• Aktualności

      • Pierwsze oznaki wiosny

      • Drodzy uczniowie, jesteście świetnymi detektywami. Wszyscy poprawnie wskazali pierwsze oznaki wiosny, które są wokół nas, niech napełnią nas one pozytywną energią i nadzieją na lepsze czasy.

       "Dzień, w którym Pan stworzył nadzieję, był prawdopodobnie tym samym dniem, w którym stworzył wiosnę." - - Bernard Williams.

       Będzie dobrze!

       (Film przedstawia zdjęcia prezentujące pierwsze oznaki wiosny. W tle odgłosy natury).

      • CYFROWA W SZKOLE

      • W dniu 9 marca 2021 roku grupa projektowa Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski uczestniczyła w warsztatach filmowych, które poprowadziła pani Agnieszka Michałowska. Kolejnym bowiem zadaniem, które postawili przed sobą uczestnicy projektu jest nakręcenie krótkiego filmu opartego na życiorysie pani Jadwigi. A ponieważ nie jest to zadanie łatwe, trzeba się do niego przygotować. Dlatego pojawił się pomysł warsztatów pt. „Jak nakręcić ciekawy film?”

       Wymyślenie tytułu, wskazanie miejsca akcji, ustalenie bohaterów, pozbieranie rekwizytów, wybranie aktorów, kamerzysty, reżysera… Prace nad tymi zadaniami trwają. Obecnie grupa projektowa zakończyła pisanie scenariusza. W powstaniu dialogów uczestnikom projektu pomagali koledzy i koleżanki z klasy VII c. A nad wszystkim czuwała polonistka – pani Agnieszka Michałowska. Za co bardzo dziękujemy!!! Na koniec dodajmy, że pierwsze sceny zostaną nakręcone w kwietniu przed leśniczówką w Łęknie.

      • Próbny egzamin

      • W zeszłym tygodniu uczniowie klas ósmych przez 3 dni zmagali się z próbnym egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas ósmych oczekujących w ławkach na próbny egzamin ósmoklasisty).

      • Dyżur telefoniczny pedagoga i psychologa szkolnego

      • Dyżur telefoniczny pedagoga i psychologa szkolnego w czasie nauki zdalnej, obowiązujący do 09.04.2021.

       (Zdjęcie przedstawia plakat informujący o dyżurze telefonicznym pedagoga i psychologa szkolnego podczas nauki zdalnej. Plakat posiada ciemne tło, a najważniejsze informacje umieszczone są na jasnych elementach graficznych). 

      • CYFROWA W SZKOLE

      • Grupa projektowa Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski przygotowała album o swojej bohaterce – pani Jadwidze Prinz. Album zawiera 12 rysunków, które pokazują kolejne sceny z jej życia m.in. dzieciństwo w Kórniku, pobyt w szkole generałowej Zamoyskiej, założenie rodziny, wyjazd do Generalnego Gubernatorstwa, powrót do Wielkopolski po wojnie, zamieszkanie w leśniczówce w Łęknie, narodziny trojaczków…

       Warto tutaj wspomnieć, iż w lutym naszym gościem podczas spotkania projektowego była pani Anita Kozłowska, która poprowadziła warsztaty plastyczne. Ich celem było zachęcenie uczniów do poznania i stosowania różnych ciekawych technik plastycznych.

       (Zdjęcia przedstawiają rysunki wykonane w ramach projektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski).

       (Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w warsztatach plastycznych).

      • Wojewódzki Konkurs Historyczny "Marszałek Józef Piłsudski"

      • W dniu 11 marca 4 chłopców z naszej szkoły wzięło udział w IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”. Szkołę reprezentowali Jakub z VIII b i Kamil z VII c oraz Adam i Michał z VII c. Chłopcy po eliminacjach szkolnych utworzyli 2 drużyny, które przystąpiły do etapu wojewódzkiego w trybie zdalnym. Polegał on na rozwiązaniu testu za pośrednictwem połączenia internetowego. Dodajmy, że tegoroczny konkurs nawiązywał do 100 rocznicy podpisania w Rydze traktatu pokojowego kończącego wojnę polsko – bolszewicką.

       Dziękujemy chłopcom za dobre reprezentowanie szkoły w konkursie.

      • Zaproszenie na wydarzenie "oSowiały tydzień"

      • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na wydarzenie edukacyjne "oSowiały tydzień", ktore rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek 15 marca 2021 r. Przez siedem dni na profilach społecznościowych Facebook (Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego) prezentowane będą warsztaty: Sowie "Zrób to sam", ciekawostki o sowach, "Rozmowy pod puszczykiem" i "oSowiały extra".

      • Zajęcia ze Scottie Go!

      • Programowania ciąg dalszy… Dzisiaj kolejna grupa młodych programistów miała okazję połączyć świat rzeczywisty z światem wirtualnym.

       W grze edukacyjnej Scottie Go! nauka polega na układaniu komend ze specjalnych, kartonowych bloczków w kształcie puzzli i skanowaniu ich w aplikacji.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów korzystających z gry edukacyjnej Scottie Go!).

