• XXV Pieszy Rajd Berwińskiego

• 27.08.2018 21:45
        • 04. maja 2018 roku (piątek) odbył się XXV rajd pieszy im. Berwińskiego. Impreza została zorganizowana przez dyrektora szkoły i wychowawców klas I-VI. Całość koordynowana była przez Wojciecha Kajdana.

• Do uczestnictwa w rajdzie zgłosiły się drużyny z wszystkich klas I – VI (192 uczniów) ze szkoły podstawowej w Zaniemyślu. Łącznie wraz z opiekunami 209 osób.

Punkt wyjścia na szlaki znajdował się w Szkole Podstawowej w Zaniemyślu. Tutaj drużyny otrzymały koperty z trasą rajdu, zadaniami z matematyki, z innych przedmiotów i z gwary poznańskiej. Wyznaczonymi szlakami turystycznymi, pod opieką wychowawców, dzieci i młodzież udała się do dębu Dziadziuś w Doliwcu Leśnym. Tam drogi młodszych i starszych rozeszły się. Dalej kierując się wskazówkami z koperty drużyny wędrowały po lasach po prawej stronie drogi Zaniemyśl - Śrem.  Na metę rajdu młodsze klasy miały przybyć o godzinie 11.30, starsze o godzinie 12.15. Wszystkie drużyny przebyły zaplanowane trasy i przybyły na metę w wyznaczonym czasie.

Za prawidłowo rozwiązane zadania drużyna otrzymywała punkty, które następnie decydowały o zajmowanym przez uczestników miejscu i wyłonieniu najlepszej drużyny rajdowej.

I miejsce (kat. klasy 1-3) zdobyła klasa 2 a pod opieką p. Anety Cychnerskiej

I miejsce (kat. klasy 4-6) zdobyła klasa 5 a pod opieką p. Dariusza Dukarskiego.

Każda drużyna uczestnicząca w rajdzie otrzymała dyplom uczestnictwa, a zwycięskie drużyny puchary przechodnie.

Tegoroczny rajd odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie i w miłej, serdecznej atmosferze. Imprezę należy kontynuować, ponieważ daje dużo radości, zdrowia i niezapomnianych chwil jej uczestnikom.