• Aktualności

      • Bezpieczeństwo w Internecie

      • Klasy 6. i 7. miały okazję spotkać się z sierż. sztab. Małgorzatą Gałąską z Posterunku Policji w Nowym Mieście w celu wysłuchania informacji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.

       Dowiedzieliśmy się czym jest cyberprzemoc, jakie są konsekwencje karne związane z łamaniem prawa w sieci oraz do kogo możemy się zgłosić o pomoc, gdy jeseśmy świadkami lub ofiarami cyberprzemocy.

       (Zdjęcia przedstawiają slajdy prezentacji na temat cyberprzemocy.)

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE - II etap

      • Pani Jadwiga z rodziną.

        

                       W połowie lutego zakończyliśmy II etap działań w projekcie uczniowskim – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski.

                      Głównym celem tego etapu były prace związane z poszukiwaniem wiadomości o naszej bohaterce, którą jest pani Jadwiga Prinz .

       Zanim jednak zajęliśmy się zdobywaniem wiadomości o pani Jadwidze, musieliśmy się do tego odpowiednio przygotować. A więc jeszcze w grudniu wzięliśmy udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadziła pani Agnieszka Michałowska – polonistka z naszej szkoły. Później sprawdziliśmy, jakie pozycje książkowe o Zaniemyślu i regionie są dostępne w Bibliotece Publicznej w Zaniemyślu. W tym przypadku spotkała się z nami pani dyrektor Alina Sobkowiak.

       Podczas naszych wtorkowych spotkań online zdobyliśmy też podstawową wiedzę z dziedziny genealogii. Uczyliśmy się, jak szukać potrzebnych nam wiadomości o dalekich krewnych w archiwach kościelnych, państwowych i Urzędach Stanu Cywilnego. Poznaliśmy rodzaje dokumentów, a także uczyliśmy się je odczytywać. Ale co jeszcze ważniejsze przekonaliśmy się, że nie wychodząc z domu, można zdobyć potrzebne nam informacje. I tu niezbędne okazały się genealogiczne bazy danych. Nasze genealogiczne poszukiwania zakończyły się zresztą sporym sukcesem!

       Ponieważ nasza bohaterka była żoną leśniczego, poszukiwaliśmy też wiadomości o Nadleśnictwie Babki. Ustaliliśmy położenie nadleśnictwa, zdobyliśmy wiadomości o jego atrakcjach turystycznych, ścieżkach edukacyjnych, florze i faunie itp. W przyszłości chcemy odbyć wycieczkę po naszych lasach, nawiązać kontakt z Leśnictwem Łękno i przeprowadzić wywiad z panem leśniczym.

       W pamięci pozostanie nam też spotkanie z prawnukiem pani Jadwigi. Wywiad przeprowadził  Dawid Andrzejewski z klasy 7c.  Ale pytania mieli prawo zadawać wszyscy uczestnicy naszej grupy projektowej. Pan Tomasz Stachowiak cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem odpowiadał na pytania. Odpowiedzi notowaliśmy.  Zdobyte informacje umieścimy w przygotowywanym biogramie, który znajdzie się w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

       Jednym z naszych ostatnich działań na tym etapie projektu było stworzenie drzewa genealogicznego naszej bohaterki. W tym celu poznaliśmy aplikację do tworzenia drzew genealogicznych Ahnenblatt. Drzewo przodków pani Jadwigi jest już gotowe.

       Kolejne zadania z Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 przed nami!!!

      • Walentynki 2021 r.

      • Witajcie drodzy uczniowie. Jak wiecie zbliża się dzień zakochanych - walentynki. Niestety w tym roku nie będziemy mogli ich obchodzić razem na dyskotece szkolnej. W zamian za to, samorząd szkolny postanowił stworzyć pocztę walentynkową online. Będzie tam można pisać anonimowe wyznania miłosne. Wszystkie walentynki umieścimy na szkolnym Facebooku 15 lutego!