      • CMI - budowa robotów

      • A na dzisiejszych zajęciach budowaliśmy roboty… oj działo się 😉

       Zestaw, który otrzymaliśmy w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego zawiera 3 roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.

        

        

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów budujących roboty podczas zajęć z projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego).

      • Relacja ze spotkania na temat bezpieczeństwa

      • Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscu publicznym, miejscu zamieszkania i w Internecie jest bardzo ważny. W celu przedstawienia najważniejszych informacji, z najmłodszymi uczniami spotkała się sierż. sztab. Małgorzata Gałąska z Posterunku Policji w Nowym Mieście.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas 1-3 biorących udział w spotkaniu z sierż. sztab. Małgorzatą Gałąską z Posterunku Policji w Nowym Mieście)

      • Spotkanie dla uczniów klas ósmych o cyberprzemocy

      • Dzisiaj spotkanie on-line z sierż. sztab. Małgorzatą Gałąską z Posterunku Policji w Nowym Mieście miały klasy 8. Wysłuchaliśmy informacji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy.

       (Zdjęcia przedstawiają spotkanie z sierż. sztab. Małgorzatą Gałąską z Posterunku Policji w Nowym Mieście na temat cyberprzemocy).

      • Konkurs plastyczny - Zajączek wielkanocny

      • Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. Zajączek wielkanocny. Szczegóły konkursu w regulaminie.

       (Zdjęcia przedstawiają plakat konkursu plastycznego pt. Zajączek wielkanocny oraz regulamin. Na plakacie wykorzystano motyw wielkanocny, jasna kolorystyka).

      • Prace plastyczne uczniów klas IV - VII

      • 16 lutego obchodziliśmy kolejną rocznicę zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji uczniowie klas IV - VII wykonali plakaty.

       (Zdjęcia przedstawiają prace uczniów klas IV - VII na temat Powstania Wielkopolskiego).

      • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – klasy 4-8

      •  

       16 lutego 1919 roku w Trewirze zostało zawarte porozumienie między Niemcami a krajami Ententy. Do postanowień traktatu wpisano także i te dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Wytyczono linię demarkacyjną oraz zakazano Niemcom akcji zaczepnych przeciw Polakom. W ten sposób rozejm zakończył powstanie wielkopolskie.

       Z okazji zakończenia powstania wielkopolskiego w naszej szkole odbyły się dwa konkursy o tematyce historycznej. Ponadto przez cały tydzień od 15 do 19 lutego lekcje historii zostały poświęcone tematyce powstańczej.

        WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO

       W  szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji 102 rocznicy zakończenia POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO wzięło udział 38 uczniów: 20 uczniów z klas 4-5 oraz 19 uczniów z klas 6-8.  Pytania dotyczyły udziału Zaniemyślan w powstaniu  oraz upamiętnienia tego zrywu na terenie naszej miejscowości.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich pracę i zaangażowanie!!! Dodajmy też, że wśród uczestników konkursu były praprawnuki POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH!!!

        

        

       Klasy 4-5

       Laureaci:

       1. Kamil S. 4a
       2. Tomasz W. 4a
       3. Helena G. 4b
       4. Izabela K. 4b
       5. Amelia K. 4b
       6. Amelia Z. 4b
       7. Hubert R. 4b
       8. Paweł G. 5a
       9. Franciszek R. 5a

       Wyróżnieni:

       1. Oliwia P. 4a
       2. Oskar G. 4a
       3. Miłosz O. 4a
       4. Amelia T. 4b
       5. Mateusz S. 4b
       6. Jakub C. 4b
       7. Maciej K. 5a
       8. Filip N. 5a
       9. Szymon P. 5a
       10. Maksymilian P. 5a
       11. Zuzanna L. 5b

        

       KLASY 6-8

       Laureaci:

       1. Nikola A. 6d
       2. Maria J. 8b
       3. Wiktor W. 8b

       Wyróżnieni:

       1. Julia K. 6c
       2. Joanna S. 6d
       3. Franciszek G. 6d
       4. Kinga J. 7d
       5. Anna K. 8a

       W konkursie wzięli udział :

       1. Adam W. 6a
       2. Jakub J. 6b
       3. Oliwia S. 6c
       4. Małgorzata B. 6d
       5. Aleksandra M. 6d
       6. Maja S. 6d
       7. Jakub Ł. 6d
       8. Martyna M. 7b
       9. Martyna P. 7b
       10. Gabriela R. 7b
       11. Kacper G. 7c

        

        

      • Zaproszenie na Drzwi Otwarte w LO w Śremie

      • (Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający uczniów klas ósmych na Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie, kolorystyka błękitna, w centrum plakatu zdjęcia z wydarzeń szkolnych).

      • Wieczór z Karierą

      • W Środzie Wielkopolskiej się dziś znaleźliśmy,

       Tradycyjnie już dla nas, online spotkanie odbyliśmy.

       Centrum Kształcenia z nami się połączyło

       i ofertą Hipolita nas zaskoczyło.

        

       Uczniowie klas ósmych mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. w ramach Wieczoru z Karierą.

       (Zdjęcia przedstawiają uczniów klas ósmych biorących udział w spotkaniu z przedstawicielem szkoły średniej w ramach Wieczoru z Karierą)