• Rodzinna zabawa w Zaniemyślu to wspaniała sprawa!

• 27.08.2018 21:35
        • Dnia 08 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa im. R.W. Berwińskiego zorganizowała festyn rodzinny dla uczniów swojej szkoły. Zabawa rozpoczęła się w piątkowe popołudnie o godz. 17.00 i trwała ponad dwie godziny. Uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji.

•  Festyn rozpoczął się rozstrzygnięciem konkursu rysunkowego ,,Wybieram marzenia- nie uzależnienia, bo rodzinna zabawa to wspaniała sprawa!”, który ukazał olbrzymi talent plastyczny artystów z Zaniemyśla. Po uroczystym rozpoczęciu odbył się konkurs ,,Mam talent”, w którym uczniowie z Zaniemyśla pokazali swoje zdolności oraz pokaz tańca ,,Hajdasz”, a następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się do przeróżnych stanowisk, przy których czekali już na nich nauczyciele i harcerze. Do głównych atrakcji należało wykonanie zdjęcia w fotobudce, wyłowienie niespodzianki w ,,Złotej rybce” oraz lotki. Najmłodsi cieszyli się z waty cukrowej, kolorowania domków, modelowania balonów i malowania twarzy, a nieco starsi mieli możliwość osobiście wykonać prace origami czy nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. W czasie festynu było można również skosztować domowych słodkości przy filiżance kawy. A po chwili odpoczynku dołączyć do konkurencji sportowych i zmierzyć swoje siły w rzucie lotkami. Nie zabrakło pokazu służb ratunkowych, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem: policji oraz straży pożarnej. Po wyczerpującej zabawie na wszystkich uczestników czekała wspólna zabawa przy ognisku. Festyn rodzinny został zorganizowany przez Dyrekcję, Nauczycieli oraz Radę Rodziców przy wsparciu instytucji i fundatorów nagród: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Starostwa Powiatowego w Środzie Wlkp., Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu, Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., Fundacji Pomagosie, Banku Spółdzielczego w Zaniemyślu, Koła Gospodyń Wiejskich, harcerzy i wielu ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój czas i pieniądze na rzecz społeczności szkolnej. Za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy w mury naszej szkoły nowych uczniów, którzy licznie odwiedzili nas na festynie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu plastycznego:

w kategorii klas 0-III:

• I miejsce - Yelyzaveta Uzun z klasy 3b
          • II miejsce - Antoni Szymkowiak z klasy 3b
          • III miejsce - Igor Gadziński z klasy 1b

w kategorii klas IV-VII oraz gimnazjum

• I miejsce – Gabriela Tomaszewska z klasy 6a
          • II miejsce – Kornelia Kujawa z klasy 5c
          • III miejsce – Adam Sowinski z klast 6c

Zwycięzcy konkursu w ,,Lotki”

• I miejsce – Julia Gorzała z klasy 6b
          • II miejsce – Amelia Fesser z klasy 5b