       Życzymy miłej zabawy - wasze koleżanki Ania i Martyna, a poniżej podany jest link:

       https://tellonym.me/Poczta_walentynkowa ❤️

      • Wieczór z Karierą

      • COVID szkoły pozamykał,
       Plany nasze szybko połykał.
       Lecz my twardo do przodu iść chcemy, 
       I szkołę wybrać, bo tu zostać nie możemy.
       Też w dniu dzisiejszym Hipolita gościliśmy,
       Lekcję doradztwa zawodowego w Wieczór z Karierą zamieniliśmy.
       Bo to tradycja szkoły piękna była,
       By w skromnych progach przyszłość naszą uskrzydliła. 
       W poście więc  zdjęcia zamieszczamy,
       Kiepskiej jakości, lecz pochwalić się czym mamy!!

       W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8. mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu on-line z przedstawicielem Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

       Spotkanie odbyło się w ramach Wieczoru z Karierą, którego corocznym celem było zapoznanie się z ofertami szkół ponadpodstawowych z ościennych miejscowości.

       Poniżej link do oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie: 

       https://zst.srem.pl/wp-content/uploads/2021/01/ZST-Rekrutacja-2021-22-skompresowany.pdf

        

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Dnia 09.02.2021 r. w wielu krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu propagowanie pozytywnych działań związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu zarówno przez dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest także w naszej szkole. Przez cały tydzień od 08.02 do 12.02.2021 r. podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4-8 realizować będą różne tematy i zadania związane z bezpieczeństwem w sieci. Efekty ich pracy zostaną opublikowane wkrótce.

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE

      •           W dniu 2 lutego grupa projektowa „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski” odbyła spotkanie z panem Tomaszem Stachowiakiem. Nasz gość jest prawnukiem  pani Jadwigi Prinz, która w grudniu została zaakceptowana na bohaterkę uczniowskiego projektu.

                   Wywiad poprowadził nasz kolega - Dawid Andrzejewski z klasy 7c, ale my wszyscy - uczestnicy projektu mieliśmy możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one życiorysu pani Jadwigi. Tematy, które nas interesowały to rodzice, dzieciństwo, nauka w kórnickiej szkole, czasy wojenne – pobyt w Generalnym Gubernatorstwie, lata spędzone w leśniczówce Łękno, wychowanie licznej gromadki dzieci, zainteresowania itp. Pan Tomasz Stachowiak, absolwent naszej szkoły, udzielił nam szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Opowiadał z pasją o swojej prababci, którą zdążył jeszcze bardzo dobrze poznać. Pani Jadwiga zmarła w 2007 roku, mając 90 lat.

                   Tym, czego dowiedzieliśmy się podczas wywiadu, podzielimy się w przyszłości, tworząc biogram do Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

      • 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      • Pierwsze przygotowania były już w październiku. Wtedy byli rejestrowani wolontariusze do sztabu głównego. 31. stycznia uczniowie stawili się punktualnie w mroźny poranek, a w południe druga zmiana kwestujących. Wolontariusze przemierzali Zaniemyśl z energią i z zapałem. Do dziewięciu puszek zebrali 4853,68zł.

       Dziękujemy wolontariuszom za energię i zaangażowanie, a ofiarodawcom za otwarcie serc.

      • Działaj z ImPETem!

      • Nasza Szkoła kolejny raz bierze udział w projekcie Działaj z Impetem. W tym roku, oprócz zadania konkursowego, są również zadania miesięczne. Zadaniem na styczeń było napisanie eko-postanowienia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wykonania tego zadania, a my zabieramy się do realizacji zadania na luty. Pozdrawiamy!

      • Kreatywne prace plastyczne - Zimowe drzewo

      • "ZIMOWE DRZEWO" - wyklejanie folią aluminiową. Jest to kolejny etap projektu "Kreatywne prace plastyczne" pod okiem Pani Ani i Pani Kasi. Dziś tematem był krajobraz baśniowy. Dzieci wykazały się kreatywnością wykorzystując folię aluminową. Efekty ich prac zamieszczamy poniżej.

      • Warsztaty

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w darmowych warsztatach „Koduj z Gigantami”, które startują 30 stycznia. W tym roku odbywają się one w 30 miastach Polski w terminach 30.01. - 14.02.

