Kuratorium Oświaty w Poznaniu zaprasza na nowy cykl edukacyjny pt. "Techniki nauki".
Link do strony:
Kuratorium Oświaty w Poznaniu zaprasza na nowy cykl edukacyjny pt. "Techniki nauki".
Link do strony:
Uczniowie klas 5 na lekcji biologii poznali KOMÓRKĘ, czyli najmniejszą strukturę budującą organizm żywy. Po dokonaniu analiz i porównań, mieli okazję sami stworzyć model komórki roślinnej lub zwierzęcej, ze wszystkimi organellami komórkowymi. Oto efekty ich twórczości:
Nie zapominamy o Dniu Witaminki. Dziś mamy dla was kolor zielony i Panią gruszkę w roli głównej, a oto nasi fit uczniowie i ich super zdrowe przekąski!
W tym roku szkolnym pandemia spowodowała, że nie zrobiliśmy wspólnego apelu z okazji Dnia Niepodległości, jednak uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest to święto i nikt o nim nie zapomniał. Na dowód mamy relację z domowych obchodów tego uroczystego dnia stworzoną przez Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do obejrzenia!
Takie właśnie były efekty pracy uczniów klasy 2b podczas zajęć technicznych. Nawiązując do tematu zdrowego odżywiania drugoklasiści stworzyli ciekawe, owocowe kompozycje, które bardzo szybko znikały z talerzy.
Prace uczniów klas szóstych - makiety pokoju.
Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie serdecznie zaprasza rodziców i uczniów na wirtualny spacer po szkole. Dostępny jest on pod adresem: https://zst.srem.pl/aktualnosci/wirtualne-drzwi-otwarte/
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W każdej sytuacji kryzysowej, radosnej, potrzebie porozmawiania korzystamy z pomocy pedagoga. Dlaczego inaczej ma być w systemie zdalnego nauczania? Również w tym czasie staramy się zadbać o dobro każdego ucznia.
W związku z tym, w przypadku zapytań, problemów, chęci rozmowy, pedagog szkolny jest dostępny dla rodziców i dzieci pod numerem telefonu 795334207 od poniedziałku do piątku w godz. 9.40 - 11.30.
Kontaktować się można również za pomocą dziennika elektronicznego Librus.
Pedagog szkolny Kinga Grzembowska
Godziny pracy biblioteki szkolnej w budynku głównym (dotyczy także uczniów klas 7-8):
W poniedziałek klasy pierwsze przeniosły się w świat swoich ulubionych postaci z bajek. Bajkowych bohaterów uczniowie przedstawili w wykonanych przez siebie maskach.
11 listopada - Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Klasa 1 podczas przybliżania sobie symboli narodowych wykonała na zajęciach flagę oraz zaśpiewała wspólnie hymn. W odświętnych ubraniach trzymając w ręku flagę oddaliśmy szacunek wszystkim Polskim bohaterom dzięki którym odzyskaliśmy upragnioną wolność.
Za nami niestety ostatni taneczny piątek przed nauczaniem zdalnym. Nie martwcie się jednak, jak tylko wrócimy znowu będziemy tańczyć. Tańczcie w domu z rodzicami - nasze utwory znajdziecie w internecie.
CYFROWA W NASZEJ SZKOLE
W dniu 12 listopada miała miejsce w naszej szkole inauguracja jednego z sześciu podprojektów realizowanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W spotkaniu online uczestniczyli pani dyrektor Anna Rewers Baranowska, 12 osobowa grupa uczniów – uczestników oraz nauczyciel – opiekun Joanna Kajdan.
Nasz projekt nazywa się Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. Jego wykonawcami w naszej szkole są uczniowie klasy 7c: Zofia Domagała, Julia Kicka, Milena Nowakowska, Olga Witczak, Dawid Andrzejewski, Kacper Gronowski, Adam Pawlak, Piotr Pietrzyk, Brajan Rydian, Kacper Samolczyk, Michał Sobierajski i Kamil Szał.
W ramach 48 godzin pozalekcyjnych uczniowie pod opieką nauczyciela przygotują projekt z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii informacyjno- komunikacyjnej. Tematem naszego projektu będzie Wielkopolanka. Kto dokładnie, zostanie to wypracowane w najbliższym czasie.
Efektem pracy uczniów będzie encyklopedia, zawierająca ponad 100 multimedialnych wpisów, które utworzą wyjątkowy zbiór materiałów związanych z Wielkopolską, który dostępny będzie w Internecie.
Projekt ma być dla uczniów przygodą naukową.
„Poznamy ciekawych ludzi, będziemy przeprowadzać wywiady, poszukamy archiwalnych źródeł, pojedziemy na wycieczkę, a na koniec napiszemy hasło do naszej wielkopolskiej, dziecięcej encyklopedii...O naszych kolejnych krokach będziemy informować. Ciąg dalszy nastąpi…”
"BATIK ŚWIECOWY" - malowanie świecą. Jest to kolejny etap projektu "Kreatywne prace plastyczne" pod okiem Pani Ani i Pani Kasi. Dziś tematem była fantastyka. Dzieci wykorzystały swoją wyobraźnię i świecami oraz akwarelami stworzyły prawdziwe cuda. Efekty Ich prac zamieszczamy poniżej.
Długo wyczekiwany Miś Bartek dotarł do Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu. Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z uczniami i uczennicami klasy 1b. Zaraz po przybyciu został oprowadzony po szkole. Potem wspólnie z dziećmi wyruszył na jesienny spacer do parku.
Jesienne sadzenie drzew ma swoje zalety. Ciepła jeszcze gleba w połączeniu z niższymi temperaturami i większą wilgotnością sprzyja stymulacji korzeni, pomagając roślinom odpowiednio się ukorzenić przed nadejściem mrozów. Dlatego właśnie teraz uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w akcji sadzenia drzew, jednocześnie realizując kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. Pod fachowym okiem pana leśniczego, po zapoznaniu się z tajnikami dotyczącymi sadzenia drzew, szpadle poszły w ruch i zasadziliśmy szpaler drzew liściastych przy ul. Średzkiej w Zaniemyślu. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy od pana leśniczego domek dla nietoperzy oraz magnesy z logo Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY.
Słoneczne dni za Nami - nie straszny Nam deszcz za oknem, bo My co piątek w rytm muzyki idziemy tanecznym krokiem!
Pani Kasia z małą świetlicą i klasa 1a rozpoczęły udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM - KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Dzisiaj ich zadaniem było barwienie papieru kolorową bibułą.
Powered by aSc EduPage