• 2017/2018

• Finał Czwartków Lekkoatletycznych

• 27.08.2018 21:37
        • W środę, 30 maja nasi uczniowie wzięli udział w Finale Miejskim Czwartków Lekkoatletycznych - ostatniej w tym roku szkolnym imprezy tego cyklu. Środowe zawody były jednocześnie podsumowaniem rywalizacji szkół i wręczeniem pucharów. Biorąc udział tylko w 2 z 4 zawodów liczonych do klasyfikacji szkół, nasza Szkoła zajęła 4. miejsce z 107 zdobytymi punktami.

• Nasza 13-osobowa reprezentacja tradycyjnie już zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i przywiozła aż 14 medali - 5 brązowych, 4 srebrne i 5 złotych.

W konkurencjach biegowych na najwyższym stopniu podium stanęli Kuba Janeczko (bieg na 60 metrów), Gabrysia Napierała i Weronika Kawicka (obie bieg na 600 m) i Matylda Kubasiewicz (bieg na 300m). Srebrne medale zdobyli Dominika Kawicka (bieg na 300 m) i Mateusz Twardowski (bieg na 1000 m), a III miejsce zdobyła Ola Błaszak (bieg na 600 m).

Pozostałe medale zdobyliśmy w konkurencjach technicznych. W skoku w dal na srebro skoczyła Ola Błaszak, a na brąz Amelia Kaczmarek ze stratą tylko jednego centymetra do II miejsca. W konkursie rzutu piłeczką palantową najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się Dominika Kawicka, drugie miejsce zajęła Milena Nowakowska, a trzecie zajęli Weronika Kawicka, Maciej Płonka i Bartek Kasprzyk.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły.