• Wręczenie zaświadczeń i nagród

• 27.08.2018 21:47
        • 16 kwietnia 2018 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa wielkopolskiego.

• Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej. Gratulowała laureatom odniesionych sukcesów, podziękowała nauczycielom i rodzicom za wsparcie, entuzjazm oraz czas poświęcony przy przygotowaniu młodzieży do konkursów. Niewątpliwą ozdobą uroczystości były występy uczniów: Piotra Twardowskiego, który na fortepianie zagrał utwór Fryderyka Chopina – Walc cis moll op. 64 nr 2 oraz Hanny Rogoży, która na skrzypcach zagrała utwór Pablo de Sarasate – Taniec hiszpański. Po koncercie rozpoczęła się główna część uroczystości – Wielkopolski Kurator Oświaty wręczała zaświadczenia i drobne upominki laureatom tegorocznych konkursów przedmiotowych. Wręczenie zaświadczeń zakończyło uroczystość.

W etapie szkolnym konkursu matematycznego wystartowało 6135 uczniów.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 580 uczniów.

W etapie wojewódzkim uczestniczyło 142 uczniów.

Tytuł laureata uzyskało 95 uczniów – wśród nich uczeń II klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu -  Jacek Kajdan.