• Świąteczne przedstawienie

• 27.08.2018 22:02
        • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów uczęszczających na kółko teatralne. Autorem scenariusza, który powstał według pomysłów uczniów, jest nasz katecheta, pan Grzegorz Urbański.

• Historia głowy rodziny – Mikołaja i jego pomysłu, aby święta spędzić na Wyspach Kanaryjskich, bardzo podobała się uczniom. Choć bohaterami nie byli Jezus i Maryja, tekst przypominał nam wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia bez Dzieciątka Jezus, nie są prawdziwymi świętami.

Mikołaj nie zrealizował swojego planu, ale pozwolił Bogu narodzić się w swoim domu. Tego i my wszystkim Wam życzymy!

W przedstawieniu udział wzięli: Nikola Andrzejewska, Zuzanna Dembińska, Anna Kajdan, Stanisław Kajdan, Kornelia Kujawa, Joanna Kaczmarek, Julia Kasprzyk, Weronika Majek, Martyna Michalak, Wiktoria Moszka, Mikołaj Obielak, Aleksandra Piasecka, Marta Sawińska, Dorota Staszak, Maja Szkudlarek, Martyna Talarczyk oraz Kacper Wiatr.

W chórku zaśpiewały: Katarzyna Krzeminska, Antonina Wojtczak, Zofia Nowak, Matylda Kubasiewicz, Gabriela Rogacka, Anna Kajdan, Kornelia Kujawa, Martyna Michalak, Natalia Jamielucha, Aleksandra Piasecka, Julia Ratajczak i Patrycja Baranek. Na skrzypcach zagrała Kalina Wojciechowska.