       Oprócz warsztatów stacjonarnych istnieje możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online prowadzone w małych grupach.

       Program zajęć jest dopasowany do trzech grup wiekowych:

       - uczestnicy 7-9 lat

       - uczestnicy 10-12 lat

       - uczestnicy powyżej 13. roku życia

       Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

      • Konkursowe kartki świąteczne

      • Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem prezentującym prace uczniów, które zwyciężyły w szkolnym konkursie pt. „Animowana Kartka Świąteczna”. Prace zostały umieszczone w losowej kolejności. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

       Wesołych Świąt!

      • Życzenia

      • "Widziałem i spotkałem aniołów przebranych za zwykłych ludzi, którzy żyją zwykłym życiem." -Rabindranath Tagore

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu również spotkali pewne anioły, które postanowili zaprezentować, może część z nich rozpoznajecie? 😉

      • Dzielenie się prezentami w klasie 2c

      • Święta Bożego Narodzenia to czas wzajemnego obdarowywania się prezentami. Dzieci z klasy 2c tym razem same wcieliły się w rolę św. Mikołaja dostarczając osobiście lub za pośrednictwem poczty prezenty, wylosowanej przez siebie osobie. Zabawa była o tyle ciekawa dlatego, że dzieci do końca nie wiedziały od kogo otrzymają paczkę .

      • SPOTKANIE BIBLIOTECZNE KLAS PIĄTYCH

      • W dniu 16 grudnia odbyło się spotkanie biblioteczne dla uczniów klas piątych. Zajęcia poprowadziła pani Alina Sobkowiak – dyrektor Biblioteki Publicznej w Zaniemyślu. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowościami książkowymi. Przed dziećmi przerwa świąteczna oraz ferie, a więc czas na lekturę. Na spotkaniu omówiono też zasady zamawiania i rezerwowania książek z katalogu elektronicznego biblioteki. Mimo pandemii, biblioteka w Zaniemyślu działa i książki można wypożyczać.

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE - II etap

      • W drugim etapie naszego projektu - Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski miały miejsce dwa ważne wydarzenia.

                       We wtorek 8 grudnia wzięliśmy udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadziła pani Agnieszka Michałowska- nasza polonistka. Uczyliśmy się, jak dobrze i ciekawie przeprowadzić wywiad. Jak pytać, by się dowiedzieć. Jak zacząć i jak zakończyć wywiad. Jak zachęcić rozmówcę do szczerych wypowiedzi. Taka umiejętność bardzo nam się przyda, ponieważ już niedługo spotkamy się z przedstawicielami rodziny naszej bohaterki oraz osobami, które ją znały.  

                                     W czwartek 10 grudnia nasza grupa odbyła natomiast spotkanie z panią Aliną Sobkowiak – dyrektorem Biblioteki Publicznej w Zaniemyślu. Chcieliśmy dowiedzieć się, jakie pozycje książkowe o Zaniemyślu oraz regionie możemy znaleźć w bibliotece. Będą nam one potrzebne, gdy  będziemy opracowywać biogram naszej bohaterki. Pani Alina przygotowała prezentację na temat literatury regionalnej oraz omówiła kilka legend związanych z terenem gminy Zaniemyśl. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs, którego zwycięzcą okazał się Michał Sobierajski.

      • CYFROWA W NASZEJ SZKOLE - I etap

      •  

                       Miło nam zakomunikować, iż w grudniu zakończyliśmy I etap działań w projekcie uczniowskim – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski.

                      Głównym celem tego etapu były prace związane z wyborem bohaterki projektu.  Uczniowie klasy siódmej przez miesiąc pracowali nad tym zadaniem. Po pierwsze opracowali ankietę, a następnie przeprowadzili ją wśród członków rodzin, znajomych, sąsiadów. Jej celem było wytypowanie ewentualnych bohaterek. Potem była narada i ostateczna decyzja. Uzasadnienie wyboru zostało przekazane do Biura Projektu.

                      W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż opiekun merytoryczny projektu pani dr Anna Chudzińska z Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 zaakceptowała PANIĄ JADWIGĘ PRINZ na naszą bohaterkę.