• Majowe zajęcia ruchowe w klasie 2a

• 27.08.2018 21:41
        • Wiosenny okres warto wykorzystać do zabaw na świeżym powietrzu, rozwijających motorykę i koordynację ruchową, doskonalących sprawność i poprawiających kondycję. Tak więc w klasie 2a poszły w ruch hulajnogi i rolki. Jazda na tym sprzęcie to świetna zabawa, dająca mnóstwo frajdy.

• Ale to nie jedyna korzyść, którą można wynieść. Hulajnogi i rolki to lekki, wygodny środek transportu. Jest zwrotny i niewielki, można go więc zabrać wszędzie. Wymaga pracy nóg, przez co wzmacnia mięśnie dolnych partii ciała. Wzmacnia też tułów i mięśnie brzucha ze względu na konieczność utrzymywania równowagi. Poprawia kondycję i usprawnia funkcjonowanie układu krążenia. Mówiąc krótko – aktywizuje całe ciało. Poza tym, jazda na hulajnodze i rolkach jest bezpieczna, mało urazowa i nie obciąża stawów. Odpręża i redukuje stres.

Podczas jazdy na zajęciach, dzieci rozwijają umiejętność utrzymywania równowagi, podejmują próby rozwijania dużych prędkości, doskonalą sztukę hamowania, uczą się szacować odległości, co pozwala na reagowanie z wyprzedzeniem na napotykane przeszkody.

Tę świetną rozrywkę i relaks polecamy każdemu, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Można przy tym spalić naprawdę sporo kalorii.