(Plakat przedstawia informacje na temat konkursu MURALove przystanki w Lubonieczku).
Aktualności
Konkurs
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
(Plakat przedstawia informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025).
Dowozy i odwozy w dniu 02 września 2024 r.
(Plakat zawiera informacje na temat dowozów i odwozów autobusem szkolnym w dniu 02 września 2024 r.).
Informacja
Od 08 lipca do 14 sierpnia br. sekretariat w budynku głównym będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00.
Wykaz podręczników
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 11.00 w hali sportowej w Zaniemyślu miała miejsce uroczystość zakończenia nauki przez naszych ósmoklasistów. 13 uczniów klasy 8a i 18 uczniów klasy 8b otrzymało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, w tym kilkunastu z wyróżnieniem. Na uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli obecni byli rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Zaniemyśl – pan Grzegorz Grala oraz ksiądz proboszcz Jacek Leśniewski.
Jako pierwsza skierowała do uczniów słowa pani dyrektor Anna Baranowska – Rewers. Potem przemawiał wójt gminy Zaniemyśl – pan Grzegorz Grala. Podczas spotkania wyróżniono kilkunastu uczniów. Przyznano brązowe i złote tarcze, a także wręczono statuetki najlepszym sportowcom oraz tym uczniom, którzy angażowali się w działania wolontariatu. Nagrodzono uczniów, którzy aktywnie brali udział w szkolnych przedstawieniach lub działali w Samorządzie Uczniowskim. Doceniono również tych absolwentów, którzy osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych.
Po części oficjalnej przedstawiciele klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów. A potem uczniowie klas ósmych zaprezentowali krótki program artystyczny – scenki z życia szkoły oraz pokaz taneczny.
Na zakończenie warto też wspomnieć, że w środę 19 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z zaproszonymi nauczycielami świetnie bawili się na zabawie na pożegnanie szkoły, którą z wielkim zaangażowaniem i starannością przygotowali rodzice absolwentów.
Życzymy wszystkim uczniom udanego letniego wypoczynku oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej!
12(Zdjęcia przedstawiają uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez ósmoklasistów).
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
Dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje.
Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
535(Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego).
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
(Plakat przedstawia informacje na temat zakończenia roku szkolnego. W tle grafika nawiązująca do tematu).
Dowozy i odwozy w dniu 21 czerwca 2024 r.
HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW SZKOLNYCH - 21 czerwca 2024r.
WAŻNE:
W piątek 21 czerwca 2024r. - dowozy są do budynku głównego.
PORANEK BEZ ZMIAN
ODWOZY
Jeziory Wielkie i Polwica Przedszkole - 13:00
Jeziory Wielkie Szkoła Podstawowa – 13:10
Polwica Szkoła Podstawowa - 13:30
Kępa Szkoła Podstawowa – 13:45
Kępa Przedszkole – 13:50
Czarnotki Szkoła Podstawowa – 14:20
Czarnotki Przedszkole – 14:25
Zakończenie projektu
Grupa projektowa z klasy 5b (Natalia, Asia, Jana, Natalia, Olena, Marta, Zosia, Maks, Franek, Leon i Filip) zakończyła udział projekcie eTwinning "My place on earth" odbywającym się na European School Education Platform. Projekt był realizowany od października 2023r. do czerwca 2024r. wspólnie ze szkołami z Polski, Macedonii Północnej i Rumunii. Naszym zadaniem było badanie przyrody, historii, kuchni i aktywności naszego miejsca zamieszkania oraz poznanie jak to wygląda w krajach, z którymi uczestniczyliśmy w projekcie. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi fragmentami obrazującymi realizację projektu pod linkiem:
(Zdjęcie przedstawia uczestników projektu "My place on earth").
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I NA SŁOWACJĘ
W dniach od 12 do 14 czerwca 43 uczniów klas siódmych i ósmych wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego i na Słowację.
DZIEŃ PIERWSZY
Pierwszego dnia w programie wycieczki znalazła się Słowacja - kraj leżący po południowej stronie Karpat, którego 61% powierzchni zajmują góry. Mieliśmy tam okazję zobaczyć Tatry od południowej strony. Najpierw z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy 4- osobową kolejką gondolową wjechaliśmy na stację pośrednią, a stąd nową, wygodną kolejką linową dostaliśmy się nad Łomnicki Staw – polodowcowe jezioro w Tatrach Wysokich. Mimo braku pogody zdołaliśmy obejść jezioro. Na szczęście gęste chmury od czasu do czasu rozpędzał wiatr i pojawiały się piękne widoki na Łomnicki Szczyt i pobliską okolicę. Na obiadokolację i nocleg udaliśmy się do pięknej wioski Murzasichle niedaleko Zakopanego.
