• 2017/2018

    • DNI ZDROWIA W KLASACH I – III

    • 27.08.2018 21:49
    • W dniach 11, 12 i 13 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Celem projektu edukacyjnego było poznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom jego wpływu na nasze zdrowie. 

    • Zajęcia odbywały się pod hasłami:

     - Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

     - Częste mycie to zdrowe życie!

     - Ruch i woda zdrowia doda!

     Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne, aktywnie uczestniczyły w dyskusjach, tworzyły piramidy zdrowia z gotowych produktów. W klasach pachniało nowalijkami, wzrok przyciągały zdrowe, kolorowe, wykonane przez dzieci kanapki i szaszłyki owocowe. Pyszne były koktajle bananowe i malinowe. W korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty zachęcające do ruchu na świeżym powietrzu, zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę osobistą. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą oraz panią pielęgniarką. Dowiedzieli się, w  jaki sposób  zapobiegać takim chorobom jak przeziębienie czy grypa. Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały pokaz gimnastyki porannej przy muzyce, klasy drugie przedstawiły scenki „O zdrowiu na wesoło”, zaś uczniowie klas trzecich zaśpiewali piosenki o tematyce zdrowotnej.

     Na zakończenie wszyscy wspaniale bawiliśmy się przy muzyce z instruktorami klubu Kuźnia Twoje Centrum Fitness. Zaś zwycięzcy KONKURSU O ZDROWIU  - uczniowie klasy III C  otrzymali kolorowe piłki. GRATULUJEMY!

    • Wróć do listy artykułów