• Wycieczka klasy 3a i 3b do Poznania

• 27.08.2018 22:10
        • Z okazji zbliżających się Mikołajek klasy IIIa i IIIb wybrały się do poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena na występ Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Teatr na lodzie „Aleko” przedstawił „Królową Śniegu” na podstawie baśni H.Ch. Andersena.

• Założony w 1977 r. teatr jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych konkursów. Ich występy można było obejrzeć między innymi w Kanadzie, USA, Omanie, Katarze, Argentynie, Libanie, Włoszech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od ponad 20 lat teatr „Aleko” działa także w Polsce. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Olga Kondraszkowa.

Najbardziej zachwycił nas niesamowity klimat występu: oprawa muzyczna, gra świateł i efekty specjalne przeniosły dzieci do zaczarowanej krainy lodu i śniegu. Przepiękne, barwne kostiumy i układy choreograficzne prezentowane przez wykonawców zapierały dech w piersiach widzów. Uczniowie mogli obejrzeć łyżwiarskie popisy aktorów i aktorek przebranych  za choinki, bałwany, pingwiny, motyle, kwiaty oraz głównych bohaterów: Kaja, Gerdę i Królową Śniegu. Jak to w baśniach zwykle bywa dobro zwyciężyło nad złem, a my pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Autor: E.Mieloch