50DZIEŃ DRUGI
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. Najpierw zwiedziliśmy wybudowaną w 1904 roku kaplicę na Jaszczurówce, która zaprojektowana została przez Stanisława Witkiewicza – słynnego polskiego malarza i architekta. Potem udaliśmy się pod Wielką Krokiew – najsłynniejszą polską skocznię narciarską. Mieliśmy tam okazję przyjrzeć się skoczkom trenującym w miejscowym klubie sportowym. Następnie Drogą pod Reglami poszliśmy w stronę tatrzańskich dolin. Z lewej strony towarzyszył nam las, a z prawej otwierały się, niestety mocno zamglone, widoki na Gubałówkę. Spacerowaliśmy też Doliną ku Dziurze. Doszliśmy do bacówki, gdzie mogliśmy dowiedzieć się oraz zobaczyć, jak z owczego mleka powstaje smaczny ser. Naszym kolejnym celem była Gubałówka – masyw w Paśmie Gubałowskim (1123m.n.p.m). Na szczyt wjechaliśmy kolejką. Niestety deszczowa pogoda sprawiła, że nie spędziliśmy tam dużo czasu. Wróciliśmy do Zakopanego i resztę wieczoru spędziliśmy na Krupówkach – popularnym deptaku w stolicy Tatr. Spacer rozpoczęliśmy na dole ulicy, a zakończyliśmy pod pomnikiem Władysława Zamoyskiego – polskiego działacza społecznego, fundatora Zakładów Kórnickich. W 1889 roku z myślą o ratowaniu lasów tatrzańskich hrabia nabył w drodze licytacji dobra tatrzańskie czyli znaczną część dzisiejszych Tatr Polskich. Na wypoczynek powróciliśmy do Murzasichle.
44DZIEŃ TRZECI
Trzeci dzień upłynął nam na wędrówce. Głównym punktem programu była Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina polskich Tatr, bogata w różne wapienne formy skalne, wąwozy i jaskinie. My wystartowaliśmy z Kir i zielonym szlakiem dotarliśmy do schroniska PTTK na Hali Ornak (1100 m.n.p.m). Podczas tej 12- kilometrowej wędrówki mogliśmy zobaczyć tradycyjny wypas owiec, spróbować wyrobów z owczego mleka, odpocząć przy potoku na Polanie Pisanej… Dotarliśmy też do Wąwozu Kraków. Warto dodać, że w tej wyprawie towarzyszyła nam przewodniczka tatrzańska, która dzieliła się z nami swoją pasją do gór.
Podczas tej wycieczki mogliśmy nie tylko zachwycić się pięknem tatrzańskiej przyrody czy poznać ciekawą historię Zakopanego, ale co najważniejsze miło spędzić czas w towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkoły.
21(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas siódmych i ósmych biorących udział w wycieczce do Zakopanego i na Słowację).
Bezpłatne warsztaty
W imieniu Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Zaniemyśl do udziału w bezpłatnych warsztatach tańców polskich.
Zajęcia odbędą się w dniach 31 sierpnia - 1 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zaniemyślu.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się w dzienniku Librus.
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Zaniemyśl w ramach realizacji zadania publicznego KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.
(Na plakacie umieszczono informacje na temat bezpłatnych warsztatów tańca dla dzieci i młodzieży. W tle grafika nawiązująca do tematyki plakatu).
ZAPRASZAMY NA FESTYN
(Plakat przedstawia informacje na temat Festynu Rodzinnego. W tle grafika nawiązująca do tematu).
XXI Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie"
W trwającym Tygodniu Bibliotek odwiedził nas Paweł Gołuch, pisarz literatury dziecięcej, autor książek z serii „Smocze kroniki”.
„Smocze warsztaty”, które odbyły się w Publicznej Bibliotece w Zaniemyślu to ogniste spotkanie, na którym autor zachęcał dzieci do czytania książek - przy okazji w humorystyczny i przystępny sposób przekazując im odrobinę wiedzy o poezji dziecięcej.
Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wesołych wierszy o awarii, gitarze oraz wakacjach nad morzem. Autor śpiewał i grał na gitarze. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach, a wesoła poezja wywołała na ich twarzach dużo uśmiechu.
Pięknie dziękujemy pani Alinie Sobkowiak za cudowne zaproszenie.
