Aktualności

          • Teledysk

          • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia grupa nauczycieli z naszej szkoły wraz z filmowcem i montażystą Frankiem Duszczakiem przygotowała dla Was teledysk. Chcemy wszystkim złożyć serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku! Zapraszamy do oglądania.

          • Przekazanie darów dla DPS

          • "Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje" [Erich Fromm]

            Kochani, macie zatem bardzo bogate dusze. Samorząd Szkolny pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę darów dla DPS-u w Śremie. Serce rośnie, że w okresie przedświątecznym nie tylko czekacie na Gwiazdora, ale sami się nim stajecie dla innych. Życzymy Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt i dziękujemy, że możemy na Was liczyć.

          • Uniwersytet Dzieci w Klasie - zadania klasy 2c

          • Jak nauczyć dzieci, by dbały o przyrodę? Myślały globalnie i odpowiedzialnie o przyszłości świata? Jak chronić przyszłe pokolenia przed chorobami cywilizacyjnymi?

            Uczniowie klasy 2c, pomimo pracy zdalnej z dużym zaangażowaniem realizują kolejne zadania projektowe: Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Tym razem poruszamy tematy: „Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?” oraz „Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej?" Oto fotorelacja z podjętych działań:

          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

          • A tak bawimy się na zajęciach z programowania w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.😎

            Wielcy inżynierowie też zaczynali od budowy z klocków. 😉🏢

          • Telefon Zaufania

          • W związku z inicjatywą Rzecznika Praw Dziecka dotyczącą sytuacji dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego w czasie pandemii Dyrektor Zespołu ds. Edukacji i Wychowania wystosował informację o możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie https://brpd.gov.pl/sos-czat/

          • Konkurs informatyczny - Animowana kartka świąteczna

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na animowaną kartkę świąteczną stworzoną w programie Scratch. Szczegóły dotyczące konkursu wraz z wytycznymi do stworzenia animacji znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest poniżej w załączniku. Wszelkie dodatkowe zapytania w sprawie konkursu prosimy kierować do p. Doroty Szymkowiak za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

            Regulamin konkursu: regulamin_konkursu_animowana_kartka_swiateczna_Scratch

          • Mikołajki

          • Mikołaj mieszka w Finlandii, lubi klopsiki i looody, a żeby dostać prezent trzeba...słuchać rodziców, zdrowo jeść i dobrze spać. 4 grudnia 2020 roku Mikołaje odwiedziły dzieci z klas pierwszych. Wszyscy uczniowie znaleźli się na tegorocznej liście grzecznych dzieci, zatem każdy z nich otrzymał słodki podarunek. Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności dla zapracowanych Mikołajów.

          • Warsztaty żywieniowe w klasie 8b

          • Dzięki uprzejmości Pani dr Anny Gogojewicz uczniowie klasy 8b mieli możliwość w ciągu dwóch ostatnich godzin wychowawczych uczestniczyć w warsztatach żywieniowych przygotowanych przez studentów AWF w Poznaniu. Zapraszamy na krótki filmik z tego wydarzenia👍

          • Bezpłatny webinar „Bezpieczni w sieci z OSE”

          • Ogólnopolska Sieć Edukacyjna zaprasza nauczycieli i rodziców 03.12.2020r. o godzinie 19.00 na bezpłatny webinar „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. 

            Webinar dostępny jest pod adresem:  

            https://www.facebook.com/events/377217396882621

             

          • Listy uczniów klas piątych

          • Uczniowie klas piątych pisali na języku niemieckim listy do św. Mikołaja💌. Listy zostały wysłane i w ekspresowym tempie otrzymaliśmy odpowiedzi 🎁✉️✉️✉️✉️. Der Weihnachtsmann (Mikołaj) dziękuje za piękne listy, pisze, że dostaje pocztę z 65 państw i cieszy się na każdy list, tym bardziej, że są one zawsze pięknie przyozdobione. Wraz z listem każdy uczeń otrzymał małą niespodziankę. 🎁🎄

          • Święto Misia

          • Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego ich święto chętnie celebrujemy i w naszej szkole. Choć w tym roku, ze względu na konieczność pozostania w domu, dzieci nie mogły zabrać swoich ukochanych pluszowych przyjaciół do szkoły, to uczciły ich święto poprzez przesłanie nam zdjęć z ulubionymi pluszakami.

          • Ogłoszenie

          • 📣KOCHANI UCZNIOWIE📣

            🎄Święta zbliżają się wielkimi krokami. W tym szczególnym czasie chcemy po raz kolejny wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Psarskim. Mieszka tam 120 mieszkańców przewlekle chorych, wymagających szczególnej troski. Niestety w tym roku obecna sytuacja nie pozwala Nam odwiedzić i podzielić się opłatkiem z mieszkańcami oraz wspólnie odśpiewać kolęd, dlatego postanowiliśmy Ich obdarować. Po konsultacji z Panią dyrektor Violettą Lempaszak prosimy o wsparcie w postaci:

            • żeli pod prysznic

            • balsamów do ciała

            • szamponów do włosów

            • gąbek

            • maseczek ochronnych

            Termin składania upominków 1.XII.2020 - 14.XII.2020 - godz. 7:00 - 14:30. W budynku głównym Naszej szkoły będzie stać kontener na pozostawianie darów. Podarunki proszę podpisać: imię, nazwisko oraz klasa ucznia.

            Poniżej załączamy filmik z zeszłorocznej wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Psarskim.🎄

            LICZYMY NA WAS !!!❤️

          • Zbiórka dla szpitala

          • Uwaga!

            Pandemia COVID - 19 nie ułatwia pracy pracownikom służby zdrowia. Oddziały szpitalne borykają się z problemami, których dotychczas nie znały.

            Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu rusza z pomocą wsparcia dla Szpitala Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej. Prosimy o cienkie koce oraz wodę mineralną niegazowaną.

            Termin zbiórki 1.XII.2020 - 14.XII.2020 - godz. 7:00 - 14:30.

            W budynku głównym Naszej szkoły stać będzie kontener na pozostawianie darów. Podarunki proszę podpisać: imię, nazwisko oraz klasa ucznia.

            LICZYMY NA WAS !!!

          • Prace uczniów klas siódmych

          • Uczniowie klas 7 podczas lekcji plastyki wcielili się w Vincenta van Gogha. Zadaniem było odwzorowanie obrazu artysty 🎨. Super efekty! Zobaczcie!!! Brawo dla moich Artystów!!!!

          • Prace uczniów

          • W drodze do uzyskania karty rowerowej, najpierw należy poznać historię roweru. Doskonale to pokazali na lekcji techniki uczniowie klas 4, którzy za pomocą plakatów i Lapbooków przedstawili rozwój budowy roweru na przestrzeni lat 🚴‍🚲  Brawo dla autorów prac!

          • HISTORYCZNY KONKURS NIEPODLEGŁOŚCIOWY

          • W  szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział 40 uczniów: 31 uczniów z klas 4-6 oraz 9 uczniów z klas 7-8.  Młodsi uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z osobą Józefa Piłsudskiego, a starsi na pytania dotyczące sprawy polskiej podczas I wojny światowej.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich pracę i zaangażowanie!!!