celem akcji jest wyłonienie Bibliotek, którym przekazane zostaną świadczenia rzeczowe w postaci nagród książkowych o wartości od 500-1000 zł lub spotkania autorskiego z Ambasadorem akcji pisarzem Michałem Rusinkiem (tylko pięć pierwszych bibliotek z największą liczbą głosów). Akcja prowadzona jest na terytorium Polski w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 października i w tym terminie pracownicy biblioteki serdecznie proszą o codzienne zagłosowanie na placówkę, bowiem jednego dnia możliwe jest oddanie wyłącznie jednego głosu.

       Szczegóły na stronie Biblioteki: http://www.biblioteka.zaniemysl.pl/?p=15994

      • Infolinia

      • (Plakat przedstawia informacje na temat bezpłatnej, całodobowej infolinii dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pedagogów, niebieskie tło).

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 01 września 2021 r.:

       - godz. 8.55 zbiórka na boisku szkolnym przy ul. Poznańskiej 28 (w razie niepogody w hali sportowej),

       - godz. 9.00 uroczysty apel na rozpoczęcie roku szkolnego,

       - po apelu rozejście się do klas i spotkanie z wychowawcami, uczniowie klas VII-VIII przechodzą z wychowawcami do budynku pałacu,

       - zakończenie spotkań w klasach o godz. 11.30.