8(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas pierwszych podczas spotkania z panem Pawłem Gołuchem w Publicznej Bibliotece w Zaniemyślu).
Dzień pustej klasy w klasie 2a
Chociaż dzisiejsza burza i deszcz nie pozwoliły nam na realizację wszystkich zaplanowanych aktywności, to udział w zabawach sprawił dzieciom sporo radości. Na początku zamieniliśmy się w wiewiórki. Każda „wiewiórka” ukryła swój orzech, aby na koniec zajęć go odnaleźć. Okazało się, że niektóre ukryte zapasy w dziwny sposób zniknęły. Był czas na obserwowanie mrówek, wdrapywanie się na drzewa. W ruch poszły piłki,⚽️ worki, obręcze i skakanki.
5(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2a podczas obchodów dnia pustej klasy).
Wycieczka do Kórnika
Uczniowie klas trzecich wyruszyli dziś na wycieczkę 🎒do zamku w Kórniku🏰, gdzie z zaciekawieniem odkrywali 🔎historię rodziny Działyńskich i Zamoyskich. Zwiedzając kolejne sale zamku, wysłuchaliśmy opowieści i ciekawostki o jego mieszkańcach. Wiemy już, że Biała Dama, która według legendy schodzi w nocy z obrazu🖼️, nie chce nikogo przestraszyć… Teofila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka jest opiekunką zamku i ciągle dba i sprawdza czy mieszkańcom Kórnika niczego nie brakuje.
A czy wiecie, że❓
✅Biblioteka Kórnicka mieści ponad 400 tysięcy książek.
✅Arobretum w Kórniku jest jednym z największych w Europie.
✅Senat Rzeczypospolitej Polski ustanowił rok 2024 „Rokiem Władysława Zamoyskiego”.
Warto zwiedzać i odkrywać najbliższe okolice, okazuje się, że kryją ciekawe historie.
34(Zdjęcia przedstawiają uczniów klas trzecich podczas wycieczki do Kórnika).
Dzień pustej klasy w klasie 1b
W dniu dzisiejszym dzieci z klasy I b wzięły udział w akcji "Dzień Pustej Klasy".
Dzień poza klasą spędziliśmy na świeżym powietrzu z lornetką, w otoczeniu drzew i śpiewu ptaków. Niektórzy z nas bawili się w naśladowanie zwierząt. W przewodnika wycieczki wcieliła się koleżanka Jagoda, która zaprowadziła nas na skraj polany, gdzie czekał na nas p. Robert. Po posiłku, który przygotował, rozpoczęła się lekcja przyrody. Jagoda i jej tata opowiedzieli nam o zwierzętach, które zamieszkują pobliskie lasy.
Było dużo ruchu, śmiechu, było radośnie, kolorowo, zdrowo i zupełnie inaczej niż każdego dnia. Czekamy na kolejną edycję Dnia Pustej Klasy.
7(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1b obchodzących dzień pustej klasy).
Lekcja odwrócona w klasie 1c
Uczniowie z klasy 1c brali dziś udział w niecodziennej lekcji tzw. lekcji odwróconej przygotowanej przez Franciszka i jego mamę. Idea takiej metody polega na zamianie ról nauczyciel-uczeń. Franek przygotował w domu schemat lekcji na temat dinozaurów, którymi się fascynuje, a następnie pod czujnym okiem nauczyciela, dzieci rozwiązywały przygotowane zadania. Oto fotorelacja z dzisiejszych zajęć.
9(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1c w trakcie lekcji odwróconej).
Podsumowanie projektu
Klasa 1 b melduje wykonanie wszystkich zadań projektu „Europa i ja”.🇪🇸 Ukończyliśmy nasze całoroczne wyzwanie 💪związane z poznawaniem wybranego przez nas europejskiego kraju.🗺 Hiszpania okazała się krajem fascynującym, gorącym☀ i, co najważniejsze, witającym swoich gości z szeroko otwartymi ramionami. 🚀Mamy nadzieję, że gdy trochę podrośniemy, udamy się tam w podróż, 🚉🧳by doświadczyć na własnej skórze tego, czego się nauczyliśmy. Nie możemy też doczekać się wyprawy do kolejnego kraju!🙃 Coś nam mówi, że zamówiona dzisiaj pizza🍕 może być małą wskazówką, dokąd zabierze nas przyszłoroczna edycja projektu… 🇮🇹🧐💪
5(Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1b podczas realizacji projektu "Europa i ja").
Archiwum Aktualności